Az Iphone-ok térhódítása előtt hallottatok róla hogy léteznek Apple számítógépek?
2005-óta van a háztartásunkba számítógép, engem nyilván azóta érdekel ez a számítógépes világ, de csak ilyen 2010-után, miután kezdtek elterjedni Iphone-ok jutott a tudomásomra hogy létezik nekik számítógép családjuk a 80-as évek óta.
Nyilván ennek oka hogy a rendszerváltás előtt teljes kereskedelmi embargó volt rájuk, meg a rendszerváltás után se terjedtek el, mert már akkor is rohadt drágák voltak a piacon. De hogy akik így a 2000-es évek környékén léptek be ebbe a számítógépes világba, ti tudtátok hogy léteznek Apple gépek is?
Persze.
Én ugyan távolról sem vagyok Apple-fan, és ebben az a tény is nagy szerepet kapott, hogy már a '90-es években is ismertem (és néha használtam is) a termékeiket. Viszont azt el kell ismerni, hogy a marketinghez nagyon értenek. Mióta létezik az Apple, azóta sikeresen értékesítik a kb. kétszeresére felárazott termékeiket, kezdve egészen az Apple II-től. Volt szerencsém Macintoshokat használni, amiktől mindenki el volt ájulva, hogy mennyire felső kategóriás gépek, rommá verik a PC-ket, meg hogy ezeket élmény használni. Tényleg élmény volt, csak nem pozitív értelemben. Akkor is még kooperatív multitaszkot használtak, amikor már minden valamire való oprendszer preemptívet, az egygombos egereiket - és a hozzá tálalt ideológiát - meg nemes egyszerűséggel d*gják fel maguknak.
Szóval: igen, tudtam róla, és használtam is, de sem akkor, sem most nem kéne otthonra egy.
Igen, volt is. 2004 -ben szereztem egy 2000 -es iMac -et.
Rövid ideig volt a család tagja, hamar lecseréltem egy Pentium 4 -re. :-D
nekem nem volt, de a "Mi és a Computer" című ismeretterjesztő sorozat valamelyik '84-'87 körüli részeiben hallottam róluk először.
Gyorsan rákeresve:
(10:40-től) [link]
(6:27-től) [link]
(9:57-től) https://www.youtube.com/watch?v=Sh97xTzz34M
stb.
@CspCsj
Ez tök érdekes!
Már csak arra lennék kíváncsi hogy jutott az az újságszerkesztőség apple machintos-hoz mikor elvileg kereskedelmi embargo volt rá.
Akkoriban lett C64 nálunk, de azt is titokban kellett behozni Ausztriából.
Egyébként ebben a részben:
(2:20-tól) [link]
Elmondják, hogy már többször indult hivatalos árusítás (amiknél hamar elfogyott a készlet), - szóval lehetséges, hogy ilyen kezdeményezéseknél jutottak hozzá, - de hivataloknál egy-egy kivételes különengedély sem nagyon ritka. (főleg ha befolyásos személy ismerőse/rokona igényelte)
#7:
Félreértettem, mert az volt a fejemben, hogy a magyar határon nem engedték be sokszor ezeket a termékeket, a COCOM lista meg a nyugati országok tilalma volt.
Magánszemélyek Ausztriában sok mindent megvehettek és a magyar hatóságoktól kellett inkább tartaniuk.
Szóval szerintem a szerkesztőség gépe is valószínűleg magánúton juthatott be.
Megj.:
Szüleim egyik mérnök ismerőse is volt nyugaton '70-es évek végén, és több elektronikai terméket is hozott haza (kollégáknak-ismerősöknek-rokonoknak), amiből párat használt is a munkájához.
1-2 éve egy ehhez hasonló, teljesen működőképes, akkori számológépet mutatott: (annyit említett még, hogy itthon a kinti ár többszöröséért is eladhatott volna mindent)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!