Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Aktív USB kábel jó megoldás?

Aktív USB kábel jó megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy külső HDD rack-em ami külső áramforrásról megy, 2db vinyó van benne, RAID 1-ben használva, szóval ez egy backup tárhely gyakorlatilag.

Ennek megfelelően elég sűrűn megy és mivel a gépemben már csak SSD van munka közben zavaró a HDD hangja. Emiatt át szeretném tenni a szomszéd szobába, viszont ehhez kb. 5-6 méter USB kábelre lenne szükségem.

Ha jól olvastam, akkor a 3.0-s USB kábel maximális hossza 3 méter lehet adatvesztés nélkül. Emiatt aktív USB kábelhosszabbítókat kerestem és elég sok megoldás van, de a legtöbb olyan, hogy külső áramforrás nélkül lehet használni ami tök jó, de felveti bennem a kérdést, hogyha ahhoz van benne elég kakaó, hogy erősítse a jelet, akkor hogy lehet az, hogy a jel önmagában nem tud elég erős lenni 3 méter felett már? 5 méteres hosszabbítókról van szó egyébként, mint mondjuk ez:

[link]



2020. máj. 21. 11:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Ja, hogy epöl? Ha csapsz egy symlinket ugyanoda, ahol lenni szokott a cucc, akkor meg is van oldva, nem? Vagy nem ennyire Unix már?
2020. máj. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nagyjából 2500 projekt van a gépemen amikhez darabonként úgy 80-90 fájl tartozik. Manuálisan nem fogok ilyesmivel szórakozni, algoritmust írni meg nem tudok erre, hogy legenerálja és nem is hiszem, hogy jó bármilyen szempontból, ha beiktatok egy plusz lépést, az plusz hibalehetőség. Azért köszi a tippeket.
2020. máj. 27. 23:18
 13/21 anonim ***** válasza:
Mappát linkelni, nem fájlonként.
2020. máj. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy megtalálja. Volt, hogy próbálkoztam kísérleti jelleggel, hogy rádugtam a külső vinyót a router USB portjára. Megadtam manuálisan a mappát, de leszarta az EXS (a Logic sample pluginje), nem találta a fájlokat, hálózati helyen nem működik semmi. Egysével kellett betallózni a fájlokat.
2020. máj. 28. 00:06
 15/21 anonim ***** válasza:

Symlinket raksz a tényleges mappára pontosan azzal az elérési úttal, ahonnan eddig húzta be, tehát valahol egy mount pont helyére behelyettesíted ugyanazt a gyökérkönyvtárat. Nem nagy manőver, de gondolom kell a terminálvarázslós leíráskövetős kedv hozzá. Meg azt is elképzelhetőnek tartom, hogy inkább valami drive nevet kellene "emulálni", mert nem a unixos felfogásban dolgozik már a rendszer, nem tudom igazság szerint, régen vallattam én macet.


Lehet érdemes lenne azt megkérdezned itt az oldalon, hogy hogy verd át a macos agyát, hogy ami eddig külső vinyón volt, az NAS-en lesz pont ugyanúgy, és azt szeretnéd, hogy ugyanazt lássa ugyanott a buta öreg sampler, amit régen.

2020. máj. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Ennyire nem szeretnék igazából belenyúlni semmibe, eddigi tapasztalataim szerint az ilyen mókolások pont a lényegét veszik el annak amiért macOS-re váltottam egy évtizede, hogy nincs vele macera, minden egyszerű és felhasználóbarát + a rendszer stabilitása. Voltak pluginek pl. amiket nem tudtam elengedni a windows-os időszakból és wrapperrel használtam. Egytől egyik csak ezekkel a pluginekkel volt a baj. Plusz ha csak mappákat linkelek az is több ezer link, ennyit nem ér nekem az egész. De azért köszönöm.
2020. máj. 28. 10:39
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem mókolás. Leírva bonyolult csak. Századszor írom le: egyetlen link a drive gyökérre, kitolásból ugyanoda, ahol eddig a mount point volt, amikor usb-n bedugtad. Nyilván ha a drive cimkéje a név, akkor illik átnevezni arra az esetre, amikor mégis egyszer bedugod usb-n, hogy ne legyen sikertelen izébizé hibaüzenet.
2020. máj. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Akkor századszor is leírom: minden projekthez tartozik 80-90 fájl (sample, .wav hangminta) ami a projekten belüli mappában van elmentve. Ezeket nem találja meg a Logic, ha hálózati helyen van. 2448 projekt fájl van a külső vinyón (megnéztem). Ez praktikusan 2448 linket eredményezne. Szerintem ott megy félre a sztori nálad, hogy azt gondolod, hogy a projekt fájlok ugyanazt a mappát akarják megnyitni. Nem, mindegyik projekt fájl a saját maga által generált mappán belül tárolja az audio fájlokat amik a projekthez tartoznak pont azért, hogy portable legyen a projekt (és ne a külső tárhellyel kelljen mászkálnom, ha ügyfélhez megyek vagy valami más ok miatt házon kívül dolgozom), ha más gépen akarom használni. És ezeket, a saját maga által generált mappákat nem találja meg a Logic, ha külső tárhelyen van.
2020. máj. 28. 14:19
 19/21 anonim ***** válasza:

Te nem érted. Eddig volt (jobb híján a linuxos felállást vázolom, lehet, hogy azt se jól, nem is ez a lényeg)


/mount/stuffoshd


ezután lesz


/mount/stuffoshd


a drive gyökérkönyvtár elérési útja. Lett kavar?


A különbség annyi, hogy utóbbit te hoztad létre egyetlen kigooglézott paranccsal terminálban.

2020. máj. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Nem, Te nem érted, nem fogja megtalálni. De akkor elmagyarázom részletesen, mert úgy látom alá kell támasztani érvekkel.


A Logic-ban ha elmentek egy projektet, akkor a hozzá tartozó .WAV fájlokat (legyen az csak egy simán channel-re behúzott audio fájl, vagy egy sampler hangszerbe - pl. EXS24 - betöltött .WAV) kigyűjti a projekt mappában a saját kis mappájába amit generál a Logic. Ez az egyik verzió, így elég nagy projektek lesznek a gépen, duplikálva lesz a legtöbb fájl, több helyet zabál a vinyón, viszont hordozható lesz a projekt, megnyílik más gépén is.


A másik lehetőség, hogy egy fix helyről tallózom be a fájlokat, így a projekt nem tartalmazza a .WAV fájlokat, cserébe ha megváltozik az adott fájl elérési útvonala, akkor vagy a spotlight keresi meg (többnyire sikertelenül), vagy nekem kell kitallózni a fájlokat és/vagy a mappát ahol vannak a fájlok.


Na már most, amikor teszt üzemben router-re dugott vinyóval, hálózati helyként használtam a tárhelyet, ott nem találta meg az első verzióban leírt fájlokat. Eddig stimmel, ezt eddig is értetted és tudtad. Viszont: ha a projekt megnyitásánál elkezdett sikítozni a Logic, hogy "missing files", akkor megadtam a projektnek a mappát amiben az összes .WAV fájl benne volt, akkor nem talált benne semmit. Ugyanúgy kidobálta, hogy "missing files". Egyetlen egyet sem tallózott be. Szerintem fizikailag azzal van baja, hogy hálózati helyen van, pedig R/W jogosultságok is be voltak állítva, lecsekkoltam, de semmi. Ezen nem fog változtatni az, hogy megadom neki magának a külső vinyónak az új elérési útját véleményem szerint.

2020. máj. 28. 15:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!