Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megölheti a procit a melegedés...

Megölheti a procit a melegedés? (hogyan működik/hogyan hűtsem? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy rog strix laptop amiben egy i7 9750h megelszik elég szépen. Több kérdésem is lenne mivel eddig nem volt gamer laptopom a melegedés annyira nem is érintett.


A proci 85-93 fok on szokott menni terhelés alatt (hűtőpad van alatta), amit én sokallok és félek hogy megsütöm a laptopom.


Lehetséges egyáltalán megsütni ? Van benne valami korlát ami vissza fogja hogy ha már vészesen melegszik ?


Olvastam hogy megoldható hogy az "energia gazdálkodás" lehetőségen belül csinálok egy sémán ahol korlátozom aprocit hogy csak 80%-on prögjön maxon, ez mennyire életszerű ?


alapjáraton az intel oldalán max hőfoknak 100fok van megadva a procinak ez akkor mennyire vészes? Hogyan oldhatnám meg a melegedés problémáját?


Válaszokat előre is köszönöm :)



2019. dec. 22. 17:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
de a gyári 100fok a maximum....
2019. dec. 23. 00:11
 12/15 anonim ***** válasza:
51%
Ezt mondom,ha gyárilag 100 fokot irtak rá hogy bírja akkor higyjunk nekik hogy birja.
2019. dec. 23. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Mikor volt tisztítva, pasztázva utoljára? Szerintem ez az első kérdés.

93C sok.

2019. dec. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Féléve volt tisztítva (akkor vettem) és már akkor is mértem a hőfokot akkor nem nagyon haladta meg a 85fok ot.

Viszont a 100fok az az a szint amikor vissza vesz az órajelből a proci vagy azon a fokon már sérül?

2019. dec. 23. 16:09
 15/15 anonim ***** válasza:

Jó kérdés. Az a határeset. Az, hogy állandóan annak a közelében van nem jó.

Szerintem pasztázd újra minimum Arctic MX4-gyel. Teljesen bekenve a procit vékonyan szerintem. Izmos processzor, sűrűbben kell pasztázni.

2019. dec. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!