Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MacBook Pro 13' 2019 videóvágá...

MacBook Pro 13' 2019 videóvágásra? Programozásra? Többi lent.

Figyelt kérdés

Laptopvásárlás előtt állok, és ezt néztük ki:

[link]

Ezzel a laptoppal kapcsolatban vélemény? Szoftverfejlesztőként tanulok, és ilyesmit hogy Visual Studio, futtatja-e rendesen? Illetve hobbiból videókat vágok 2015 óta Premiere Proban. Alkalmas lenne ez a laptop a Premiere Prot gond nélkül futtatni, és dolgozni rajta?

A válaszokat előre is köszönöm!

(Aki nem látná a linket: [APPLE MacBook Pro 13" 2019 Retina Touch Bar Asztroszürke Core i5/8GB 128 GB SSD (muhn2mg/a)])



2020. aug. 27. 09:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
23%

Akkor menj, és renderelgess az IGP-ddel, meg a szar prociddal, te dolgod. Más farkával viszont ne verd a csalánt, miközben annyi pénzért kapni 6\12, 8\16 os procit, 16\32gb ramot, meg akár RTX 2060 at is.


Hülyének lenni jogod, mást hülyére venni viszont nem

2020. aug. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
39%
Ez a gép facebookozásra készült gazdag hülyegyerekeknek.
2020. aug. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
40%

"Ez a gép facebookozásra készült gazdag hülyegyerekeknek."


Egy Thinkpad T-rol ilyent irni meresz volt. :) (Mondjuk ha tudatlansagbol fakad ez a "bolcsesseg", akkor nem kell hozza mersz...)

2020. aug. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
77%

13


a MacBookra írta, vicces, hogy még tudatlanság, és bölcsességet is sikerült így megemlegetned, ez így már nem is kapufa, hanem öngól :D

2020. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
70%

Örömmel konstatáltam, hogy a 14 válaszból egyszer sem merült fel ez a kérdés:

Milyen videókat vágsz és, hogy mihez használsz visual studiot.

Ha csak pár perces videókat akarsz vágni és konzolos appokat írsz, arra jó a macbook. Más kérdés, hogy ezeket az elvárásokat egy 150-200 ezres gép is tudja teljesíteni. Ha viszont arra kell, hogy filmeket csinálj vagy unityben vagy UE4-ban programozz egy 3D-s játékot, ahhoz erősebb gép kell, én szívem szerint pc-t ajánlanék, viszont ha ragaszkodsz a laptophoz, akkor minimum i5 vagy ryzen 5 proci kell egy erősebb dedikált videókáryával, min 16 gb memóriával és ssd-vel. Jó lenne, ha leírnád, pontosan mit szeretnél csinálni a gépeden

2020. aug. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
#13-14 igen, a macbookra írtam, mondjuk jelezhettem volna külön, bár elvileg a kérdésre kell válaszolni.
2020. aug. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

#15

Vlogokat vágok, illetve 10-15 perces játékvideókat. Erre csak képes ez a gép, ha már a 10.000 Forintos procim képes 8 giga rammal ilyen videók készítésére...

Illetve nem, nem Unity és UE4 3D játékokat készítünk, hanem Visual Studio, Visual Studio Code-ban készítünk telefonos illetve sz.gépes appokat. Ilyesmiket, mint zene-/videóletöltő, weboldalat készítő, ilyesmi appokat. Erre megfelelő lenne?

2020. szept. 1. 23:09
 18/26 anonim ***** válasza:
#17 nem, de attól méf megveheted. ;)
2020. szept. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
#15 vagyok. Szerintem ezekre egy 150-200 ezres gép is elég, hacsak nem akarsz fél millát kifizetni érte, csak azért, mert Apple.
2020. szept. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

#15 ez szerinten mibdenkiben felmerült, csak már mindenkinek tele van a töke azzal hogy 10-ből 9 kérdésnél kérdezz-feleleket kell játszani. Egyébként meg ok hogy most 5-10 perces videókat vág, de ha aztán felmerül benne az igény a komolyab tartalomra, akkor mind memóriában mind háttértárban szűkös lesz a hely. (Ha már nem most) és nem tudom hogy memnyibe fáj mosr egy macbook pro bővítése.


Jut eszembe, van valakinek ötlete arra hogy ebben mi a pro? Mintha régebben az adott kor csúcsgépeihez viszonyítva komolyabb vas lett volna benne. Illetve nem azt mondják hogy ha gameplayeket csinálsz ahhoz nem art az i7?

2020. szept. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!