Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az hogy lehet, hogy míg 2015...

Az hogy lehet, hogy míg 2015 környékén 20 ezer forintért vásároltam egy 64 gigabyte-os pendriveot, addig most már 5 ezer forint alatt kapni ilyeneket?

Figyelt kérdés

2022. febr. 12. 15:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
88%

Az egészről Samuel Morse tehet. A távíró egyenes következménye a híradástechnika létrejötte és az azóta is tartó rohadt nagy ütemű forradalma. Persze kicsit később Neumann is ludas lett a dologban :)

Szóval az van, hogy ennek a rohamos fejlődésnek köszönhetően, amikor te 7 éve 20 rugóért megvetted a 64 gigás pendrive-od, ha nem is kész állapotban, de a nagyobb gyártók fiókjaiban már ott figyelt az 1 terrás cucc is. Hülyék lennének elővenni, ha a következő években kifut ez, meg még 3 másik nagyobb pendrive horror áron a terrás előtt. Ennek piaci hozadéka pedig az, hogy az előző (kifutott) termékek ára addigra radikálisan csökken.

2022. febr. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Az hogy lehet"...

Úgy, hogy a technika fejlődik.

Amikor valami - akár minőségileg, akár mennyiségileg - új, az mindig drága. Részben mert a kutatás és fejlesztés költségeit valahol vissza kell hozni, részben pedig azért, mert a gyártáshoz használt eszközök árát is ki kell termelni. És ugye a csúcskategóriás terméket előállítani képes gyártóeszközök ára is mindig magasabb.

De ez mióta számítástechnika létezik, így van. Anno hónapokig gyűjtögettem a zsebpénzemet, hogy vegyek egy doboz (10 db.) 360 kB-os floppyt. Pár évre rá meg néhány száz forint volt az 1,44 MB-os csomagja. Amikor kezdtek elterjedni az írható CD-k, 5 ezerért vettem egy 10-es csomagot. Most ha jó helyről veszed, 200 forint. Csakhogy amikor először vettem, akkor ez a csúcstechnika volt.


"minden hír arról szól, hogy mekkora drágaság és elszállt árak vannak a számítástechnika és más elektronikus eszközök piacán az alkatrész- és chiphiány miatt"

Mert hibás az összehasonlításod.

Ha minden kornak a hasonló színvonalú termékét hasonlítod össze, akkor meglátod, hogy mekkora a drágulás. 7 éve a 64 GB-os pendrive az nagyjából ma az 1 TB-osnak felel meg a technikai fejlettség alapján. Ennek pedig az ára: [link]


De mi van, ha azt mondom, hogy az a tablet, amit én 2 és fél éve 50 ezerért vettem, ugyanaz a márka hasonló teljesítménnyel most 86 ezerbe kerül? De megnézhetjük az Nvidia GT-710-es grafikus kártyát, amit én 3 éve 15 ezerért vettem. Most 20 fölött van, pedig azóta azért kicsit fejlődött a technika.


A 90-es években olvastam egy szakfolyóiratban, hogy tévedés azt kijelenteni, hogy a számítástechnikai termékek egyre olcsóbbak lesznek. Igen, ha ugyanarról a termékről van szó, akkor általában ez igaz. De ha ugyanolyan színvonalú terméket akarsz venni, akkor az soha nem lesz olcsóbb.

2022. febr. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Vajon miért pontozták le a félvezető csávót? Igaza van.


Felvezető hiány van.

2022. febr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!