Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MacBook Pro 13' 2019 videóvágá...

MacBook Pro 13' 2019 videóvágásra? Programozásra? Többi lent.

Figyelt kérdés

Laptopvásárlás előtt állok, és ezt néztük ki:

[link]

Ezzel a laptoppal kapcsolatban vélemény? Szoftverfejlesztőként tanulok, és ilyesmit hogy Visual Studio, futtatja-e rendesen? Illetve hobbiból videókat vágok 2015 óta Premiere Proban. Alkalmas lenne ez a laptop a Premiere Prot gond nélkül futtatni, és dolgozni rajta?

A válaszokat előre is köszönöm!

(Aki nem látná a linket: [APPLE MacBook Pro 13" 2019 Retina Touch Bar Asztroszürke Core i5/8GB 128 GB SSD (muhn2mg/a)])



2020. aug. 27. 09:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
8gb ram nem lesz eleg, es ezekben talan 16gb a max (bar lehet, hogy valtozott utobbi evekben), azt is nagyon hamar ki lehet noni ha komolyan tolod majd a szakmat. 128gb SSD is nagyon szukos, szoval nezz utana, hogy gari ervenytelenites nelkul lehet-e egyaltalan ezeket boviteni.
2020. aug. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
33%

Én annyit mondanék, hogy mivel macbook pro-rol beszélünk, kiváló videót vágni...de akkor rendes apple szoftverrel használd, azaz final cut-tal, azzal verhetetlen. Viszont ha te még visual studiot is használnál, akkor szerintem jobban járnál (premier pro mellett) egy windows géppel.

Én nyugodt szívvel ezt ajánlanám: [link]

Oké nem olyan letiszult mint egy macbook, cserébe elég bika, plusz nem 128-as, hanem 512-es ssd van benne.

2020. aug. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

"Én nyugodt szívvel ezt ajánlanám:"


Az egy alja gamer gep, minek neki dedikalt videokartya? 2 ev sulizast nem fog kibirni. Visual studio van mac-re is, meg van jobb alternativaja is (Jetbrains cuccok), szoval nincs sok erved gyengebb minosegu laptopra valtasra.

2020. aug. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
61%
"szoftverfejlesztőként" ilyet kérdezni kicsit vicces, de majd a C# és C++ nyelv esetleg nem kerül szóba, akkor se ajánlanám ezt a gépet :D
2020. aug. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
72%
Videovágásra a 8 giga ram édes kevés. 16, de inkább 32 ajánlott. Tudom, mert a fiam ezzel foglalkozik, neki is 16 gigája van és elég gyakran az is elfogy. Ezenkívül még az 512 gigás ssd is kevés a nyersanyagok, kész filmek tárolására. Megoldható külső tárolóval, de a laptop merevlemezek alapvetően 5400-at forognak és ettől nagyon lassúak tudnak lenni. Ami a kijelzőt illeti, videovágáshoz a 13" a vicc kategóriát képviseli. Ennyiből egy telefonon is csinálhatnád. Legalább egy 24"-os, de inkább nagyobb kellene a jó áttekinthetőség érdekében. Félre ne értsd, nem az almás gépet akarom fikázni, csak a zökkenőmentes videovágáshoz szükséges hardvereket szedtem össze.
2020. aug. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! #4, C+-ban dolgozunk. Milyen más laptopokat ajánlanátok? Lehetőleg MacBook, de lehet windowsos is.
2020. aug. 27. 16:29
 7/26 anonim ***** válasza:

Mac-en semmi akadalya a C++-nak.


Ha meg tudod fizetni a minoseget, akkor pl: [link]


Ebben gari ervenytelenites nelkul tudsz ramot vsgy ssd-t boviteni.

2020. aug. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
17%
Embetek
2020. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
26%

Elfelejthetnénk a 8giga ramos, hulladék i5 gépeket? Munkáról van szó...


Ide 16gb ram a belépés, és legalább 6/12os proci. Fél millió HUF, és 8gb ram, meg 4/8. Komolyan srácok? És van amelyik neki áll vergődni a 4800as ryzen miatt 😅😅😅


Kemények vagytok. Mi a tökömet fog csinálni 8gb rammal, gyenge procival, IGP-vel? Ne legyetek már ostobák, vagy maradjatok csendben...


Kérdező, mennyi a keret? Jó lenne meghúzni a maximumot, másképp én elköltök neked 1 milliót is, mert ehhez bizony egy workstation dukálna. Persze elég kevesebb is, csak legyen 32gb ram, minimum 6 mag, és lehetőleg nvidia GTX vga. Kellenek a CUDA magok.

2020. aug. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
32%
Jol van, lenyugodhatsz, a 8 gb-t lehet boviteni a thinkpadben. A proci es IGP is boven eleg neki. En egy ideig integralt grafikus vezerlovel hasznaltam 3 monitort fejlesztoi melora, szuperul mukodott!
2020. aug. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!