Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mekkora teljesítmény növekedés...

Mekkora teljesítmény növekedésre számíthatnék, hogyha lecserélném a vga-mat?

Figyelt kérdés

Fortnite-hoz szeretnék egy új vga-t, illetve monitort, hogy 144 hz-en 144+ fps-el tudjak játszani.


Jelenleg ryzen 5 1600-am van, 16 gb ddr4 2666 mhz-es rammal, meg gtx 1050 ti vga-val. Ugyebár pár beállítás kivételével, amik lowon/offolva vannak (shadow, post processing) minden más ultrán van és így van jelenleg 100-120 körüli fps-em.


Gpu benchmark szerint a teljesítményben olyan 84%-os növekedés lenne egy rx 580, viszont ez ugyebár csak a gtx 1050-hez mért teljesítmény különbség, a cpu-t figyelembe véve mennyi lenne a reális növekedés? Gondolom lenne egy kis bottleneck, ami miatt kevesebb lenne ez 84%-nál, igaz?


2019. júl. 9. 20:07
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy 8 gb-s 580-ra gondoltam. Most vettem észre, hogy van belőle 4 gb-s is.
2019. júl. 9. 20:11
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem lenne bottleneck, bizonyos játékoknál nagyobb máshol kisebb különbséged kapnál.
2019. júl. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jól ki fogja szolgálni a kártyát, nem kell emiatt aggódnod.
2019. júl. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!