Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A 3xxx szériás NVIDIA kártyák...

A 3xxx szériás NVIDIA kártyák fogyasztása valóban is magas lesz ?

Figyelt kérdés

"A HardwareLuxx állítása szerint ez a 12 tűs csatlakozó 6 darab +12V-os tűvel, 4 földeléssel és 2 érzékelővel rendelkezik. Utóbbiak a megfelelő energia leadását szabályozzák attól függően, hogy épp milyen konfigurációnál használjuk. Az új csatlakozó dobozán a Seasonic 850W-os tápegységet ajánl a kábel mellé, valószínűleg az új high-end grafikus kártya fogyasztását is figyelembe véve"


Picivel több mint fél éve vettem meg a mostani EVGA 650 gold tápom. Nem szándékozom cserélni.

Szerintetek lesz erre megoldás vagy elkerülhetetlen a táp csere?

Mert akkor maradok a 2080Ti-nál



2020. aug. 26. 16:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Tuti lesz megoldás rá

650-700as tápok vannak elterjedve max. 650 meg tudja azt biztosítani.

2020. aug. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés? Mivel nagyobb lesz a fogyasztásuk, így logikus hogy nagyobb táp kell majd nekik. Én meg EVGA 750W gold tápot vettem és ezek szerint jól döntöttem. Ezért nem éri meg kis tápot venni mert így drágább lesz majd sokkal, hogy negyedáron majd eladod a régit és még venned kell majd enned kell egy újat.
2020. aug. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen megoldásra gondolsz? Valaki aufnituningol majd a tápra neked egy ilyen csatlakozót? Hát.. az ért durva lenne ha a többszázezres VGA-t pont ezzel nyírnád ki.
2020. aug. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valóban. Egyre több jel mutat erre. Pl a nemrég kiszivárgott képeken ott a 3090 ami sokkal nagyobb mint a referencia 2080 TI.
2020. aug. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megoldás az lesz rá, hogy veszel egy új tápot...
2020. aug. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy 2080Ti még úgy 1-2 évig szinte mindenre elég lesz szerintem, utána viszont durva teljesítmény igény növekedés várható a játékoknál. Személy szerint én jó húzásnak tartom az Nvidiától, hogy mernek nagyot ugrani a teljesítményben.


Egyes pletykák szerint kb. 50%-al lesz erősebb a 2xxx szériánál, ami azért brutális szintlépést jelent. És ekkora teljesítmény ugrást nem lehet minimális energiafogyasztás mellett megvalósítani, így valszeg szükség lesz erre az új csatlakozó szabvánnyal rendelkező tápegységekre. Nem öröm, de valamit valamiért.

2020. aug. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elméletileg baromi magas fogyasztása lesz, valahol azt írják, hogy 12pines táp csatlakozóhoz lesz hozzá szükség.


Ez egy cikk:


[link]


Itt pedig képek vannak:


[link]

2020. aug. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk itt magyarban úgyis csökkentve van a rezsi.🤣🤣
2020. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!