Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 500GB HDD formázása hogyan?

500GB HDD formázása hogyan?

Figyelt kérdés

Üdv! Adott egy 500GB merevlemez, amelyet nem tudok leformázni. Előtte egy win 10 volt rajta ha jól emlékszem. Biztonsági mentésem egyébként volt, csak azért jó lenne ha lenne egy kis tárhelyem.


Amikor külső kötetként próbálom felcsatolni akkor hallom, hogy csatlakozott az eszköz. Aztán ránéztem parancssorban. Sudo fdisk -l semmi, nem látja. Az lsblk viszont látja. Gparted nem látja, de viszont a lemezkezelőben megjelenik. Formázni nem enged, helyreállítani sem enged. Egyébként bemeneti/kimeneti hibát ír. Próbáltam rámenni az e2fsck-val is, de nem engedi. Próbáltam ntfs-3g-vel is, de nem engedi.


Most live rendszerről bootoltattam egy lunuxot. A dd-vel próbálom nullákkal teleíratni. Más ötletem már nincs. Egyébként már vagy egy órája fut a program, de nekem gyanús hogy semmit nem csinál. Ugyanis nem hallom, hogy írna a merevlemezre, a led sem villog.


Ezzel próbáltam:

dd if=/dev/zero of=/dev/sdb bs=1M count=1


De szerintem nem írja, habár a prompt jelzi, hogy fut a parancs, de a vinyó meg sem mukkant. Ja ráadásul az is lehet, hogy veracrypt alatt volt a kötet, de már nem emlékszem elég régi csak gondoltam hátha van még esélye. Egyébként nem engedte felmcsatolni sem.. szóval passz. Valaki esetleg tudna valami tanácsot adni?



#Hdd, merevlemez, formázás
2021. máj. 17. 12:59
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Legközelebb NE használj hardveres titkosítást...


Maradj meg a szoftveres BitLocker vagy Veracrypt mellett. ;-P

2021. máj. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Nem én akartam :) a secure boot-ot ki sem lehetet kapcsolni. Acer aspire E valamemyik szériája. Mindegy köszönöm a válaszokat.
2021. máj. 17. 17:41
 23/27 anonim ***** válasza:
a secure bootnak semmi köze a hardveres lemeztitkosításhoz.
2021. máj. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Tudom, de nem én felírtam a jelszót ott van a telefonomban. Ha nem fogadja el arról nem én tehetek, egyébként sincs rajta semmi csak egy linux fájlrendszer grub2 nélkül. Azt sajnos nem tudtam rá varázsolni. A hely miatt viszont jól jött volna. Mindegy köszönöm a válaszokat.
2021. máj. 17. 17:54
 25/27 anonim ***** válasza:
#24 Tippem szerint ez egy TPM chipet tartalmazó laptopban volt. Amit te felírtál az a TPM chip jelszava ami után a TPM adja meg a valódi jelszót a lemeznek. Magyarán csak az eredeti helyre visszatéve érvényes a felírt jelszavad. Ott ki tudnád vele kapcsolni valószínűleg. De az ilyen cetlire írt jelszavak jellemzően megváltoznak a kézi másolás során... ;P
2021. máj. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:
Na hallod! Igazad lehet, ezt nem tudtam. Fuu ne tudd meg nagyon utálatos laptop volt, ez az Acer Aspire ES15 egy linuxot nem tudtam feltenni rá. A grub2-vel ha nem egy félévet szórakoztam, fórumoztam akkor semmit. Persze szét is vertem a fenébe! :) A vinyó nem sérült mert elég jól be volt építve, de hát na. Köszönöm a válaszokat.
2021. máj. 17. 19:28
 27/27 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott a jelszó! :D Bő két év után.
2023. dec. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!