Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit gondoltok az Asus-ról?...

Mit gondoltok az Asus-ról? Általánosságában kérdezem tehát Vid. Kártya, alaplap, különböző perifériák (pl. Billentyűzet) mindent vegyünk egy kalap alá. Szerintem a termékeik hihetetlenül drágák és nem jobbak mint egy Msi vagy gigabyte. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Nem vitát akarok indítani, csak a személyes véleményetek szeretném meghallhatni. Megéri azt a plussz költséget kifizeti ugyan azért a termékért amit olcsóbban is meg tudsz vásárolni egy másik gyártótól? És szerintem minőségben is az MSI ott van ahol az asus.

Tévedés ne essék. Jelenleg is asus alaplapok van. Nincs is vele bajom már 2 éve. Csak eljött a fejlesztés ideje és ez a kérdés motoszkál a fejemben. Nos mit gondoltok?



2020. ápr. 25. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%

Én többet az életben nem akarok tőlük semmit, szívtam már épp eleget a termékeikkel legyen szó alaplapról, videokártyáról, laptopról, vagy bármi másról. Ismerősi körben is ez a tapasztalat, régi és új termékekkel egyaránt.


Nekem az MSI vált be, bár ők is képesek hulladékot gyártani olcsóbb kategóriákban, ezen felül amit még szívesen ajánlok, az az AsRock, a Sapphire, az EVGA, és bizonyos termékek esetében a Giabyte.

2020. ápr. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor vita nélkül.


1993 óta van IBM PC-m, kb. 15 éve magamnak rakom össze a gépeket.


MSI - kétszer szívtam meg vele, a károm 100 ezer forint körül lett volna, ha nem vagyok határozott. Egy barátság mondjuk ráment. Soha többet MSI-t.


Gigabyte - volt egy alaplapom tőlük. Egyébként teljesen jó volt, de egy-két év után az alaplapi hangkártya egyik jack csatlakozója behányt. Ez nem egy olyan nagy probléma, mert hat csatlakozó helyett marad öt csatlakozó, három dugaszra. De attól még tény, hogy tönkrement.


Asus - soha semmilyen problémám nem volt a hardvereivel, elsősorban alaplapot és grafikus kártyát veszek tőlük. Mikor eladom őket a vevők nem győzik írni az értékeléseket, hogy a hardverek olyanok, mint újkorukban. Nyilván persze ehhez az is kell, hogy én vigyázok rájuk. Én alaplapban és VGA-ban soha többet nem fogok más márkát venni, akármennyibe is kerül.


De az is igaz, hogy pl. laptopot sosem vennék tőlük.


Nekem ez a személyes tapasztalatom, akár tetszik ez az MSI/Gigabyte fanoknak, Asus gyűlölőknek, akár nem.

2020. ápr. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

valoban nagyon meno markak amiket emlitesz az Asrock, EVGA, es Sapphire is

meg MSI is,

de ezek Asus t nem zarjak ki


mivel Asus bol van a legtobb piacon ezert nem csoda ha a feluk is hibas

de meg mindeg sokkal tobb a hibatlan a tobblet miatt :D csak az aranyuk rossz :P


de most komolyan, igazabol nem nagyon van kulonbseg, altalanosan nem egy hulladekgyaros csak valoban hatalmas tomeggyartast csinal aminek megvannak hatranyai...

2020. ápr. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

azt latom hogy most legalabbis itt gyakorin MSI t agyon dicserik alaplap teren

es hat szerintem is turheto mint marka


ha en alaplapot vennek akkor milyent? hat nem tudom, biztos honapokon at nezelodnek elotte... marka vegulis nem lenyeges csak hogy tokeletes legyen mindenben amire kell

2020. ápr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Abban egyetértek Kóntárral, hogy mikor annak idején még nagykerben vásároltam, a nagykeres csávótól mindig kérdeztem, hogy Asus vagy Gigabyte? AMD vagy Intel? ATi vagy nVidia? Mindig azt felelte:


"- Ugyanolyan jó mindegyik."


Ez persze nem igaz, de vicces történetnek jó. :)

2020. ápr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mármint az nem igaz, hogy ugyanolyan jó mindegyik.
2020. ápr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

"marka vegulis nem lenyeges" re irtad? ezt arra ertettem hogy minden markaban vannak kevesbe jol sikerultek meg fapadosak stb.


vagyis biztos hogy nem pusztan marka alapjan valssztanak, es szerintem mas se igy tesz, hiszen azert megha marka alapjan is de ott is tipust nez, nem pusztan "ez a legolcsobb", "ezt megtudom fizetni" "ennyit realisnak erzek kiadni egy alaplapert"


hanem vagy tesztet nez vagy gyartoi reszletes leirast

nem?


milyen a lapka biosa(uefie) felszereltsege, miket tamogat,

gyarto nem nagyon informal arrol mennyire is melegszik, menyire stabil hosszutavu terhelesen akiknek ez szamit, itt csak a tesztek informalhatnak

2020. ápr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem beszelve arrol akik szuperigenyesek de azert nem akarnak plusz rakoltteni lapon kivul, szoval hogy milyen az alaplapi hangkaryta pl.


vagy tud e hasznalni valami kulonlegesebb csatolot es mennyire jol


es lehetne sorolni, pusztan a marka ebben mennyire donto? Van errol "kumtatas" hogy az Asus (vagy barmelyik emlitett nagyobb) ebben mindeg(!) rosszabb latvanyosan?

2020. ápr. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sajnos, mióta a Foxconn és az Intel felhagyott az alaplap gyártással, csak az ASUS az egyetlen minőségi gyártó az alaplap piacon. Ha alaplapot kéne vennem, akkor ASUS-t vennék. Ismerősömnek két éven belül 1db MSI és 1db Asrock alaplap halt be, akkor ASUS-t raktunk a gépébe, azóta nincs gond. Itthon is ASUS alaplapokat nyúz a család, semmi gond nincs velük. ASUS monitorok régen jobbak voltak, most ismerősöm vett új ASUS monitort, én nem vettem volna meg. Szerintem alaplapból jó márka, többi téren átlagos. Szerintem nem drágábbak az ASUS alaplapok a konkurens gyártók hasonló szolgáltatású lapjainál. Persze a "gémer" csicsa lapok lehet drágábbak.
2020. ápr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ASUS nálam bevált

(Egy régi P3-as alaplap a mai napig működőképes)


CD/DVD író szintén működik még.


MSI Alaplap egy évig bírta.

LG író egy hónap után már vacakolt.

WD winyok nálam sorra döglődtek (Seagate bírta inkább a strapát)


Haveromnak olcsó Asus laptopja van, két év alatt nem volt vele gond.

Előtte MSI-je volt, az kb. fél év után felmondta a szolgálatot (akkor cserélte Asus-ra)


Nekem Fujitsu van, és nem bánja, ha nyúzom

2020. ápr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!