Hogyan gazdaságosabb egy konvektort üzemeltetni? Ha folyamatosan azonos hőfokon tartom (4-es fokozat, ami 22 fokot jelent), vagy ha amíg távol vagyok (kb reggel 8 és este 6 között) addig letekerem N fokozatra?
Az utóbbi, minden esetben, már ha hazaérve nem fűtesz extrém módon, mert fázol a hidegbe hazaérkezve és kompenzálsz...
Mérd ki, csak úgy tudhatod meg, kevés az infó, hogy hogyan fűtesz a két esetben. De jobb szokott lenni az utóbbi, bármennyire is az a hiedelem egyesekben, hogy a felfűtés több, ez nem így van, az egész napi melegen tartás költségesebb.
Egyébként igazán jó szigetelésnél akkor sem hűl a ház/lakás jelentősen, ha egyáltalán nincs fűtés fél napig. Rosszabb szigetelésnél viszont költségesebb fenntartani a meleget, amikor nem is kell, így ha nem kényelmetlen hazaérkezéskor a hidegebb levegő (én kintről bemenve sosem igénylek olyan meleget, mint tartósabban bent tartózkodva), akkor még jobban megéri így csinálni, mint szigeteltebb lakásnál.
Én nem a 3-mas vagyok, hanem egy másik 64%-os.
Az a baj a konvektorral, hogy az alapláng semmit nem fűt, mégis túl sokat fogyaszt. És ugye nem szoktuk naponta kikapcsolni, mert bonyi bekapcsolni.
Én tavaly végig a konyhából fűtöttem a gáztűzhellyel, és onnan nekem elmegy az előszobába és onnan jön be a szobába, mégis 25%-kal olcsóbb volt így fűteni a szobát, mint konvektorral.
Mert ugye a tűzhelyet nem hagytam alaplángon.
# 4
Nem az örláng miatt volt olcsobb. Konvektorbol magas hömérsékletem távozik a füstgáz. 100 C fölöt. A gáztüzhely égésterméke visszahül szoba hőmérsékletre.
A gáztüzhellyel füteni elég veszélyes ha nem szellöztetsz eleget felléphet szénmonoxid mérgezés. Az égés során pedig nagyonsok víz keletkezik ami általában a sarkokban kicsapodik és penészedést okoz.
Életveszélyes dolgokat ne javasolj másoknak.
# 6
Egy csirke sütés max pár oráig tart. És folyamatosan ot vagy ellenörizni. Fellügyelet nélkül othagyni és esetleg aludni mellette stb teljesen más kategoria.
"A szén-monoxid mérgezést kiváltó lehetséges leggyakoribb okok:
A cirkóberendezés meghibásodása.
A rossz állapotú, korszerűtlen kémény.
A kipufogógáz felhalmozódása zárt térben (általában a garázs).
Zárt térben, hermetikusan záródó nyílászárók között üzemeltetett fűtőkészülék, amely belső levegőt használ.
A mérgezést kiváltó lehetséges leggyakoribb források: kémény, kályha, kandalló, gázsütő, gázszárító, gázkazán, gáz vízmelegítő, zárt térben használt barbecue-, vagy grillsütő. Autó, illetve általánosan bármely zárt térben működtetett belsőégésű motor.
A szén-monoxid a mindennapi életben leggyakrabban úgy képződik, hogy a fűtőberendezésben nem tökéletesen ég el a tüzelőanyag. Ha az égéstermékek elvezetése nem megfelelő, a szén-monoxid a lakásba juthat és felgyűlhet. A legtöbb szén-monoxid-baleset télen történik, és minden télen történnek balesetek."
# 7
A logikád alapján akkor pl Ha elmegyek 3 hétre nyaralni olcsobb végig füteni a lakást???
"Egy csirke sütés max pár oráig tart. És folyamatosan ot vagy ellenörizni. "
És éttermi konyhán, ahol 10 háztűzhely megy 15 nm-en 0-24-ben? Ott mért nem halnak meg?
Nagymamám is 12-14 órákat sütött-főzött egy másfél négyzetméteres konyhában.
Különben elég az 1-2 órás fűtés a sütővel naponta, de ha nagyon hideg van, akkor felkeléskor is, tehát 2 alkalommal egy nap.
# 9
Éttermi konyhában mindig van elszivó.
Oké csináld igy de másokat ne biztas rá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!