Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek ez a használt...

Trashboy kérdése:

Szerintetek ez a használt konfig megérné az árát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már volt egy hasonló kérdésem,de ott egy ősrégi gépet akartam a húgomnak kicsit rendbe tenni de rájöttem hogy nem érdemes már azzal foglalkozni, úgyhogy most ezt a használt konfigot néztem ki(ez amúgy egy fekvő összerakott gép)

Neve: Fujitsu Esprimo 710


Proci: i5-3470


Ram:8gb DDR3 1600MHz (max.32 gb)


500gb HDD+250gb HDD (régi gépből)


Videókátya: Mivel csak integrált van benne ezért egy Gt 1030 2gb vennék bele


Optikai meghajtó


Táp: sok mindent nem találtam róla, kivéve egy oldalt ahol azt írták hogy 280w elvileg.


A gép lenne 42500ft

A kártya:32000ft

Összesen: 78500Ft lenne(ebben benne van a gép és a kártya szállítási költsége is)


Szerintek ez így megérné?Sokkal többet nem szeretnék költeni mert én is szeretnék venni egy rtx 3070-et ha már reális áron kapható lesz.



2021. júl. 16. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Igazából ez is egy ősrégi gép. :D
2021. júl. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Fujitsu, Dell, HP konfigokat (ezek irodai konfigok) alapból érdemes kerülni. Arra figyelj, hogy bár kompatibilis vele a 1030, de van esélye sajnos, hogy beleteszed és nem fog működni. Én Dell alaplappal jártam így, hogy hivatalosan jó volt bele az rx 560, mégsem működött benne. De lehet, h neked működni fog. HA teheted, inkább válassz másik gépet. Ilyen konfigokat az irodába szoktam venni


Más kérdés, hogy a kártya nem ér 32000 Ft-ot, de sajnos el vannak szállva azárak. Reális értéke kb. 15.000 Ft

2021. júl. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MGéza ***** válasza:
88%
Ezeknek a brand lapoknak a BIOS-a gyakran úgy van szerkesztve gyárilag, hogy csakis bizonyos videokártyákat ismer fel, ha mást raksz bele akkor először modolt BIOS-t kell hozzá vadásznod. Továbbá a PCI-e port gyakran csak 8 érintkezős nem pedig 16.
2021. júl. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én leginkább a power limittől tartanék - már ha a GT1030 esetében ez előjöhet. Sok irodai gépben alulméretezett táp van és az alaplapon is spórolnak. Hasonló korú HPban előfordul olyna alaplap amin a PCI-E x16 csak 35Wattot tud átvinni, ami külső táp nélküli kártyáknak sok esetben kevés. A GTX1050nek kevés volt, rövid távon sem lájkolta az alaplap xD xD xD


Az új procik IGPje bőven jó, ha a hugod nem akar játszani, én 80-ból inkább megpróübálnék összerakni valami i3-as vagy Ryzen3-as konfigot videókártya nélkül.

2021. júl. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Toga Aty ***** válasza:
50%

3070 ebbe a gépbe? Annyira felesleges mint Trabantba a 105-ös benzin :)

Akkor inkább egy ilyet nézz ami már most "használható" pl :(semmi közöm hozzá csak beírtam hogy komplett gép )

Inkább itt néz körbe. [link]

2021. júl. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszát mindenkinek! Szerintem egyelőre hanyagolom ezt a használt pc témát, jövőre úgy is diákmunkára akar menni úgyhogy akkor akár magának is összerakhat egyet(már ha nem konzolt vesz inkább :D). Toga Aty, szerintem egy kicsit félreolvastad a dolgot. Az rtx 3070 az én gépembe menne ezért nem tudnék annyit rákölteni a hugom gépére mert a sajátomra is gyűjtögetek. A 3070 bele sem férne ebbe a használt pc-be :D.
2021. júl. 30. 21:10

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!