Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan elje tul a pc az...

Hogyan elje tul a pc az áramkimaradást?

Figyelt kérdés

Sziasztok adott a helyzet hogy neha ha sok elektromos eszkoz megy a hazba akkor az lecsapja a biztosítékot.

Elso kerdesem hogy ez mennyire vaghatja tonkre a gepet ? Szoval ha csak hirtelen el megy az aram az megolheti ?

Masodik kerdesem hogy a tulfeszultseget ami altalaban megoli a gepeket amikor elmegy az aram es vissza jon nagyobb feszultseget ad le hirtelen azt megfelelő ha ugy kezelem hogy mikor lecsapja valami a biztositekot akkor mielott vissza kapcsolom kikapcsolom a tapot vagy huzzam ki a gepet a konektorbol? Vagy eleve mar az is szetbaszhatja pl a gpu-t (1070rol vam szo) hogy csak elmegy az aram .



#táp #áramkimaradás #áramszunet
2018. okt. 1. 20:37
 1/6 A kérdező kommentje:
Jah es a tap egy chieftec ctg-500-80p 500 wattos
2018. okt. 1. 20:38
 2/6 anonim ***** válasza:

Minosegibb tapnak bem okoz gondot a kis tulfesz, tied elegge kommersz.


Aramkimaradas altalaban csak HDDnek art ha ir/olvas kozben, ez ellen caak szubetmebtes tappal vedekezhetsz.

2018. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapjáraton engem is érdekelne, sajnos nálunk is havonta párszor megesik.

Nekem egy BQ Pure Power 10 (600W) van.

2018. okt. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dongaben ***** válasza:
Egy hozzáértőm villanyszerelővel kellene először megnézetni az elektromos hálózatot. Erősebb automatát is elbírhat... Ha a biztosítékot veri ki, akkor az nem annyira ok...Akkor komolyabb gáz van, mint, hogy hogyan kapcsold vissza a gépet.
2018. okt. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egy 16 eFt-os szünetmentest használok, ami kb 4-5 évente tönkremegy. Annyira elég, hogy ha kipakkan a hálózat, tisztességgel leállíthatom a gépet.


Mai információm nincsen, de ezelőtt 15-20 évvel a készülékek néha tönkrementek az áramszünettől. Voltak gyártmányok, amelyek könnyebben, az akkori szervizesek ezt már ismerték. Csak a táp, vagy más is? Vagy a többi rész csak a táptól? Ezt nem tudom.


Egyébként nem csak a készülék maga szúrhatja tökön magát, a lakásban levő energiatárolók (motor, fénycsőkondi, stb) is nyomhatnak feszültségmegvonáskor egy túlfeszültségimpulzust, ami elmegy az elosztótábláig, és onnan egy része visszaverődik a többi áramkörbe. Ilyen méréseket is végeztek, 1500-3000 V is fellép ilyenkor.

2018. okt. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt itt már elmondtam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

a tápegység nem véd meg az áramszünet okozta kellemetlenségektől (például az adatvesztéstől, vagy a merevlemez - mert nem áll vissza az író-/olvasófej rendesen a parkolópályára - meghibásodásától). Nem az a célja. Szünetmentes kell.


Másrészt mint mondtam: ha sűrűn történik ilyen, akkor konzultálj egy villanyszerelővel, mert valami nincs rendben a villamos hálózattal.

2018. okt. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!