Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes csak ssd-re pc-t...

Érdemes csak ssd-re pc-t építeni vagy mindenképpen érdemes bele hdd-t is rakni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 7. 22:28
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
SSD vel bőven elég egy gép, ha nincs film vagy játék szándék. de még azzal is 240 gb ssdt használok, mindenre elég.
2020. szept. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Derwer ***** válasza:

#10: nekem pl a 2012es Samsung 830asom teljesen jól üzemel. (rendszer lemez, torrenttel)


Akár HDD, akár SSD mindkettő nagyon sokáig (10+ év) elmegy, de mindkettő elpukkanhat hirtelen. Ez ilyen dolog, de attól, hogy neked konkrétan volt már egy meghibásodott terméked az nem (feltétlen) igaz a teljes szériára vagy technológiára.

2020. szept. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
88%

10 évvel ezelőtt gyártott SSD-ket ne vegyük már egy kalap alá a mai technológiával gyártottakkal...

Ezek a 10 évvel ezelőtt SSD-ről alkotott sztereotípiák már rég elavultak.


Egyébként meg pénz kérdése az egész, hogy mire építesz gépet.

2020. szept. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%

25 éve foglalkozok informatikával, és a tapasztalatom az, hogy ÁTLAGBAN az SSD-k jóval megbízhatatlanabbak, mint a HDD-k. 15-20 éve még futottam bele silány HDD-kbe (pl. azok a hírhedt Maxtor-ok), de az utóbbi 5-10 évben nem tapasztaltam, hogy a "random meghibásodások" gyakoribbak lennének a HDD-k esetén. A meghobásodások oka 90%-ban a helytelen használatból adódik. Mondjuk az ügyfél véletlenül (?) lerúgta a PC-jét, és megdöglött benne az éppen vadul dolgozó HDD. Vagy hordozható vinyók esetén gyakori, hogy fizikailag nem kímélik: otthon bedobja a táskájába, biztos, ami biztos, a buszon párszor hozzácsapja az üléshez, a munkahelyre érve érzékien földhöz**ssza a táskáját, benne a vinyóval, aztán csodálkozik, ha megpusztul. De ezeket, a hibás használatból adódó hibákat leszámítva már szinte kuriózum, ha látok egy-egy meghibásodott HDD-t. Döglött SSD-vel viszont egész gyakran találkozok. Bár ennek ellenére azt mondom, hogy talán a legmeghatározóbb tényező a minőség. Merevlemezekből már kihaltak a gagyik, három nagy gyártó maradt, és mindegyik minőségi termékeket gyárt. SSD-ből azért van forgalomban pár hitvány márka.


Egyébként pedig nincs konkrét szabály vagy irányelv, hogy mit "kell" a gépbe tenni. Ez alkalmazási terület, illetve egyéni preferencia kérdése. Van, aki hallani sem akar HDD-ről, kizárólag SSD jöhet szóba. Van, aki vegyesen használja őket. Van, aki meg csak HDD-t használ. Ahol kulcsfontosságú a sebesség és/vagy az alacsony teljesítményfelvétel, ott is csak az SSD játszik. Ha a nagy tárterület, és a komoly terhelés melletti hosszú élettartam a lényeg, ott meg egyértelmű, hogy a HDD lesz a nyerő.

Ami engem illet, nekem a tárterület és a hosszú távú megbízhatóság fontosabb, mint némi sebességelőny. Attól nem fogok falnak menni, hogy nem 10 mp, hanem 1 perc alatt bootol a rendszer. (Bár igaz, én Linuxot használok, ami teljesen korrekt teljesítményt mutat HDD-vel is.) Az kb. annyi, ameddig kényelmesen elhelyezkedek a széken. ;) Cserébe pedig ugyanazon az áron ötször akkora tárterületet kaptam, ami egyáltalán nem elhanyagolható dolog, mivel munkám és hobbim miatt is jókora fájlokkal kell dolgoznom.

De akinek arra kell a gép, hogy Facebookozzon, meg Netflixen filmet nézzen, annak tényleg felesleges ekkora tár.

2020. szept. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
#10 Mert a 2011-ben vett SSD-d még a technológia kezdete. Manapság (és már úgy 4-5 éve) simán kiszolgál egy teljes generációt az SSD. 20+ évig simán működnek megfelelő körülmények között.
2020. szept. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekek. Évek óta a legnagyobb tárhelyszolgáltatók (ahol sokszáz Tb kapacitás szükséges) SSD-t építenek be. De már a kisebbek is (pl. sok magyar szolgáltató). Ezzel is reklámozzák magukat a nagyobb szolgáltatók, hogy csak SSD-t használnak.

Semmire nem lenne jó egy lassú, mechanikus HDD-s nagykapacitású szolgáltató a mai világban.

Ez az "SSD megbízhatatlan" duma kb olyan, mint hogy "ne használj Win10-et, mert sz.r" meg "ne frissítsd a win10-et, mert sz.r". Mégis a felhasználók 80%-a Windowst használ, és nyilván nem Windows XP-t. Dilettáns okoskodások ezek.

(persze a tárhelyszolgáltatók biztos nem használnak semmilyen Windowst, ez megint más kérdés, de ennek más oka van)

2020. szept. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Összefoglalva: ha van rá pénzed, ssd-t veszel. Ha nincs, akkor sajnos marad a gyenge, öreg HDD (60 éves technológia).

Az ilyen SSD-ellenesek azok gondolom CRT monitort bámulnak most is.

2020. szept. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
61%

nekem egy 1 TB WD Blue SSD (M.2) van benne.

annyi történt még, hogy mégegy SSD került bele SATA kábellel, mert felszabadult másik gépből.

szóval nekem nincs HDD a gépben.

A másik gépem meg egy Mac, csak SSD-vel szintén.

meg lehet lenni HDD nélkül is! :D Legalább értelmes időn belül betöltődik ez-az.

Múltkor sikerült egy csak hdd-s gép elő leülnöm. Komolyan mondom megettem a reggelimet mire elindult minden ami kellett. Már a morzsát poroltam a gatyámról mire olyan állapotba került a gép hogy nem szaggatott az egér :D

Nem tudom hogy bírtam ki annó... - (1992 óta foglalkozom hivatásszerűen gépekkel)


ez az 'SSD mellé HDD kell' kiosztás a PCX Márk típusú alakok betanult mantrája.

ne értsétek félre, bírom a csávót, de egyértelmű hogy ha még egy komponenst elad már jó neki szal... a kuuuu..vák f..át! Rezsőkék! :D


a tartósságról meg annyit, hogy egy hatalmasnagy marha az aki "A 2009-ben vett HDD"-ben megbízik! m-e-r-t a-z H-D-D.....


Az fontos adatokat több helyre el kell menteni. pont. nem szabad semmiben annyira megbízni hogy csak azon az egy helyen tárolsz valamit. Ebben az esetben nem a tárolót kell szidni ha valami elveszik hanem a felhasználó ostobasága a válasz... :)

2020. szept. 8. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Furcsállom, hogy mindenki kihagyja az árat, mert azért 1-2TB tárhely szükség esetén a HDD jóval olcsóbb választás. Most a legolcsóbb 1TB SSD kb. 30 ezerbe kerül, egy 1TB HDD meg 10 ezerbe, szóval tárterület szempontjából kb 3x annyiba kerül az SSD jelenleg. Ez persze változni fog idővel majd bizonyára,de akinek olcsóbban nagy tárhelyre van szüksége, ott szerintem még mindenképpen érdemes HDD-t vennie.


A példa kedvéért, az én gépemben van 2db SSD és 3db HDD, szóval én még sokáig nem fogom a HDD-ket kivonni a használatból.:)

2020. szept. 8. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

#14-es miért kapott ekkora lepontozást? :D

Nem írt hülyeséget.

2020. szept. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!