Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » P4i65G alaplap Windows 7-tel...

P4i65G alaplap Windows 7-tel működik valakinél?

Figyelt kérdés
Régi (másod-harmadlagos) gépünkre tenném XP helyett, de az Asrock csak XP-ig adott ki hozzá drivert.

2020. szept. 21. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Próbáld ki és kiderül..

Egy w7x32 vel DVD-ről

[link]

2020. szept. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hasonló gép

[link]

2020. szept. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1-nek: ok, de addig nem vennék termékkulcsot, amíg bizonytalan, hogy összejön-e, annyit az egész nem ér. Vagy ingyen is kipróbálható?

2-nek: ez az alaplap sem Win7- kompatibilis, mégis működik, jó hír.

2020. szept. 21. 17:07
 4/15 A kérdező kommentje:

Elvben ugye a driverek hiánya nem jelenti a gép üzemképtelenségét, hiszen a Win telepítése után sincsenek még fenn. De az XP telepítése után pl. csak kb. 800x600 @60Hz, ami be szokott jönni, iGPU-val. Jó, ez egy ősrégi gép, arra pont jó, hogy ha munkahelyen marad a laptop, van mivel otthon híreket nézni vagy dolgozgatni, de azért driverrel mégiscsak 1024x768@75Hz, ami bejön.

Vagy pl. driver nélkül az USB2.0 biztos, hogy 2.0-ként működik?

2020. szept. 21. 17:17
 5/15 anonim ***** válasza:

Mivel leszel bentebb, ha az egyik nem támogatott OS helyett teszel rá egy másikat? Ráadásul jóval nagyobb gépigényűt.


Tegyél rá Lubuntut vagy Debiant. Ott nem lesz gond a driverekkel és sokkal takarékosabb az erőforrásokkal.

2020. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A Windows 7 egy csomó drivert tartalmaz. USB drivert egészen biztosan.

Ezen túl mivel nem laptopról vanszó, attól, hogy az AsRock nem fejlesztett meghajtót csak XP-ig, még nincs semmi gáz, mert az Intel, a Cmedia és a Realtek is adott ki drivert a lapon lévő chipkészlethez, videochiphez, hangkártyához és hálózati kártyához.


És ha már feltelepül a Windows, akkor az eszközkezelőből a pontos hardverazonosító alapján már a pontos hardver verzióhoz tudsz meghajtót keresni.

2020. szept. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok.

Egyébként nekem van egy pontosan ilyen alaplapra épülő retro gépem ( [link] ) és szerintem bármit csinálsz vele, ez már nem lesz jó napi használatra. Tényleg maximum Lubuntu/Debian és hírolvasás, amit ki lehet belőle hozni. Többet nem is mernék.

2020. szept. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kiegészítés.


Nálam működött, de sokkal lassabb volt mint az XP.

És akkoriban én az operációs rendszer után felraktam egy Driver Genius nevű programot. Az megkeresett és felpakolt mindent amire szükség volt.

2020. szept. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

6-nak köszi a javaslatáért.

5-nek: az a gond, hogy az alaplap hivatalosan csak XP-ig kapott támogatást driverileg, de az XP-kompatibilis böngészők már nem kompatizálnak a legtöbb weboldallal.

Linuxból van-e olyan, ami teljesen kompatibilis az ilyen régi gépekkel, és a legújabb Chrome/Fox/egyéb böngészővel is?

2020. szept. 21. 17:58
 10/15 anonim ***** válasza:

#9

A kettővel, amit mondtam, egész biztos nem lesz baj. Én próbáltam már ennél régebbi gépen is (Abit SA7, 1,6GHz Pentium 4, 512MB DDR333).

2020. szept. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!