Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért mechanikus billentyűzet?

Miért mechanikus billentyűzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, többször látom hogy ezt a túlárazott monstrumok népszerűek, de miért!?

Gépelni nem olyan jó mint egy slim, ollós esetében, és hangosabb is, még a leghalkabb változata is.

A világításában a legjobb dolog, talán az hogy ki lehet kapcsolni. :-D

Nem igazán tartós, nagyon hamar jelentkeznek a problémái, és mivel nincs belőle vezeték nélküli, 1.5 év után cserélhettem az USB kábelét is.

Oké könnyen javítható, bár tucatjával cserélni már nem olyan gazdaságos.

A kék egy katasztrófa, a barnát se ajánlom senkinek, a fekete vagy piros ami elfogadható volt, előbbit nehezebb lenyomni, utóbbinak gyengébb lehet a rugója mert hamar elkezd akadozni visszafele.

(Programozó vagyok, napi 15~20 ezer billentyű leütés az átlag.)


2020. ápr. 16. 08:50
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Ízlések és pofonok...

A slim billentyűzetekkel pont az a probléma, hogy kicsi a fizikai visszajelzés, és mint mondtam, ízlés kérdése, hogy ki mit mennyire szeret, de a nagy átlag számára a slim billentyűzet kevéssé hatékony. A nagyobb fizikai visszajelzés potenciálisan nagyobb precizitást hoz magával. Nyugodtan ráteheti az ujjait a billentyűkre anélkül, hogy azok egy minimális véletlen mozdulattól is lenyomódjanak.

A világítás akkor jó, ha sötétben használod a billentyűzetet, egyébként meg filléres pluszról beszélünk, pár LED beforrasztása igazán nem nagy összeg, ellenben felettébb trendi.

A tartósságáról meg csak annyit, hogy szerintem te összekeverted a tesztpéldányokat, ugyanis pont, hogy a tartósság az egyik fő erényük. Meg talán nem ugráló kötelezni kéne az USB kábellel.

Vezeték nélküli nem véletlenül nincs belőlük, vagy csak elvétve. A mechanikus billentyűzeteket leginkább gamerek veszik, ott pedig pár századmásodperc, netán egy tizedmásodperc egy játszma megnyerését vagy elvesztését jelentheti, a vezeték nélküli billentyűzeteknek meg van némi késésük. Ráadásul a vezetékes eszközökben nincs elem, ami lemerülhet.


(A római Pápa vagyok, és naponta ötször gépelem le a Bibliát. ... mert messziről jött ember azt mond, amit akar.)

2020. ápr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én kifejezetten szerettem a 386-osom billentyűzetét (ilyen volt: [link] ), a mai slim billentyűzetekkel meg is vagyok hallva, nem tudok rajtuk olyan precizitással gépelni.

Pár hete találtam egy ilyen billentyűzetet a munkahelyem selejtraktárában, el is mentettem magamnak...


A mechanikus billentyűzetek sem kevésbé tartósak, mint a többi fajta, legalábbis nálam eddig az életben nem ment tönkre billentyűzet.

2020. ápr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves római Pápa, önt korlátlan időre választják, Putyint 4 évre, de már négy pápával találkozott. :-D


Nem tudom milyen vissza jelzés kell arról hogy lenyomtad?

Nem vagy biztos hogy szót fogad a kezed, és küldjön egy push értesítő a billentyűzet, hogy igen lenyomta!?


A led, főleg sötétben inkább zavaró, mint segít, persze annak aki keresi lehet hogy segít, de aki már tudja hol találja a billentyűket, annak max a szemét bántja.


A mechanikus billentyű jobban kopik, így hamar billegni, lötyögni, nem stabilan fog menni, plusz ha már nagyon elkopik akadozni... ehhez pedig elég akár csak 1 hónap is.

Az USB kábellel nem ugráló kötelezni szoktam, de kényelmesebb a forgó széken hátra dölve gépelni mint asztalon görnyedve, így pedig nem fix helyen van, és előbb - utóbb megtörik a kábel vezetékei.


A vezeték nélküli billentyűzetnek is ma már 1ms alatt van az átviteli sebessége. Szóval sebesség területén többet vesz el hosszabban lenyomni a mechanikust, mint átviteli sebesség különbség.

2020. ápr. 16. 10:38
 4/7 anonim ***** válasza:
31%
Nekem is megvette mindkét öcsém a mechanikust jó pénzért, de én hasonlóan nem értem minek kellett ennyit költeni egy billentyűzetre. Nem hiszem, hogy azóta jobban/eredményesebben játszanak, de az biztos, hogy hangosabban. A világítás azoknak való akik egy ujjal pötyögve eresik a karaktereket vagy csak úgy divatból. Nekem sajnos nem jön be! Egy Logitech K300-t használok 2010 óta és vígan elvagyok vele most is. Bele raktam már több száz óra játékot, írtam rajta több regényre való szöveget és működik. Nekem mondjuk alapból sem kellene világítós mechanikus, de harmincezerért pláne! Ez (is) szubjektív dolog.
2020. ápr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

"Nem tudom milyen vissza jelzés kell arról hogy lenyomtad?"

Lehet, hogy programozó vagy, de a silányabb fajtából, ha alapvető fizikai és logikai összefüggéseket sem bírsz meglátni.

Nem látom értelmét magyarázkodni, úgysem tudnád felfogni.

2020. ápr. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én teljesen tisztában vagyok a K300 esetében is azzal, hogy lenyomtam. Okés ez nem teljesen slim billenytűzet, így érezhető rendesen a lenyomás. Igaz nem kell fél kilómétert lenyomni és nem kattog hangosan. Le lehet pontozni a véleményemet, de más is írta, hogy ez szubjektív. Én személy szerint divatnak tartom. Kipróbáltam tesóim billenytyűzetét, akik megvették divatból, de engem nem nyűgözött le, sőt inkább nem tetszett, mint igen. Ha meg az árcéduláját is megnézem, akkor egyenesen rosszul leszek. Ilyen ember is van: a hátam közepére se!
2020. ápr. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#5: nekem az is elég lenne ha csak egy érintő lap lenne.

tehát nem kell megnyomni, csak elég ha megérintem. ;-)

2020. ápr. 27. 10:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!