Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mért serceg a táp játék...

Mért serceg a táp játék közben a számítógépemben?

Figyelt kérdés

Lassan 1 hónapja hogy vásároltam egy számítógépet amit én építettem össze magamnak. Eddig semmi gond nem is volt vele.Internetezés, videó vágás közben semmi problémát nem tapasztaltam. A mai nap viszont letöltöttem egy játékot és amint elindítottam egy hangos sercegő zajra lettem figyelmes ami a tápból jött. Viszont ahogy kikapcsoltam a játékot egyből megszűnt. Észrevettem minnél nagyobb FPS-számot produkál a játék a sercegés annál hangosabb lesz. Ezért lelockoltam 60 FPS-re és így már csak nagyon halkan lehetett hallani a sercegést. Itt egy videó amit készítettem a dologról: https://www.youtube.com/watch?v=14azO3oFUCo&feature=youtu.be


Számítógépem:


Táp: Thermaltake PS-LTP-0650NHSANE-1 650W Litepower RGB

Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK MAX alaplap

Videókártya: Palit RTX 2060 Super LE Jetstream 8GB GDDR6

Processzor:AMD Ryzen 7 3800X

Ram: G.Skill Aegis 2x16Gb 3200MHz DDR4

SSD: Western Digital 500GB Blue 3D M.2

HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX

Ház:Cooler Master Q500L


Előre is köszi a válaszokat !



2020. máj. 2. 15:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hallok semmilyen sercegést a felvételen, csak azt hallom, hogy kva hangos a konfiguráció. Nyilvánvalóan ennek az az oka, hogy alapból nem halk sem a tápegység, sem a gyári processzorhűtő, sem a videokártya, se a házventilátor, és a ház felépítése is úgy van kitalálva, hogy minden áthallatszódjon.


Alapvetően videovágás és internetezés közben nincs nagy konstans fogyasztása a számítógépnek, de a játékok jelentősen megterhelik a gépet, ezért a tápegységnek is jobban kell dolgoznia.

2020. máj. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
62%
Azért, mert egy ilyen konfig mellé már ajánlott 80+ Gold minősítésű tápot venni. Ez hamarosan meg fogja adni magát, szerintem...
2020. máj. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%
De legalább nem a legalja táp.
2020. máj. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%
#2, 300W-t se fogyaszt a konfiguráció, ehhez nem kell magas hatásfokú tápegység. Bár segítene ha gold lenne, de nem azért hangos. Azért hangos, mert a tápegység és a benne található ventilátor minősége csapnivaló.
2020. máj. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Hamár fél millás gépet veszel vehettél volna alá minőségi tápot.
2020. máj. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
És esetleg tudnátok ajánlani olyan tápot ami jó minőségű és a ventilátorja is halk ?
2020. máj. 2. 16:11
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
BeQuiet! Pure Power 11 Gold 400W
2020. máj. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
De az a baj, hogy a többi része is baromira hangos, tehát hiába ajánlunk halk tápegységet, az egész konfigurációt cserélni kéne, ha halk gépet akarsz. Vagy pedig berakod egy külön szobába, ahol nem zavar, és átvezeted hosszabbítóval, esetleg vezeték nélküli perifériákat használsz és akkor nem kell ezzel foglalkozni.
2020. máj. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igazából nekem a hanggal nincs problémám általános használat mellett is van egy alaphangja a számítógépnek de az nem zavar engem. Egyedül ez a hangos sercegés az ami zavar és ezt csak játék közben tapasztalom tehát ha ez megszűnne az elég lenne nekem bőven. Csak ez olyan hang amit nem érzek normálisnak egy számítógépnél.
2020. máj. 2. 16:23
 10/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

elektromos zaj e vagy venti zaj a ketto nem mindegy

viszont mindketto termeszetes veszelytelen is lehet, ellenbenn veszelyes is foleg ha tap belso serceg


nagyon alja tap a konfighoz az


[link]


legalabb B(+) kategorias tap tipus kellene

2020. máj. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!