Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Freesync monitor vétel?

Freesync monitor vétel?

Figyelt kérdés
Nézegetem a monitorokat pár napja de a képfrissítésnél mindenhol csak 1 frekvencia van megadva pl 60/75/144. Freesync el végülis mennyi a frekv. tartomány? Gépet rakok össze éppen, full hd-ban szeretnék játszani. Sokan ajánlják a 144hz-s monitorokat de nem szeretném ha szétesne a kép ha mondjuk egy játékban "csak" 40-50fps em van. Ki milyen monitort tudna ajánlani? 24" full hd 50.000-100.000Ft ig mondjuk.

2020. febr. 4. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Általában 40 48fps ig működik a Freesync monitortól függően azalatt kikapcsol. Viszont ha egy játékban gyakran ez alá esne az FPS akkor vagy a beállításokat kellene lejjebb venni vagy erősebb kártya kell.



[link]

2020. febr. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:

Pont erre van a FreeSync technológia. Akkor tud rendesen működni, ha kevesebb FPS -ed van mint a monitor maximális frissítési frekvenciája. Hiszen az a lényege az egésznek, hogy az FPS -hez szinkronizálja a Hz értéket.

Akkor esne szét a kép, vagyis akkor Tearing -elnél, ha több FPS-ed lenne, mint kép frissítési frekvenciád.


Ezért én tuti nem vennék Freesync -es monitort 144 hz alatt. G-Sync -esbe nincs is 144 Hz alatt, kivéve 4K -nél, de az egy kényszer megoldás, mert ott úgy se lenne szinte senkinek olyan megfizethető gépe senkinek, ami 4K mellett elérné legalább a 100 FPS -t magas beállításokkal.

2020. febr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Régebbi játékoknál ilyenkor mi a gelyzet? Pl CS go ban ahol mondjuk van 400fpsedegy uj konfiggal?
2020. febr. 4. 20:08
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 ott le kell korlátozni a fps számot mert fölöslegesen terheled vele a videókártyádat.
2020. febr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3 le kell korlátozni a monitor frissítési frekvenciájára*
2020. febr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ez a 144hz egy akkora urban legend, hogy fáj! Mikor jut már el az emberek fejéig, hogy semmire sem jó, igazából csak pénzkidobás ez a feature? Főleg manapság, mikor épp trendfordulás van a monitoriparban és jönnek vissza az 5:4-es monitorok, ugyanis a gamerek (újra) rájöttek arra, hogy ez az ideális az emberi szem számára, a 16:9 szélei csak perifériás látásba férnek úgy is bele.
2020. febr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 P.O.C. ***** válasza:

#6: Ki hogy látja..

21,5", 5 ms, 60 Hz -ről váltottam, 24" 1 ms 144 Hz -re. Az akkori kedvenc online FPS -embe, a COD4 -be elkezdtem lényegesen jobb stat -okat produkálni. Annó rendre ahány killem volt annyiszor le is szedtek. :D A váltás után meg 70%/30% volt az arány a killek javára. Pedig csak a monitor változott, profibb nem lettem az tuti, mert keveset is játszok.

Ha korábban egyszerre vettük észre egymást az ellenféllel, az tuti hogy hamarabb tudott regállni, mint én. Most meg szinte érzem, hogy több időm van célozni és és lőni. Pedig ezred másodpercekről van szó.


Ha meg annyira bullshit lenne a 144+ Hz FreeSync/GSync monitor, nem fejlesztették volna ki. Hamarabb lebuktak volna vele, mint a homeopátiás "gyógyszerekkel".

2020. febr. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!