Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Macbook Air 2017 vagy Macbook...

Macbook Air 2017 vagy Macbook retina 2016?

Figyelt kérdés

Napokon gondolkozok hogy melyiket vegyem meg használtan,


A Macbook Air 2017-nek jobb procija van (i5-5350)


A Macbook 2016 retina-nak rosszabb a procija (Apple M3), de viszont Full HD retina kijelzője van.


Melyik lenne a jobb választás?

Irodai munkára kéne leginkább.



2021. okt. 15. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Leginkább egyik se, majdnem 2022 van, mit vársz egy 5-6 éves géptől?!
2021. okt. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazad van, de Windows laptopból ennyiért nem kapok jobbat. Talán Celeronos laptopot kapok ennyiért, ami harmatgyenge. Ár-érték arányban ezeket néztem ki.
2021. okt. 15. 11:00
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A párom egy 2007-es MacBookal nyomatja, jók ezek a gépek, elpusztíthatatlanok. A 2 GB RAM-ot kibővítettem 4-re, a HDD-t pedig SSD-re cseréltem és a legújabb olyan MacOS-t tettem rá amit elbír (Lion). Intel Core 2 Duo van benne. Teljesen jó netezésre, youtubera, officera. Lehet a legújabb grafikai, videós szoftverektől elhasalna, de nem is arra kell, ahogy a kérdezőnek sem. Erre a célra mindkettő jó választás, de az Intel proci miatt én személy szerint az Airt venném, véleményem szerint jobb a szoftveres támogatottsága, többminden fut el rajta. Bár ennyire nem ismerem az almás cuccokat, lehet a saját procis is jó, de én félnék a kompatibilitástól.
2021. okt. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 - a macbook is intel (intel core m3) procis.


Irodai munkára valószínűleg mindkét kijelző hosszú távon kicsi lesz, szóval a retina nem sokat számít, ha úgyis külső monitoron használod sokat - és ha így van, vedd figyelembe, hogy a 2016-os macbook (a 12"-es, ha jól sejtem) egyetlen egy usb-c porttal rendelkezik, vagyis vagy töltöd, vagy másra használod a csatlakozót (vagy veszel csoda átalakítókat), az Air-en meg azért van egy magsafe, egy mini display, két usb (hagyományos) és egy sd kártya foglalat (már ha ezek számítanak/számíthatnak).


Szóval szerintem az Air.

2021. okt. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!