Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit lehet kezdeni a tekercs...

Mit lehet kezdeni a tekercs nyafogással?

Figyelt kérdés
Szinte minden új a gépemben most vettem egy powercolor 6700xt red devilt előtte pár nappal meg egy seasonic focus gx-650 gold tápot de játék alatt eléggé nyafog a tekercs a kártyán,volt előtte nálam 3db nvidia kártya még a régebbi seasonic g-450 tápommal azoknál egy deka cicergést nem hallottam.Most meg hallgattam, a kártyát meg a tápot a kártyánál nagyon hallatszik a cicergés de ha jól füleltem a tápban is van egy kicsi mert azt mondják a cicergés a táp és gpu összessége.Olvastam,hogy van aki szinte mindent megpróbált több tápot is meg mindent és maradt a cicergés most állak el a táp vásárlásától küldjem vissza és rendeljek egy másik minőségit hátha javul a cicergés vagy ugyan úgy esélyes?Vagy küldjem vissza a videokártyát elállással és vegyek másikat?Isten igazán most csak rtx3060Ti-t tudnék jó árban de ez a 6700XT közelebb áll a szívemhez.Anno volt egy rx480-as kártyám az is cicerget de csak játék menüben lehetett hallani sehol máshol szóval nem is zavart,most meg a kártya legújabb driver van felrakva de valamiért kapcsolgat ki be a ventilátor meg olyan 53 fok körül van a hőmérséklete és mikor kapcsol a venti akkor jön a halk cicergés,mintha valahol olvastam volna driver ventilátor vezérlés bugot.

2021. aug. 21. 03:06
 1/10 anonim ***** válasza:
A ház oldala le van véve? Hogy hallod a halk cicergést?
2021. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Változó a cicergés alapjáraton nincs ugye semmi de fura néha bekapcsol a ventilátor a kártyán és akkor hallani halk cicergést azt mondták rakjak fel új windowst mert valami a háttérben terhelegti a kártyát mások meg azt mondták lehet amd driver ventilátor bug.Na mindegy szóval mikor így xy időnként bekapcsol a kártya akkor van halk cicergés játék alatt már jóval hangosabb idegesítőbb a cicergés.Na most azt mondták seasonic tápoknál sokaknak előjött hiába minőségi próbáljak ki más márkát mert más márkával volt,hogy mérséklődött vagy akár meg is szűnt.És ugye ha csend van a szobába fent van levegőnyílás a házon meg ventilátor ott is ki tud jönni a cicergés hang és kicsit idegesítő.Ezelőtt 3 nvidia kártya is járt a gépemben de ott nem volt ilyen igaz azok még a seasonic g-450 tápról mentek.Szóval nem tudom táp próba más márkára de ugyan így jó minúségűre vagy kártya csere másikra vagy 3060Ti-re vagy majd talán megszokom... Még elsőre nem is lenne nagy baj ha pl csendes szobában a néha felpörgő ventilátoroknál nem lenne az a halk hallható cicergés.Nvidiánál idle módban azt se vettem észre van kártya a gépben.
2021. aug. 21. 14:07
 3/10 anonim ***** válasza:
Ki kellene próbálni a powercolor 6700xt red devilt egy erősebb táppal.
2021. aug. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mert gondolod nem elég a 650watt?
2021. aug. 21. 17:19
 5/10 A kérdező kommentje:
seasonic táp helyett még esetleg ezt nézegettem [link]
2021. aug. 21. 17:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Ennyiért inkább Seasonic 750W 80+ Gold Focus GX venném 10 év garival.


[link]

2021. aug. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6/


Értelek én de nekem most pl seasonic focus gx-650 gold táp van és azt a tippet kaptam,hogy más márkával lehetséges cicergés csökkenés. Valaki mondta pár seasonicot kipróbált de a cicergéy nem szűnt de más belsős táppal jobb lett.

2021. aug. 21. 18:46
 8/10 A kérdező kommentje:

6/


Amúgy amit linkeltem táp is 10 év garancia és platinum minősítés

2021. aug. 21. 18:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is Seasonic tápom van és volt, soha semmi baj nem volt vele.

Most Seasonic 850W G12 GC ATX gaming 80+ Gold van és tökéletes, igaz csak egy RTX 2070 van mellette de majd ha normalizálódnak a vga árak akkor egy GeForce RTX 3090 lesz mellette.


Innen vettem.

[link]

2021. aug. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

9/


Nem is mondtam,hogy szar csak kipróbálok most másik minőségit hátha tényleg segít valamennyit. Amúgy a seasonic kicsit drágább minden más jó minőségű táptól mert a névre is fizetsz kicsit. A bevachip megadta a 60bó garit?

2021. aug. 22. 11:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!