Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Így lehet tovább használni a...

Így lehet tovább használni a gépet esetleg nem veszélyes vagy ilyesmi,vagy mennyire lehet így hosszú életű?

Figyelt kérdés
Adott egy alaplap ami szerintem nem száz százalékos de működik mi lehet a gond az alaplappal,ha a jelzés amit kiad ram problémára utaló olyan mint a szirénázás egyfolytában míg ki nem kapcsolom a gépet,Viszont a ramok tesztelve vannak és hibátlanok,de ami fura ennek ellenére indul a windows is és lehet is használni rendesen de közben szirénázik.Na most ugye ha lehúzom a kis csipogó hangszórót a lapról akkor nem hallom de gondolom a dolog fennáll akkor is ha csak nem a kis hangszóró hülyült meg de gondolom olyan nincsen,és órákig üzemel normálisan a gép.Egy ismerősöm azt mondja valami zárlatos lehet a lapon mondjuk mióta hozzám került olyan hibát észleltem,hogy a processzor mellet van a cpu fan pwm vezérlés meg egy system fan vezérlés az a kettő egyáltalán nem működik.De a többi sys fan vezérlő működik így onnan hajtom meg a cpu hűtését is.Lehet mondjuk veszélyes így használni a gépet vagy max majd egyszer csak megdöglik?

2021. nov. 4. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hány db ram van a gépbe?
2021. nov. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
4 foglalat 4x2gb mert ez még ddr2 de próbáltam egyenként is a ramokat meg slotonként is ugyan az a szirénázás.De anno mielőtt a gépbe kerültek tesztelve lettek órákon át.
2021. nov. 4. 15:01
 3/12 CspCsj ***** válasza:

Leírtad a sziránázásra a választ:

"cpu fan vezérlés .. egyáltalán nem működik. De a többi sys fan vezérlő működik így onnan hajtom meg a cpu hűtését is"

2021. nov. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De eddig nem csinálta nem rég kezdte el,vagyis nemrég raktam rá igaz a kis hangszórót de mikor először ráraktam nem volt semmi jelzés aztán a szirénázáson kívül volt még vagy kétfajta volt egy ramra utaló szintén,meg volt bios elemre valami cheksum error de már az pl nincsen reseteltem a biost többször is.Akkor a kérdés ezt lehet így használni tovább max majd csendben megdöglik az alaplap vagy van valami veszélye a dolognak?
2021. nov. 4. 15:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem javaslom a használatát. Megsütteted a procit,majd végül zárlatot is kaphat. Lapcsere.
2021. nov. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azért csipog, mert nem érzékel fordulatszámot a cpu fan csatlakozón. Nem egészséges, de ha a sys fan csatlakozóról működik, nem lesz gond, csak kapcsold ki a fordulatszám szabályzást, nehogy valami nem cpu-hoz köthető hőmérséklet miatt levegye és megsüljön a processzor.
2021. nov. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

5/


Megsülni nem fog a proci mert monitoroztam tartósan a hőfokot és rendben van teljes mértékbe.

2021. nov. 4. 16:04
 8/12 A kérdező kommentje:

6/


A biosban ahol lehet állítani hány foknál ki be kapcsoljon a gép?

2021. nov. 4. 16:04
 9/12 CspCsj ***** válasza:

Az alaplap modellszáma alapján, a kézikönyvére rá lehet keresni, abban leírják.


Egyébként egy ventilátort ha rádugsz a CPU-FAN csatlakozóra, akkor nem hallgat el a sziréna? (még ha nem is forog)

BIOS beállításokban néha ki lehet kapcsolni a hibajelzést, régebben talán nálad is ki volt, csak csináltál egy BIOS-törlést ami visszakapcsolta a jelzést.

2021. nov. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9/

Na látod ezt nem próbáltam,lehúztam a kis hangszórót. Most kikapcsoltam a biosban ami nem kell.

2021. nov. 4. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!