Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem sok a feszültség a procina...

Nem sok a feszültség a procinak? Vagy valamit nem jól értelmezek?

Figyelt kérdés

Van egy r5 3600 procim ami egy b450 tomahawk max alaplapban van és egy ID-Cooling SE-214X processzor hűtő

hűt le. Viszont szerintem magas a hőfok ami azért érdekes mert ha alapon hagyom akkor ugye felmegy 4,2 ghz a proci de szerintem magas a feszültség neki bár nem értek hozzá azért kérdezem. Ha manauálissan beállítom az órajelet pl 3,7 ghz-re akkor viszont 0.2 kisebb a feszültség. Ennek köszönhetően ugye a hőmérséklet is. A kérdés az lenne hogy offset voltage menüben csökentsem a feszültséget vagy ne.


itt a kép a biosról alap beállítással 1,458v :


[link]


Valamint ezzel a beállítással a hőfokok alapjáraton:


[link]


aztán itt a bios ha pl 3,7 ghz a proci itt már csak 1,216v:


[link]


És hozzá a hőfokok alapjáraton:


[link]



2020. máj. 1. 03:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Ryzen Master nevű programmal is, de az alap 1,458V nekem nagyon soknak tűnik. Chipeként bár eltérő (szilícium lottó), de 1,35V-1,375V között be lehet lőni, hogy minden mag 4,1-4,2 körül menjen PBO nélkül. Ha BIOS-al nem sikerül, akkor Ryzen Master.
2020. máj. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok. Undervoltolni kel a ryzeneket!
2020. máj. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1.4 ig vagy a fölé nem szabad menni!
2020. máj. 1. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hat adj neki kisebbet


amit ryzen masterben latsz annak megfeleloen biosban is megcsinalhatod


[link]


ezt nem erteted? Van tobb videoja is nezegesd, akar tobbszor is vagy nem tudom :D


azzal hogy feszultseget csokentesz gond nem lesz, ha nem birja akkor reseteled biost es ennyi

2020. máj. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

frissítettem a biost és ahogy a videóban van elsőnek 4000-el kezdem de mivel nekem nem jött be hogy mindig aktiválni kell a profilt így a bisosban kezdtem ami érdekes volt mert ahogy beírtam a 4000 mhz azonnal más feszültséget kaptam oké mert auton volt értem én csak meglepő hogy ilyen kicsit kaptam az 1,4+ után


[link]


majd kiderül most mit csinál igazából nekem már ez is elég szerintem de majd pár nap után max emelek rajta. És köszönöm a válaszokat!

2020. máj. 1. 13:34
 6/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nezegess tobb videojat


miert kellene emelni? Teszteld le es inkabb ha birja csokkentsd amig birja


sokkal jobb lesz ez problemat nem jelent csak hasznot


piszkalgatast pedig tesztelni szoktak ez alap dolog


stresszel es benchmarkall, ryzen masterbe ez elvileg benne van szoval...


[link]


itt is olvasgathatsz meg kerdezhetsz


Xy4

2020. máj. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!