Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gyorsabb i7 és i9-es procik...

A gyorsabb i7 és i9-es procik miért nem tudnak egyszálos teljesítményben annyit amennyibe kerülnek, miért csak 5%-os növekedés van egy i3-ashoz képest FPS számban?

Figyelt kérdés
2021. júl. 18. 00:22
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy minden overkill?
2021. júl. 18. 01:54
 12/19 anonim ***** válasza:
Az jelenti, hogy feleslegesen erős.
2021. júl. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
És, ha mondjuk RTX 3xxx-as szériám lenne, látszana a teljesítmény egy i7-esen? Vagy ott is kb. 5% teljesítménynövekedés lenne?
2021. júl. 18. 01:58
 14/19 A kérdező kommentje:
Tehát ha a processzort nézzük, nagyobb videókártyával is 5% teljesítmánynövekedés lenne az i3-asról az i7-esre? Ugyanazzal a 3xxx szériás videókártyával?
2021. júl. 18. 03:08
 15/19 A kérdező kommentje:
Fontos lenne, hogy megéri i7-esben gondolkodni vagy akkorra már elavultak lesznek, mert lesz újabb 8 magos?
2021. júl. 18. 03:09
 16/19 anonim ***** válasza:
De, pont annyit tudnak mint amennyibe kerülnek. :)
2021. júl. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nincs igazad, mert a CPU score-ja csak dupla annyi, mint egy i3-asnak, úgyhogy lehúzás...
2021. júl. 18. 07:53
 18/19 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#17 nem mindegy melyik te az egy szalas/magos t kerdezted

de ha 8szalas es 16szalast veted ossze mar az is masabb


attol meg hogy "csak" duplaznak valamit fizikailag nem jelenti azt hogy "csak" dupla olyan nehez megcsinalni


igy nem "csak" azert disznek felemeljuk arat ok nelkul, teszik a gyartok hanem mivel a koltseg megkivanja


mas kerdes neked megeri e


amugy nem tudom tudod e de a konzolok mar megjelentek

igaz lehet majd ujabb meg frissebb hardveres stb.

de szert egy kiadott uj generacios konzolt nem kukaznak ha sikeres igy biztos ps5 series x/s az amikre irjak a jatekokat


mint irtam is es szerintem neked irtam mar en is parszor a gpu vga lesz mindeg a szuk keresztmetszeted inkabb

igy nem hogy 3000 szerias hanem valoszin RTX5000/6000 szeriasra is valtanod kell a mostani procid mellett ugy hogy a jatekokkal tartsd a lepest

persze fugg attol hogyan akarod 144/240fps 2K/4K/8K

lesz e VR forradalom...

2021. júl. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

"És, ha mondjuk RTX 3xxx-as szériám lenne, látszana a teljesítmény egy i7-esen? Vagy ott is kb. 5% teljesítménynövekedés lenne?"


Nem tudom honnan jön a folyamatos 5%-ozás. CPU limites környezetben, RTX3090-nel az i9 30-50%-kal magasabb FPS-t hoz, mint az i3. GPU limitesben nyilván kevesebbet,de az nem a processzor sara.


"Munkára" egyértelműen az i9 a gyorsabb,rendernél 2,5-3-szor gyorsabb, videorendernél kétszer gyorsabb, tömörítésben több mint kétszer gyorsabb.

Ha te super mariozni szeretnél egy magon ott nem lesz annyival gyorsabb az i9, mint az i3 de azt nem is arra találták ki. De ezek a processzorok elsősorban munkára készültek és nem játékra, játékra a célhardverek készülnek amit konzolnak hívnak. Nem a processzor túlárazott, ha a kedvenc játékodban "nem dob magasabb CPU score-t", hanem a játék olyan ratyi, hogy nem tudja kihasználni a rendelkezésére álló erőforrást..

2021. júl. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!