Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az új m1 chippes macbookok ki...

Az új m1 chippes macbookok ki a célközönsége itthon?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha a utálat mentes kommentek jönnének, de szerintem lehetetlen.


Én ezeknek a gépeknek két hatalmas előnyét látom, az egyik hogy jó a processzor, a másik, hogy jól bírja az aksi az egész napon jegyzetelést pl egyetemen.


Ha valaki nem programozik ezen, és nincs olyan program ami csak mac-re van, akkor megéri egyáltalán valakinek?


Azért is kérdeztem, hogy itthon, mert ugye USA-ba legtöbb háztartásban ott az iphone stb, így célszerű mac-et venni, de nálunk nem


2022. jan. 3. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Akik eddig szerették munkaállomásként, azok ezután is megveszik gondolom. Akik csak státusszimbólumnak vették úgy szintén. Szóval mi a kérdés? Ugyan az a célközönség aki eddig.
2022. jan. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ugyanezt megcsinálnák x86-as architektúrával, akkor bejönne. ,,Felhekkelnék" rá egy Windows-t, és mehetne a buli. Amúgy szemezgettem az M1-gyel, de végül üzleti gép mellett döntöttem, mert egyetemen programozni véleményem szerint jobb a Windows. Virtualizáció nem mindenhez jó.
2022. jan. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ki a célközönség? Akinek van pénze :)


Jó, kicsit csaltam, mert a dollár/euro vs forint árfolyam kicsit odabszott ennek a szektornak is. Az elmúlt 5 év forintgyengülése az ~60 000 forint extraként jelenik meg az import árban, ami azért nem kevés plusz ott a világrekorder áfa..


Az amcsiknál 999$ az alap Macbook Air(apple.com), egy normálisabb Ryzen5 5500U-s notiért pedig 730-760$ között kérnek. 250$ felár nem olyan vészes, ha azt vesszük figyelembe hogy az országos átlagos BRUTTÓ havi bér az 5500$ felett van. Itthon alacsonyabbak a bérek ezért a piac a belépő szint felé tolódik jobban és egy 200-220 000-res notihoz képest a a 429 000-res Macbook Air felára az brutálisan nagy ( apple.hu, tudom az arukereson van 379-ért is ). Egyik esetben kevesebb mint a nettó átlagbér 10%-a a felár , a másikban pedig közel annyi mint a nettó átlagbér.


Innen nézve a célközönség az aki megteheti, hogy kifizet egy 200 000-res laptopra még 200 000-ret, tehát aki csövön van pénzzel. Ez nem az apple hibája, hanem a magyar gazdaság ilyen sz@r.


A professzionális felhasználók más kategóriát képzenek, ott ez munkaeszköz de ott a matek is más.

2022. jan. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az apple célközönsége jellemzően két nagy csoportra bontható le. Az egyik aki megveszi mert statuszszimbolum, es a masik pedig a professzionális felhasználók csoportja, tehát akik munkára használják/pénzt keresnek vele. Az első csoportnak kb barmit aladnak 5 6 evente ugy is megveszik az ujat, a masodiknak viszont komoly igenyei vannak (teljesitmeny, hosszu akku ido, jo kijelzo, produktivitast segito eszkozok pl trackpad, illetve szoftver, es ugye a kialakitas), amiket perpillanat csak az apple tud kielégíteni. Jelenleg nincs a konkurencianal laptop ami kepes egy 13 inches, brutal vekony laptopban m1 performancet igerni 10+ oras uzemido mellett, arrol nem is beszelve h maga a macos alapjaiban jobb mint a windows ( linuxot most nem kevernem ide, hiszen az a desktop usereknek is csak egy kis szeletet teszik ki)
2022. jan. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a kis szösszenet tökéletes bemutatja kik a célközönség?


[link]

2022. jan. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
100%
Azért az eddigiek mellett a célközönségben szerintem benne vannak azok is, akik számára nem státuszszimbólum, de nem is profik - sőt ~ppen ellenkezőleg. Azok, akik egy olyan gépet keresnek, amelyhez nem kell hozzányúlni, csak bekapcsolni és használni anélkül, hogy foglalkozni kellene a működésével - azaz az egységsugarú végfelhasználó/fogyasztó...
2022. jan. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!