2020-ban minek a gépházakra a hdd visszajelző led?
Múlt hónapban volt itt egy kérdés ahol Windows update befagyott x %-on és nem ment tovább.
Na ilyenkor hasznos tud lenni az a LED, hogy ne kellejen órákat várni a "csodára".
Az meg azért merész kijelentés, hogy SSD-k kora. Az egy dolog hogy SSD nélkül ma már nem érdemes PC-t használni, viszont nagy mennyiségű adattárolásra egyenlőre megfizethetetlen.
Legalábbis én nem tervezem az összesen 12TB-nyi HDD-met lecserélni fél millióért SSD-re.
#3 remek hozzászólásához: vagy amikor elindítasz valami hosszabb, háttértárat igénybe vevő feladatot (például sok fájl másolását), akkor - ha energiatakarékosság folytán kikapcsol a képernyő - lehessen látni, hogy csinál-e valamit a gép.
Munkaállomásokon, szervereken, tárolási tömbökön, hálózati eszközökön ráadásul több LED (sőt: kicsi LCD-kijelző!) is van: a rendszergazda anélkül, hogy komolyabban be kelljen avatkoznia (képernyő, KVM-switch, konzolport, a gép fizikai felnyitása,...); a LED-ek visszajelzéséből egyből láthatja, hogy milyen jellegű problémával áll szemben.
Azért, hogy lásd, hogy van-e, és ha van, milyen intenzitású a háttértár-elérés.
Hogy pl. meg tudd állapítani, hogy a gép csak dolgozik a háttértáron, vagy lefagyott.
Hogy hiba esetén - pl. ha "bekapcsolás után nem csinál semmit" a gép, akkor meg tudd állapítani, hogy elindult-e a rendszertöltés, és a grafikus hardverrel van a gond, vagy abszolút nincs aktivitás.
Egy kifejezetten hasznos diagnosztikai elemről van szó, óriási butaság lenne ezt a kb. 10 forintos komponenst "elvből" kihagyni.
Az optikai visszajelzésnek van az az óriási előnye, hogy gyorsan, és nulla pluszmunkával meg lehet állapítani az adott jellemzőket. Nem kell hozzá extra műszer, nem kell hozzá az oprendszer menürendszerében kotorásznom, sőt, még operndszer sem kell a működéséhez.
Ez az elvaultság-hiszti meg annyira gáz... hihetetlen divat lett mindent lehordani a sárga földig, ami már elmúlt 10 éves, függetlenül attól, hogy mennyire tudja ellátni a feladatát, és hogy van-e alternatívája (és ha van, milyen). Indítsunk hadjáratot a Jack-csatlakozó ellen, mert "az már régi". Igaz, hogy a feladatát tökéletesen ellátja, de azért csináljunk belőle marketingkampányt, hogy "mi csakazértis kihagyjuk a gépeinkből". Aztán iktassuk ki az Ethernet-portot a notebookokból. Mert "használj wifit, 2020 van"... Aztán ha épp nincs wifi, esélyed se legyen vezetékes internetet csiholni. És természetesen indítsunk boszorkányüldözést a LEDek ellen, mert milyen dolog már, hogy 20 éve is létezett ez a technika...
Mi lesz a következő? Szüntessük meg a billentyűzetet, mert az már 40 éves technika?
Nem mellékesen: a LED olyannyira "elavult", hogy ez napjaink legkorszerűbb világítási technikája... és bináris információkijelzésre is a legpraktikusabb.
Azt meg végképp nem értem, hogy miért lenne más SSD-nél a helyzet? Ugyanúgy informatív, ha tudjuk, hogy dolgozik-e a háttértár, vagy sem. Ennek semmi köze az adattárolás technikájához.
Ami pedig a HDD-ket illeti: korai lenne még temetni. Nehezen tudnám egy mai 4TB-os HDD-re azt mondani, hogy ez mennyire elavult technika. A fajlagos ára legalább az ötöde az SSD-ének, megbízható, a gyorsaságával meg nem tapasztalom, hogy bármi probléma lenne. Igaz, én Linuxot használok, és nem azt a rendszer, ami csak a 10. frissítés után tudta megoldani, hogy ne döglődjön, ha merevlemezről kell betöltenie... és egyáltalán nem vagyok morcos az 1 perces boot-idő miatt. Bekapcsolom a gépet, mire leülök, és kényelmesen elhelyezkedek, már be is töltött. De ha felfüggesztem a rendszert kikapcsolás helyett, akkor utána 10 másodperc alatt magához tér.
Ja, és egy tipp: ha annyira zavar az a LED, senki nem tiltja meg, hogy kikössed. ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!