Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy jófogáson...

Miért van az, hogy jófogáson szinte mindenki előreutalást kér? Miért nem hajlandóak utánvételes fizetést elfogadni, ha egyszer úgyse tudom átvenni az eszközt anélkül, hogy kifizetném?

Figyelt kérdés

Mi a garancia arra, hogyha előreutalok egy idegennek, akiről igazából semmit se tudok, hogy ő el is küldi azt, amit vettem vagy egyáltalán el küld bármit is? Csak simán ellophatják a pénzem.

Ez a videokártyáknál fordul elő. Nem találtam egyetlen eladót sem, amelyik elfogadta volna az utánvételes fizetést.

Van, hogy vissza se írnak.

Van valami tippetek arra, hogy hol lehetne vásárolni biztonságosan használt, refurbished, open-box stb videokártyákat?



#videokártya #utánvét #használtcikk piac #előreutalás veszélyei
2022. febr. 12. 13:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

jófogáson az összes vga hirdetés kamu, és miután utalsz, várhatod a sültgalambot, nem fogsz kapni semmit


így akár le is zárhatjuk ezt a kérdést



és szivesen, hogy megóvtam az 50 rugódat

2022. febr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Azért szerintem nem az összes kamu. De jah, amiatt szeretném jobban a személyes átvételt. Csak hát eddig nem jött össze. Vagy valaki megvette a kártyát vagy vissza se írt
2022. febr. 12. 19:51
 23/23 anonim válasza:
100%

Sosem értettem, hogy az utánvétet miért tekintik sokan egyfajta "biztosításnak". Ha az eladó át akar verni a termékkel, azt utánvéttel is megteheti. Amikor utánvétes csomagod jön, a fizetés előtt NEM nyithatod ki a csomagot. Ergo így is lehet féltégla a csomagban, ha utánvéttel fizetsz. Az utánvétes átveréseknél annyi a különbség, hogy itt kapsz egy dobozt, míg ha előre utalsz, akkor lehet, hogy semmit.

Videokártyát, meg bármilyen számítástechnikai alkatrészt én csakis Hardverapróról vennék. Ott van rendes értékelési rendszer, könnyű kiszűrni az esetleg gyanús eladót.


Jómagam is gyakran adok el cuccokat Hardveraprón, és én csak abban az esetben megyek bele az utánvétes csomagfeladásba, ha a vevő legalább 20 vevői értékeléssel rendelkezik, és regisztrációja 180 napnál korábbi (a kettő együtt kell meglegyen). Ha ezek egyike nem teljesül, akkor legalább a szállítási költséget el kell utalja (amit meg nem értek, miért jó, hisz így egyszer fizet az utalásért, meg egyszer még az utánvét kezelésért is, ez így nem nagy deal). Avagy ha nem rendelkezik számlával (vagy netbankkal), akkor még a számlámra való befizetésben is benne szoktam lenni. Én egyébként már jártam meg utánvéttel dolgot mielőtt ezt nem így csináltam. A kedves vevő gondolt egyet, és nem vette át azt a csomagot, amit a törékenység miatt 3500 Ft körüli összegért adtam fel (a cucc maga 15k volt, a 3500 a postaköltség), és még fizetnem kellett utána azért is, hogy a posta méltóztasson visszahozni a csomagot nekem. Tehát több, mint 4000 Ft-ot buktam azzal, hogy a "kedves" vevő nem vette át a csomagot, amit előre nem fizetett ki.


Egyéként meg ilyen bizalmatlansági helyzetekben a legjobb a személyes átvétel, ott meg lehet nézni a cuccot, akár ki is lehet próbálni.

2022. máj. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!