Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Égett szag a gépem körül. Mi...

Égett szag a gépem körül. Mi lehet? Lent.

Figyelt kérdés
A napokban amikor gépezek, egy idő után égett szagot érzek. A gép működik rendesen, nem lassul le meg semmi ilyesmi. Minek lehet égett szaga? A gépem fektetett házú, de oldalra fordítottam, mert csak így fért el a számítógépasztalon, ugyanis a számítógépasztalom állított házúra van tervezve.
2010. aug. 19. 10:10
 1/4 Mr. Idegen ***** válasza:
hát te beteg vagy
2010. aug. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Leégeted a tápodat, a gép pedig, ha nem két irányú használatra tervezték, tönkre is mehet így. Asztalhoz a gépet?
2010. aug. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jaj dehogy mehet tönkre, milyen tervezésről beszéltek?

Az ég'egy világon semmi nem mehet benne tönkre, szériába legyártják az összes alkatrészt, ami mozog (meg ami nem mozog azt is, de az nem lényeg), utána egy totál más cég alakít ki teljesen saját dizájnra egy elrendezést. Qrva mindegy, hogy egy merevlemez vagy egy optikai meghajtó függőlegesen vagy vízszintesen van-e betéve (bár ez utóbbinál csücskös, de működésre mindegy).


A nem mozgó alkatrészeknél meg pláne mindegy. Régi IBM v. attól újabb Compaq gépek is megkapták a függőleges merevlemezt (a normál, hagyományos merevlemezt, amit vízszintesen is betettek), mégis kibírták 20 évig. Még csak azt se tudom mondani, hogy a hűtés kevésbé hatékony, de ha az is, akkor se fog tőle elfüstölni.


Az "égett szag" viszont bármiből jöhet. Akár egy alaplapi IC v. kondi, akár a táp, akármi, ami elektromos. Szerintem vizsgáltasd be szervizzel, ha nem értesz hozzá.

2010. aug. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Milyen tápod van? (márka) Ha HKC,Deer,Codegen,Mercury és egyéb ipari hulladékok akkor ne csodálkozz.
2010. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!