Belassúlt a gépem, azokat a játékokat is szaggatva viszi amelyekkel egy éve gondtalanul játszottam. A windows fel ajánlotta hogy teszi a gépet (win10). Ha újra rakom minden alkalmazást töröl vagy csak azt merev lemezt amelyiken a windows van?
A rendszer lemezt (C:\) gyalulja le, de egyúttal a beállításokat, dokumentumokat, licenszeket, mindent, ami ott szerepel.
Nem értem miért akar mindenki állandóan újratelepíteni...
Nekem 4-5 évente kell csak, mert nem használok élő vírusirtót, csak havonta futtatom.
Le kell tiltani a frissítéseket és nem fog lassulni a gép!
Egy teszt eredménye:
W2k3 szerver gép telepítés utáni indulási ideje üresen (tehát csak a win, semmi más nincs telepítve): 30mp a HDD megállásáig.
Ugyanaz a gép 1,5GB-nyi és közel 2 órás frissítés után még mindig üresen, csak immáron frissítésekkel: 1,5 percig aktív HDD használat, további fél percig szakaszos.
Tehát legalább 3x-os rendszerindulási idő volt akkor, amikor minden frissítés telepítve volt.
Így újra lett telepítve, frissítések letiltva, felrakva egy értelmes vírusirtó (Avira, Kaspersky) és a szerver közel 6 évig futott, amikor csak újabbra váltás miatt lett újratelepítve.
Szóval amíg nem tiltod le az automatikus frissítéseket, addig a gép folyamatosan lassulni fog.
Sőt érdemes az eredeti DVD-s kiadást telepíteni mindenféle frissítés nélkül, az garantáltan a leggyorsabban fog indulni.
Tudod megy a parasztvakítás, miszerint a frissítéstől jobb lesz és aki nem rendszergazda, az beveszi a maszlagot.
De tény:
-A dobozos terméket ki merték adni hosszas tesztelések után, azzal, hogy ez egy működő rendszer.
-Az autókat is nagy hibáknál hívják csak vissza, ami régebben szoftveresen volt az SP1, SP2, SP3, SP4, ... ám ezekben nem csak hibák javultak, hanem újabb funkciók kerültek be.
-A legtöbb "biztonsági frissítés" nevű csak sablonszöveget tartalmaz, miszerint egy biztonsági rést kihasználva átveheti valaki a gép felett az irányítást, ám semmi konkrétum, amit mondjuk egy rendszergazda mérlegelni tudna, hogy szüksége van-e rá.
-A magas biztonsági szintű gépeknél még esetleg megérthető, hogy minden ilyen "rés" be legyen foltozva, de egy magánember gépébe nem igazán akar betörni senki, hacsak nem vírusos oldalakon mászkál, vagy ilyen programokat használ, tehát így nincs szüksége a biztonsági újításokra.
-Több kérdező itt az oldalon arra panaszkodik, hogy miután települt 1-1 frissítés, nem működik ez vagy az. Ha biztonsági frissítés települt, akkor miért a videólejátszás akadozik nála? Vagy akkor mégsem az települ, ami a leírásban szerepel???
-Miért kell a legújabb rendszer mindenkinek? Mit remél, mivel lesz jobb, ha neki az úgyis csak autós példával pusztán a kerék, de a játékszoftver, tervező vagy egyéb program maga az autó. Rengetegen ősrégi gépekre teszik fel, aminek már a 8-ashoz sem volt támogatása, azaz az alaplap drivereinek fele nem működik.
-Ha már telepít valaki, akkor az legyen szakember és rakja fel az alaplap, videókártya, hangkártya drivereit, de ezt a többség a winupdate-ra bízza, ám ott nem a gyári driverek szerepelnek, hanem univerzálisak. Így a hangkártya szól, de csak sztereóban és nem 5.1-en, vagy a mikrofon felvesz, de nincs előerősítése, a videókártyának van 5-6 felbontása, míg a gyári driverrel van 10 felett és további funkciók (gamma, elforgatás szögekkel, kicsinyítés, stb.).
-Újra rakás... Egy rendszer 3-5 évig életképes legalább (van 8 éves rendszerem is, meg Win2000-s gépem is). Ha valami hiba van, akkor vagy rendszervisszaállítási pontot használva vissza kell menni egy még jó időpontra. Ha nincs ilyen, érdemes egy régi HDD-t biztonsági másolatként használni és havonta 1x lementeni rá a rendszert. Ezzel a beállított élő rendszer hozható vissza 10-20 perc alatt és nem egy üres, driverhiányos win.
Szóval aki jobban belemélyed a számítástechnikába és javított már jó pár gépet, az ismeri az emberek hozzáállását, butaságát, és azt, hogy minden ami új, az a felhasználó szerint csak jó lehet. Hát nem!
Zeneszerkesztő programból pl. a 7-est használom, holott már a 15-ös is megjelent, ami bizonyos szinten többet tud, de felületében változott, billentyűparancsok és működés változott, így nem áll kézre. Jobb? Aki ezen kezd, annak igen. Aki 4-es óta használja a programot (Win98 óta), az marad a 7-esnél, ami az utolsó azonos felhasználói felülettel rendelkezett.
4GB RAM-al Win 10? Lehet, de csak a rendszer megeszik ennyit. X64-es XP-hez volt optimális a 4GB RAM. Itt az oldalon mégis a felhasználók sokasága pont a RAM-on spórol, ami ha több van, gyorsítja a gépet a kevesebb HDD használattal.
Szóval rengeteg tévhit van és az okoskodók terjesztik ezeket, hogy a legfrissebb a legjobb, minden más egy kalap sz...r.
Próbáld ki és láss csodát, hogy ez a frissítési mánia csak parasztvakítás!
Annyit elismerek, hogy 1-1 frissítést érdemes (kézzel) telepíteni, ami funkcióbűvülést okoz. Ilyen pl. egy új fájlrendszer kezelése. Tehát ez hasznos. Vagy a .net framework, ami sok új programhoz kell, mint keretrendszer, bár a 4.5 alap a legtöbbhöz így is elég.
Ilyesmiket lehet telepíteni, de csak ha valóban szükséged van rá.
A biztonsági frissítéseket nem, a driver frissítéseket is csak a gyártó oldaláról, de ha jól működik a rendszer, kár hozzányúlni, hiszen egy új videókártya drivertől nem lesz szebb, jobb a kép.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!