Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az emberek már miért nem...

Az emberek már miért nem használnak kihúzhatós billentyűzet tartókat?

Figyelt kérdés

20 vagyok, sokat számítógépezek, az asztalon kell a hely, szóval én mindig is használtam egyet. De magamon kívül már senkinél nem látom, sem interneten, sehol sem. A gamer asztalokat is nélküle árulják. Mi lehet ennek az oka? Egyszerűen kiment a divatból? vagy más miatt?


A válaszokat előre köszönöm.


2020. ápr. 13. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Számomra pl. kényelmetlen már, olyan a fotelem kialakítása hogy nem lenne megfelelő.

Iroda esetén is jobb ha mindjárt kéznél van, nem kell előhúzni alulról.

Véleményem szerint nem kényelmes, ahol volt ott sem szívesen használom.

Játék szempontjából még annyira sem látom létszükségletét, arról nem is beszélve hogy +1 hibalehetőség.

2020. ápr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
Fura, mert rákeresve a számítógépasztal szóra, többségében tálcás asztalokat ad ki. Az íróasztal fiókos, de az tanuláshoz vagy munkához való és nem gépezésre. A gamer asztalnál azért felnevettem, hogy mégis mi lehet gamer egy asztalban, és rákeresve is csak a fejemet fogom, hogy egy fém állvány miért 60-120 ezer forint.
2020. ápr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem kényelmes. A monitor + a billentyűzet nekem jobb egy síkban.
2020. ápr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

A 90es években úgy találták ki az irodai asztalokat, hogy az emberek elsődlegesen papírmunkát végeznek, a számítógépet meg csak elvétve használják. Emiatt találták ki, hogy a billentyűzetet teljesen el lehessen tüntetni, illetve az a szokás is akkor alakult ki, hogy a crt monitor nem szembe van, hanem oldalról nézik.


Mára ez megváltozott, mivel az elsődleges munkaeszköz a billentyűzet és a monitor. Másik dolog, hogy vége a 8órás munkaidőnek, amiből 4 órát beszélgetéssel tölt az ember, így fontossá vált a gerinc és nyakproblémák megelőzése is.

2020. ápr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 szakall54 válasza:
55%
Nézd meg, miként gépelsz (író)asztalon! A csuklóid biztosan, de valszeg a karod fele/harmada is asztalon fekszik, stabilan. Ez a felület pl. játékok dinamikusabb vezérlésénél, vagy pusztán csak impulzívabb levélíráskor sem mozog. És van egy ideális, jól beállított monitortávolság is. Kihúzott billentyűtartóval ugyanilyen kéztartáshoz, egyenes derékkal 30-40 cm-rel távolabb kerülsz a képernyőtől, és karjaidat kényelmetlen pozícióba, jó tenyérnyivel lejjebb kellene engedned. És persze a sinek piciny holtjátéka miatt a tartó nem is stabil, ezen nagyon idegesítő gombokkal lövöldözni, mászkálni, ugrálni.
2020. ápr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is kihúzható van. Így van ideális magasságban/távolságban a monitor és a billenytyűzet is, ha pedig valamit csinálni akarok az asztallapon, van hely.

[link]

2020. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenem van. Igaz, hogy az íróasztal legalább tíz éves, de ha újat vennék, akkor is ilyet keresnék, mert ha felraknám a billentyűzetet az asztallapra, az túl magasan lenne nekem.
2020. ápr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%

Azért egy billentyűzet nem foglal olyan hú, de nagy helyet mélységi irányban. Annyi kell is az emebr és a monitor közé, nem túl egészséges, ha 10 centire belebújsz a monitorba. Én még nem láttam olyan asztalt, amin ne fért volna el kényelmesen egy monitor, és egy billentyűzet.

Ezzel szemben a kihúzható billentyűzettartó pont, hogy extra helyet foglal, hiszen az asztal alól kihúzva használható csak. (Az meg nem éeltszerű, hogy egy asztalnak 20 centi legyena mélysége.) Ennek akkor volt előnye, amikor még a gépek nagy részét fekvő házba pakolták, amiket rendszerint az asztalra tettek. Ameleltt már tényleg nehezen fért el a billentyűzet.

A gamer szférában pedig, ahol létfontosságú a kényelem és a precizitás, egyszerűen nem praktikus egy könnyen elmozduló, és sokszor kényelmetlen billentyűzettartó.

2020. ápr. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kényelmetlen, utolag kaját tartottam a kihuzható részén, majd azt sem, több hely marad a labaimnak, mivel nem hagyományosan szembe ülök az asztallal, hanem kocsit oldalra.
2020. ápr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6, jól néz ki ez a kijelző, mi a márkája?
2020. ápr. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!