Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lett/lehetett e baja az...

Lett/lehetett e baja az asztali számítógépemnek/HDD-mnek áramkimaradás miatt?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy ma kikapcsolt a gépem, mert ki-be kellett dugni az egér USB csatlakozóját, és közben hozzá lett érve a tápkábelhez, ami elmozdult (ez normális amúgy, hogy kis elmozdulás hatására már kikapcsol...? :-S), és így kikapcsolt a gép hirtelen, mert ugye nem kapott áramot, úgy, mintha mondjuk áramszünet lett volna... Tehát nem volt a Win 10-ből szabályos kilépés, és a HDD is emlékeim szerint valamennyire dolgozott közben... Miután visszakapcsoltam, a Win 10 nem írta ki, hogy szabálytalanul lett leállítva a Windows, ami nekem fura, mert még anno a 7 ki szokta ezt írni (Win 10-nél még nem volt ilyen nekem)... Viszont megnéztem Hard Disk Sentinel-lel a HDD állapotát, ami azt írja, hogy 100% a kondíciója is és a teljesítménye is...

Szóval kérdés: 1) Ugye nem lett ettől a hirtelen/szabálytalan lekapcsolódástól baja a számítógépemnek és főleg a HDD-mnek (a fentebb leírtakat is figyelembe véve, tehát hogy a Sentinel nem jelzett HDD hibát)? 2) Miért nem jelzett a Win 10 a következő bekapcsolásnál, hogy nem jól lett kikapcsolva a gép? 3) Miért ilyen érzékeny a gép hátuljánál a tápkábel, hogy már egy kis érintésre/elmozdulásra is kikapcsol? Ez normális?

Amúgy ez a gép már elég régi, 2016-ban vettük használtan (már akkor is 4-5 éves volt): 64 bites Intel Pentium CPU 2,6 GHz, 2 mag, 2 logikai processzor, 4 GB RAM, 232 GB HDD...



2020. aug. 3. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Magának a hardvernek baja nem lesz, fel van készítve az ilyen esetekre, egy mechanika visszarántja a fejet a parkolóba, ez a hangos kattanás, ami normál leálláskor nincs, vagy sokkal halkabb. Viszont ha éppen írt valamit, az könnyen megsérülhet, ami ha épp egy rendszerfájl, nem fog elindulni a gép, újra kell telepíteni. De ha épp a szakdolgozatod mentése közben száll el, az se túl kellemes.
2020. aug. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ! Nem csinált semmi fontosat a gép, se a HDD, "üresjáratban" volt, csak néha szokott töltögetni kicsit a HDD akkor is, ha nem csinál éppen a Windows semmit, ezért írtam, hogy valamennyire lehet, hogy dolgozott... De nem volt se frissítés, se semmi ilyesmi, szóval akkor megnyugodtam, ment a zöld pipa! :-)
2020. aug. 3. 17:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Áramszunet esetén is 99,9% hogy semmi baja nem lesz. Gondolom már volt aramszunet nalatok mikozbe ment a gep, na az kb ilyen
2020. aug. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!