Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A 144Hz-s monitort is simán...

A 144Hz-s monitort is simán vissza lehet venni 60Hz-ra minden gond nélkül?

Figyelt kérdés
Értem azt pl, ha a videokártyának nagyobb megterhelés a 144Hz vissza korlátozni.Olvasgatok fórumokat mindenki hatalmas elánnal beszél a 144Hz-ről,hogy milyen fantasztikus 60Hz után és mindenkinek be kell szereznie egy ilyen monitort mert aki nem az hülye kb.Mennyivel nagyobb terhelést rak amúgy a videokártyára a 144Hz?

2021. aug. 29. 05:16
1 2
 1/14 anonim válasza:
89%
Maga a monitor nem hiszem h terheli. Az csak egy képessége a monitornak hogy másodpercenként 144-szer új képet mutasson. A videókártya persze több mint 2x annyit dolgozik ha tényleg új képet számol 144-szer a 60 helyett, de én arra tippelek h ez csak játékok esetén jelent lényeges terhelést. A kártya küldheti ugyanazt a képet újra meg újra különösebb terhelés nélkül. Csak akkor meg minek a 144Hz monitorért az extra pénz?
2021. aug. 29. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem kell a 144Hz, például egy stratégiai játéknál akkor:

vagy a beállításaiban (ha van a játéknak)

vagy rivatunerben lekorlátozod az adott játék max FPS-ét.



De miért probléma ez, arra van a VGA, hogy terheld.

Ha rossz/hangos a hűtése akkor cseréld a ventijét, vagy ha házadnak rossz akkor extra venti bele.

2021. aug. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2/


Én tudom de az a kérdés kell e ez nekem már nem vagyok fanatikus játékos. Cicergése van a kártyának valamennyi ami ugye fps számmal változik

2021. aug. 29. 12:25
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha nem játszol akkor felesleges. Ez játékhoz jó.
2021. aug. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4/


De játszok néha csak nem napi 24 órát csak alkalmanként.

2021. aug. 29. 13:14
 6/14 anonim ***** válasza:

Senki nem játszik napi 24 órát.


Ez esetben a következő kérdés az, hogy a géped bírja-e futtatni magasabb fps-el a játékokat. Mert ha 60fps-nél kifúj a dolog, akkor hiába képes 144Hz-re a monitor.

2021. aug. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

6/


Tudja amd ryzen7 3700x+6700XT+32gb ram

2021. aug. 29. 13:47
 8/14 anonim válasza:
Szerintem menj el egy boltba vagy márkaszalonba ahol ki van állítva egy ilyen 144es es egy 60as egymás mellé és valami releváns játék vagy animáció. Az alapján el tudod dönteni a saját szemeddel h ez megéri-e. Én nem venném meg csak azért mert száz másik gamer osztja az észt.
2021. aug. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, vissza lehet venni 60hz-re és akkor a vásárlásod csak pénzkidobás volt. Terheli a kártyát annak mértékében, hogy mire használod és mennyire használja ki az adott környezet a kártyát. Látom napok óta a kérdésed más formában, de ha már ennyire hezitálsz maradj a mostani monitorodnál.
2021. aug. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9/


Igen én is ezen gondolkodom,csak annyira mondják ilyen kártyával már kéne a 144Hz mert hát mennyi marad a kártyában. De isten igazán azért vettem erősset,hogy pár évig kitartson meg bírja a high beállításokat ne keljen semmit vissza venni.

2021. aug. 29. 16:00
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!