Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Okoz valami problémát, hogy...

Okoz valami problémát, hogy az újonnan vett HP laptopomat majd folyamatosan áramról akarom üzemeltetni?

Figyelt kérdés
Tehát nem akarom mindíg töltögetni.

2020. júl. 28. 17:33
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
100%
Nem.
2020. júl. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindig áramról üzemel...
2020. júl. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szirty ***** válasza:

A készülék akku menedzsmentjétől is függ.

Hosszú távon károsodhat az akku ha csutkára töltögeti folyton.

2020. júl. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

#3: Nem töltögeti feleslegesen. Ennyi intelligencia azért van a töltő elektronikába. Másképp már rég felrobbant volna a géped, meg mindenkié.

Nekem is HP -m van. Egyszer csak rövid időre kihúztam adapterről mert ki kellett vinni a gépet. De csak 95% -ig merítettem. Mikor visszadugtam kiírta hogy csatlakoztatva (nem töltődik). Csak akkor töltötte fel újra 100% -ra ha egy bizonyos szintre merült az akku, a legközelebbi akkus használat után. Ebből is látszik, hogy nem töltögeti ész nélkül.


A mai gépek már szinte mind integrált akksisak. Nem tudod egyszerű mozdulattal ki be szerelgetni. Azt meg nem várhatja el a gyártó, hogy állandóan ciklikusan ki be húzgáld az adaptert. Már eleve a sok töltési ciklus elöregíti az aksit, csökken a kapacitása.


Nekem volt egy MSI laptopom, vagy 2 évig azt használtam fájl szervernek meg torrentezős gépnek. Sosem volt kihúzva, benne volt az akksi is, mert azon volt az egyik lába, ezért nem szedtem ki mert másképp billegett a gép. De két év után is ugyan úgy bírta az 1 órát az akksi, mint előtte. Semmi kárt nem szenvedett.

2020. júl. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szirty ***** válasza:

Gépfüggő.

Azért írtam hogy akku menedzsmenttől függ.

Van amelyik azonnal rátölt 2%-ot ha 98%-ra csökken.

Ettől nem robban fel, de nem tesz jót az élettartamának.

2020. júl. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!