Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy kb 1 másodperces áramkimar...

Egy kb 1 másodperces áramkimaradás elronthatta a notebookomban az egyik memóriamodult?

Figyelt kérdés

Ma elment az áram és azonnal vissza is jött visszakapcsoltam a laptopot ( mert már régóta áramról akku nélkül használom ) ami vissza is kapcsolt nem volt semmi baj. Használtam még egy pár percig aztán kimentem kb 1 percre a szobából és mire visszaértem újra volt indulva és fent a bal sarokban világított egy kis vonal ami villogni szokott és ez után szokta beadni a gép logoját hogy hogy melyik gombbal tudok a boot menübe vagy a biosba bemenni, de nem jutott tovább rajta és nem is villogott hanem folyamatosan világított. Aztán kikapcsoltam és mondtam egy áment, majd később eszembe jutott hogy kiveszem valamelyik memóriamodult hogy úgy beindul-e. Ki is vettem a felsőt és visszakapcsoltam az áramot majd bekapcsoltam, és láss csodát bekapcsolt és a windows is betöltődött.


Szóval ez akis áramkimaradás okozhatta a memóriamodul halálát, vagy csak simán elérte a vég?



2017. szept. 2. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel igen, de mennyi idős is a laptop?
2017. szept. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hominida ***** válasza:

A leírásodból kimaradt, hogy a hiba után, de a RAM kivétele előtt kipróbáltad-e a gépet kikapcsolni, várni, majd újra bekapcsolni.


Egyébként sajnos igen, tönkre tud menni a RAM is, más elektronika is áramkimaradáskor, főleg az áram visszakapcsolódásával járó kontrollálatlan áramlökés hatására.

2017. szept. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen kipróbáltam, mikor nem kapcsolt be kikapcsoltam és áramtalanítottam majd vártam kb 5-10 percet és újra bekapcsoltam de semmi ezt megcsináltam 4x aztán ugrott be az ötlet hogy régen mikor az asztali gépemben halt be a memória, azse kapcsolt be.


Egy 6 éves HP630 notebookról van szó.

2017. szept. 2. 18:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Az a 6 év akkor simán kivihette a memóriát az áram miatt.
2017. szept. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Cseréld fel a RAM-okat, mert lehet csak a slot szállt el. Nincs ezek szerint akku a gépben?
2017. szept. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nincs benne akku már egy pár éve.


a felső slotból vettem ki, az alsóban benne hagytam, így most működik

2017. szept. 2. 22:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy abban a slotban próbáld a másik RAM-ot ki.
2017. szept. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!