Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy jófogáson...

Miért van az, hogy jófogáson szinte mindenki előreutalást kér? Miért nem hajlandóak utánvételes fizetést elfogadni, ha egyszer úgyse tudom átvenni az eszközt anélkül, hogy kifizetném?

Figyelt kérdés

Mi a garancia arra, hogyha előreutalok egy idegennek, akiről igazából semmit se tudok, hogy ő el is küldi azt, amit vettem vagy egyáltalán el küld bármit is? Csak simán ellophatják a pénzem.

Ez a videokártyáknál fordul elő. Nem találtam egyetlen eladót sem, amelyik elfogadta volna az utánvételes fizetést.

Van, hogy vissza se írnak.

Van valami tippetek arra, hogy hol lehetne vásárolni biztonságosan használt, refurbished, open-box stb videokártyákat?



#videokártya #utánvét #használtcikk piac #előreutalás veszélyei
2022. febr. 12. 13:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ha nem veszed át akkor bukja a csomagküldés árát, és ezt nem akarja megkockáztatni. Sokan ígérgetnek, meg megrendelnek mindenféle szart aztán nem veszik át, jogilag ez támogatott is, eladóként az egyetlen biztosíték arra hogy megkapd a pénzed ha előre utalsz.
2022. febr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát ugyanez a probléma visszafelé is fennáll.
2022. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

2. Igen, ez a baj. A legtöbb eladónak friss a fiókja és nincs semmilyen előző értékelése. Ha átver és csak simán ellopja a pénzed, akkor meg mit tudsz tenni? Feljelentheted a rendőrségen, de ha nem nagy összegekről van szó akkor nem valószínű, hogy foglalkozni fognak az üggyel.

Kár, hogy nincs Magyarországon az Ebay-hez hasonló weboldal. Ott eléggé jól meg vannak védve a vásárlók.

2022. febr. 12. 14:26
 4/23 A kérdező kommentje:
Amúgy meg nem értem, hogy a jófogás meg még a hardverapró is miért hagyja azt, hogy csak előreutalással lehessen venni bármit is. Mindkét oldal megemlíti neked, hogy soha se utalj előre.
2022. febr. 12. 14:32
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nincs köztes megoldás?


Hogy egy részét előre utalod (ami fedezi a postázás költségét is és bizonyítja valós vásárlási szándékod), de a többit utánvéttel fizeted átvételkor..?

2022. febr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

5.

Ebben ez esetben még mindig fenn áll az esély az átverésre. Mondjuk 50000 ft nem kevés pénz, legalább is nekem

2022. febr. 12. 15:00
 7/23 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

#5 igen valami megoldas jo lenne arra

nem hivatkozhat egyik fel sem a bizalmatlansagra, ha vegulis a bizalmatlansag igy is megmarad


vagyis amit az online vilagban akarnak egyre jobban megoldani azt kellene a valosagban is

hogy a tranzakcio garantalt legyen mindket fel reszerol

2022. febr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

6.

Nekem nem lenne mindegy hogy 5ezret vagy 50ezret kozkáztatok...

2022. febr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
54%

#6 hat en remeltem (hogy "is") nincs ott :D


vagyis minimalisan tobbet utalsz csak mint a postazas koltseg (vagy pontosan annyit)

nem pedig egy nagyobb osszeget

amugy viszont termeszetesen ezt az osszeget is lenyulhassa...


ellenben felmerulhetne az a rendszer hogy a vevot terheli a postazasi koltseg, kozvetlen a futarcegnek fizet a vevo a szallitasert

es igy mentesul az eledo ez alol


igy erre legalabb nem hivatkozhatna es ennyit se tudna lenyulni


mondjuk lehetne egy koztes hely is ahol letetbe kerul az osszeg

es mikor atvetelt digitalisan alairod csak akkor utalodik at eladonak


miert nincs ez megoldva mar most? Olyan nehez ez a 22szazadban?

2022. febr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%
nem tudom ebayon hogy megy de ha ugy akkor legalabb ott mar kicsit idoben jarnak nem pedig a multban...
2022. febr. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!