Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehetséges lenne, hogy emiatt...

Lehetséges lenne, hogy emiatt nem ment a XMP?

Figyelt kérdés

-asrock b450m pro4

-ryzen 3 1200

-2x4gb ddr4 3000mhz patriot viper ram


Szitu:

A ram ugy 2133-on futott, ezert gondoltam egyet, es bios, xmp be. Na ez utan nemhogy op rendszerbe, de még

a biosba se(!) Engedett be. Konkretan 3 oraig vacakoltam vele, mire elindult. (Es persze ugyanugy maradt a 213$ mhz-es sebesseg)


Na a minap nagyon nem hagyott nyugodni a dolog, beleneztem a gephazba (nyilvan a 3 oras szarakodas alatt is, csak akkor vmiert figyelmen kivul hagytam) es lattam, hogy a 2 ram modul az A2 B2 helyett A1 B1 -be van.....

Mondom megnezem mar, hogy biztos igy kellene -e allniuk? Hat rohadtul nem!

Kerdes: ha atraknam a2 b2-be a ket ramot, mukodne az xmp 3k mhz-n? (Vagy legalabb 2666-on??)



2020. jún. 10. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér, de szerintem így sem fog menni.
2020. jún. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Miért nem?
2020. jún. 10. 22:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Felesleges megpróbálni, pontosan ahhoz a memóriavezérlőhöz van kötve a másik 2 foglalat is. Itt a vezérlő nem bírja a kérdéses órajelet, az első generációs Ryzenek nagyon érzékenyek voltak a memóriákra, az is csoda volt, ha 2666-ot tudnak, a 3200 meg ritka mint a fehér holló. Szóval ne kísérletezz, mert legfeljebb tönkretenni fogod tudni a gépet, működésre bírni nem.


És még mielőtt felmerülne: Nem, senki nem garantálta, hogy az XMP működni fog nálad is, és nem, nem a Ryzen szar, egyszerűen az a generáció annyira új terep volt, hogy 2666MHz felett semmire nincs garancia. Sőt, még alatta sem, ha a memóriáid nem szerepelnek a QVL-ben.

2020. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, attol meg csak ugy atrakjam? Marmint semmit nem csinalnek akkor vele. Nem lenne baja?
2020. jún. 10. 23:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!