Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van egy 9 éves pc-m és szegény...

Van egy 9 éves pc-m és szegényke eléggé lassúcska már. Érdemes lenne venni bele még valamit/mást, v vágjam ki az ablakon az egészet? Anno minden zsír újan került bele

Figyelt kérdés

ami van benne:

-Processzor Intel(R) Core(TM) i3-2100 CPU @ 3.10GHz, 3100 Mhz, 2 mag, 4 logikai processzor

-RAM: Kingsmax DDR3-1333 4,00 GB

-Videókártya: NVIDIA GeForce GT 440

-vinyó: Samsung 500GB HD502HJ 7200rpm SATA2

-alaplap: gigabyte ultra durable 2

-táp: HKC SZ-430LPDR 430w


2020. dec. 12. 17:38
1 2
 1/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
5%

tap olhette meg


hiszen ma is tokeletes ez barmire, multimedias gepnek FHD ben


szoval tapot sincs mar sok ertelme cserelned


hardverapro.hu ra rakd ki aruld

15-20ezret talan kapsz erte szoval annyiert, vagy ha ugyis kidobnad engedhetsz belole


szakik menthetik, javithatjak amit lehet es ez vegulis jo kis netezos/irodai gep lenne sok evig még

oreg es gyenge persze de attol meg hasznalhato (lenne ha nem lenne valami hibaja)

2020. dec. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Felesleges rá költeni. Ha nem cél a játék akkor veszel bele egy másik alaplapot,processzort,memóriát meg egy SSD-t és azzal megint elleszel néhány évig.
2020. dec. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Rendes tápot, még 4GB RAM-ot, egy i7-3770-et, és egy SSD-t. Még egy jó ideig kiszolgál úgy, ha nem játszol.
2020. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont egy hasonló specifikációval rendelkező gépe van anyósomnak, csak 3. gen i3-al. Kibővítettem 8 GB-ra a RAM-ot, a HDD-t pedig lecseréltem SSD-re, azóta száll. Csak netezésre és wordre használja. 10 ezer alatt megvolt. A probléma a Windows 10, 7-el simán ment 4 GB RAM-mal és HDD-vel, akkor lassult le amikor frissítette.
2020. dec. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4 vagyok: A VGA-t add el, a CPU-ba integrált bőven elég lesz netezni. Annak az árából kijön a RAM. SSD pedig elég a legolcsóbb, amire rárakod a Wint meg a programokat, az adataid maradhatnak a HDD-n, azt nem kell kidobni. De ha azt is eladod és egy kicsit jobban a zsebedbe nyúlsz, egy tisztességes SSD-t is kapsz már nem horror áron.
2020. dec. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

nem sok ertelme lenne rammal, ssd vel cpu val szorakozni meg massal se, alaplap pontos tipusat se tudni


modernebb gepre ttud kis raforditassal valtani, 20-25 ert mar kapsz szoval...

inkabb ezzel szorakozni?

csak mert "ugyan semmi se artott a tap" az alaplapnak, a hdd nek... az uj ssd nek... es masnak is arthatott

2020. dec. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

ha netezés a felhasználás, akkor érdemes fejleszteni. 3770 nem muszáj. elég a legolcsóbb 4 magos, azaz 3330 felett bármi (bios frissítés, ha 3000 szériára váltanál!).


+4 giga ram (össz 8)

+SSD


Videokártya elad.. mindent megírtak előttem.


ha mást is csinálnál netezés-filmnézés-office-youtube funkciókon kívül, akkor add el, és vegyél újat!


segítünk itt a kiválasztásban, ha tudod mit szeretnél 😉

2020. dec. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

pontosítom az alaplapot: GIGABYTE GA-H61M-D2H-USB3


A fő profil a netezés, videónézés, office alkalmazások lennének, azt nem bánnám ha egyszerre több megnyitott dologgal tudna még értelmesen mit kezdeni. Játék nem szempont, ha elmegy rajta vmi 10-15 éves dolog az már bőven sok (szeretem a retrót:D)


tehát akkor a teendőm + ram, ssd, proci, videókari mindenképp elad v maradhat is?


olyan 40e környékéből megoldható lenne a móka?

2020. dec. 13. 09:28
 9/12 anonim ***** válasza:

nekem i5 3470 van. Teljesen jó mindezekre manapság. Youtubeon 4K 60fps már nem megy neki. 1080p 60 hz 2x sebességgel sima ügy.

1440p 60 fps videó minimálisan recés.

Szóval ezek a korlátok kb. Normál 30 fps youtubbal minden felbontáson elbánik. 1080p film tökéletes.


Sok megnyitott dologhoz RAM kell leginkább, meg a minél több szál a procin. Én a 4mag/4szállal elvagyok, nincs töltés. 16GB RAM van most. 8 is csak extrém esetekben volt kevés (30-50+ megnyitott lap firefoxban)


Maradhat a videokártya... eldöntheted.

Az integrált neve: HD2500, HD3000, HD4000

Attól függően, hogy melyik procit veszed:

[link]

Youtube-on tudsz nézni videókat, hogy mit tudnak játékokban, és összehasonlíthatod a mostani GT 440-nel.


Megoldható 40-ből..

240GB+ SSD 11 ezer

2x8GB használt RAM 16-18 ezer (De próbálkozhatsz először csak +4-gyel akár)

Proci 10 ezer alatt tartható.

2020. dec. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

SSD pl: [link]


Procit innen: [link]


Memóriát innen: [link]


Hardveraprón el tudod adni, ami feleslegessé válik, de érdemes meghirdetni mindenhol (fb marketplace, jófogás, stb...)

2020. dec. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!