Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a probléma az alábbi...

Mi lehet a probléma az alábbi asztali gépem konfigurációjával? Crashelnek a 3d játékok CPU: AMD Ryzen 7 2700x GPU: GTX 1080 8GB Alaplap: MSI B450M Pro-M2 RAM: Kingston HYPERX DDR4 2666 Mhz 2x 8GB SSD: Samsung SSD 970 EVO 500GB

Figyelt kérdés

Némelyik játék kiírja, hogy direct3d probléma, vagy video driver probléma.

A proci, videokártya nem meleg. Teljesen véletlenszerűen történik, nincs szabályszerűség a hibajelenségben. Hivatalos játékprogramokról van szó.

Többféle videodriverrel próbálkoztam.


2020. máj. 14. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Esetleg a tápegység típusát meg tudnád adni?


Kétlem, hogy ott lenne a baj. Ez mindenképpen GPU.


Nézzük hardveresen:


Használtan vetted a kártyát?

Rá van dugva a plusz kábel a GPU-ra (gondolok itt a 6/8 pin-re)?

Ha rá van kötve a plusz kábel és kettő kell akkor az két külön ágból jön?


Driveresen:


Írtad, hogy többfélével próbálkoztál. Ajánlom a Display Driver Uninstaller programot a jelenlegi driver(ek) letörléséhez, azt innen tudod letölteni:


[link]


De előtte töltsd le a legújabbat a gyártó oldaláról. Ezután húzd ki a netet és menj csökkentett (safe) módba. Ennek menete, ha Windows 10-ed van a következő:


[link]


Majd a csökkentett módban futtasd le a DDU-t, miután lefutott újraindul és telepítsd fel a gyártótól letöltött legfrisebb drivert.

2020. máj. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Pont a tápról nem írtál.
2020. máj. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A konfigból csak az derül ki, hogy az alaplap túl gyenge a processzorhoz, de ez csak throttlingot és élettartamcsökkenést eredményez. Az általad felvázolt hiba biztosan szoftveres probléma. Ennek sok oka lehet, például ha volt más videokártya korábban a gépben és nem megfelelő uninstall miatt össze tud akadni. Vagy ha nem megfelelően lett feltelepítve az oprendszer stb..
2020. máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Monic12 válasza:
A memóriakártya száma benne van az alaplap által támogatott listában az msi weboldalán? (Matisse tipusnál keresd!) Youtubeon leadott adásban hozzáértök is elkövették a hibát, hogy nincs ellenörizve és nem értették miért fagy le örökké a játék.
2020. máj. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
#4 szabvány szerint készülnek a memóriák, minden kompatibilis memóriával működnie kellene, ha nincs bekapcsolva az xmp.
2020. máj. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#1 Nem használt a videókártya, számítógépes boltban (PCworldben) lett összeállítva és összerakva a gép. Még jótállásos. A videókártyára rá van dugva a 8 pin-es csatlakozó, megbízható az aki az üzletben összerakta. A tápegység 700 Wattos. Kétlem, hogy probléma lenne az energiaellátással. A DDU-t már emlékezetem szerint próbáltuk, csökkentett módban szedtük le a driver-t. Kétlem azt is, hogy több driver akadna össze egymással, mert egy tiszta és legális Windows instalálás után is, a driver-rel, amit a Windows saját magának rak fel (ami nem is elavult, általában pár kiadással marad le, attól még működnie kéne) is mutatkozik a probléma.


#2 Annyit tudok mondani, hogy 700 Wattos


#3 A rendszer tisztán, megfelelően lett feltelepítve, már az összes frissítést is megcsinálta és hivatalos, nem tört a rendszer.


#4,5 Az MSI oldalán nem találtam meg ezt a listát.

A BIOS-ban olyat találok, hogy A-XMP profile: Auto/Profile 1/Profile 2. Ez, ahogy értelmezni tudom a profile 1 beállítja a RAM-ot a gyárinál kicsivel alacsonyabb órajelre és az ahhoz optimális beállításokhoz, a profile 2 2666MHz-re állítja a RAM-ot a hozzá optimális beállításokkal. Jelenleg Profile 2-n van, eddig Auto-n volt, de mindkét esetben mutatkozott a probléma.


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat is és, hogy áldoztatok az időtökből, hogy válaszoljatok! :)

2020. máj. 17. 20:01
 7/16 anonim ***** válasza:
Ok 700W de pl. egy akyga basic táppal be sem merném kapcsolni.próbáld frissíteni a biost és telepítsd újra a wint 10et saját magad.a neten fent van az eredeti verzió a ms honlapján.itt futtathatsz egy tesztet,bár a konkrét probléma nem fog kiderülni. [link]
2020. máj. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Monic12 válasza:

memória támogatás:

[link]


ugy látom a ryzen 7 2700x a "Pinnacle Ridge" tipusú, (felsö sor jobb szélsö -ikont) kiválasztva bejön a lista, a memóriakártya pontos száma kell, amire rá lehet keresni

2020. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Sajnos a probléma nem oldódott meg, az alaplap támogatja a ramot, xmp kikapcsolva, mindent kipróbáltam amit eddig írtatok, köszi a segítséget.

Még kisérletezem.

2020. jún. 10. 15:08
 10/16 anonim válasza:

Csá-csá!

Ugyan az a procim van, meg majdnem ugyanaz az alaplapom. (Nekem B450M-a Prime)

90%-osan az alaplapban van a hiba, szerintem.

2 tápot próbáltam már, haver alaplaplapjával és ugyan ezzel a konfiggal, simán ment a gép.

Mikor felraksz egy új windows-t és nem frissíted napokig, bírja 8-mag 16-szálon. De mihenst valami faxságot feltelepít a Windows, crashel Windows Startup-nál "No Signal"-al, az-az RESETEL a gép a ****-ba és bele esik a BOOTLOOP-ba, de mint ÁLLAT!

2 Egeremet törtem össze. (Mármint ezzel a rig-el.)


Ha az alaplap a probléma, jó lenne megtudni.

(1ébként Honlapon meg "Kompatibilis". (Legfrissebb BIOS.)


Minden tök faxán ment, végig toltam a Watch Dogs 2-t, felraktam a FH4-et és... Másnap indítanám a gépet.. XAR. Hát, kösz AMD.


(6 Hónapig nyomtam 6 Mag 12 Szállal, aztán újból raktam a gépet (8 Mag 16 Szállal) és ment. 5 Napig bírta.)


Küldöm vissza 1-essével, majd az alkatrészeket.

Alaplappal kezdem...

Majd 2 hónap múlva, én addig nemtudok semmit se kezdeni sajnos ezzel.

Ha neked sikerülne hamarabb, kérlek valamit majd jelezz ide. :D


(Nvidiára és Intel-re váltok sztem..)

2020. aug. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!