Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes csak ssd-re pc-t...

Érdemes csak ssd-re pc-t építeni vagy mindenképpen érdemes bele hdd-t is rakni?

Figyelt kérdés

2020. szept. 7. 22:28
1 2
 1/20 Derwer ***** válasza:

Ez pontosan tőled függ, higy mennyi pénzed van és mennyi tárhely kell.

Semmi hátránya, ha csak SSD van a gépben.

2020. szept. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%
SSD nyilván a legjobb választás. A HDD csak akkor, ha nincs rá megfelelő keret. M.2 SSD 500 Gigás rendszernek, 1Tb-os 2,5"-os SSD tárnak.
2020. szept. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%
SSD a legjobb választás, de én például filmeket és ilyeneket HDD-n tárolok. :) vagy aminek nem fontos az SSD. Az SSD-nek van egy írási limitje.
2020. szept. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%
"írási limit" a mai technológiával már bőven meghaladja a HDD élettartamát. Meg lehet, már a tiédet is. :)
2020. szept. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem lehet m.2 ssd-t a gépbe rakni mert csak egy régebbi gép tárhely bővítése lenne meg gyorsítása mert most 75gb hdd van a gépben.Viszont én is azon gondolkodtam el mennyire lehet tartós ha csak egy ssd van a gépben állandó írás pl.
2020. szept. 7. 22:38
 6/20 meszike91 ***** válasza:
Szerintem jobb ha van hdd is, de ha nincsenek nagy fájljaid (mondjuk játékok vagy filmek), akkor elég lehet egy ssd is.
2020. szept. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

6/


Ismerősöm gépébe lenne egy biztos internetezés az van már csak a monitorjáról gondolom talán filmet nem sokat néz mert még egy régebbi kocka lcd monitora van filmnézésre talán okos tv-t használnak,játszani se nagyon játszanak szerintem.De holnap rá kérdezek az igényekre mondjuk azt tudom,hogy képet azt tartanak a gépen tehát adatokat.

2020. szept. 7. 22:43
 8/20 anonim ***** válasza:
De attól még tárolhat filmeket, hisz a TV-n letudja játszani. :) Meg a gépről megosztani a TV-re. :). Bár, ha olyanok, mint én hogy elég a TV-re a Netflix és az HBOGO , akkor nem töltögetnek le semmit. :D De mondjuk vannak olyan játékok, amiket HDD-re rakok fel, mert tök felesleges, hogy SSD-n legyen, de van olyan játék amelyet muszáj SSD-re rakni. :)
2020. szept. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Derwer ***** válasza:
89%

Az SSD ék valóban van egy egész konkrétan meghatározható újra írási ciklus száma. Ez a szám, viszont a konszumer termékek esetén is olyan nagy - átlagos felhasználás mellet, amibe belefér a torrent is - hogy sokkal hamarabb avul el az SSD, mint hogy meghaljon. (pl10+ év)


A HDDék elvileg végtelenszer újra írhatóak, cserébe a random meghibásodás gyakoribb, illetve érzékenyek a fizikai behatásokra.


Tehát a sztereotípia ellenére az SSD tovább bírja mint hiszed, a HDD meg kevesebb ideig mint hiszed, de mindkettő bőven kitud szolgálni.


Ezután már csak pénztárca kérdése a dolog.

2020. szept. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
28%
Azért az SSD élettartama meg se közelíti a HDD élettartamát. A 2009-ben vett HDD-m (mai napig napi használatban) hibátlan, míg a 2011-ben vett SSD-m már elpukkant.
2020. szept. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!