Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megölheti a procit a melegedés...

Megölheti a procit a melegedés? (hogyan működik/hogyan hűtsem? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy rog strix laptop amiben egy i7 9750h megelszik elég szépen. Több kérdésem is lenne mivel eddig nem volt gamer laptopom a melegedés annyira nem is érintett.


A proci 85-93 fok on szokott menni terhelés alatt (hűtőpad van alatta), amit én sokallok és félek hogy megsütöm a laptopom.


Lehetséges egyáltalán megsütni ? Van benne valami korlát ami vissza fogja hogy ha már vészesen melegszik ?


Olvastam hogy megoldható hogy az "energia gazdálkodás" lehetőségen belül csinálok egy sémán ahol korlátozom aprocit hogy csak 80%-on prögjön maxon, ez mennyire életszerű ?


alapjáraton az intel oldalán max hőfoknak 100fok van megadva a procinak ez akkor mennyire vészes? Hogyan oldhatnám meg a melegedés problémáját?


Válaszokat előre is köszönöm :)



2019. dec. 22. 17:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Ez normális. Ha elér egy bizonyos hőfokot, akkor visszaveszi az órajelet és ettől könnyebb hűteni. Ha elér egy kritikus hőmérsékletet(ami már veszélyes lenne rá), akkor kikapcsol.
2019. dec. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Dongaben ***** válasza:
A BIOS beállításokban van egy olyan, hogy lekapcsolja a gépet a processzor túlmelegedése esetén. Hülyeséget nem akarok mondani, de ezt, úgy tudom: Nem lehet teljesen kikapcsolni. A hőfok, amit írtál, az nem sok egy játékra igénybevett laptopnál. Az segíthet a hűtés hatásfokán, ha a légáram be, és kimeneti részén az erre szolgáló lyukakat egy picit szélesíted, de nem túlságosan.
2019. dec. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
#2 asztali gépeknél tényleg lehet állítani, de laptopnál könnyű eltakarni a hűtést, ezért általában nem engedik állítani.
2019. dec. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

[link]

Max 100°C, szerintem magasak az értékeid.

Mikor volt pasztázva? Alulról kap levegőt akadály nélkül? Érdemes valami kemény lapra tenni, kicsit megemelni hátul valamivel kétoldalt.

De szerintem ez pasztázás... 93°C...sok.

2019. dec. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem a processzor fog tönkremenni, hanem a sok hőingadozés miatt a bga forrasztás, általában a gpunál szokott előfordulni, ilyenkor gazdasági totálkár volna a javíttatás, mert túl drága egy másik alaplap, a laptop új árának a felét is eléri.
2019. dec. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
akkor laptopom nem kapcsol ki ha vészes a hőmérséklet ? Mi lenne a megoldás ?
2019. dec. 22. 19:37
 7/15 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=y_q75wVoTEw

erről a vidiről mit gondoltok ez segíthet ?

2019. dec. 22. 19:52
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha a gyártó nem épített be megfelelő hűtést, akkor nincs mit tenni.

Azért van ez, mert a vásárlóknak könnyű, vékony és hangtalan laptop kell, ilyen körülmények között nem lehet hatékony hűtést tervezni.

2019. dec. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
asus rog strix 731gw-m van aminek elvileg jó a hűtése
2019. dec. 22. 20:23
 10/15 anonim ***** válasza:

Abszolút nem baj,így van programozva. Laptopba lévő procik sokkal nagyobb teljesítményre képesek (mint amin mennek) csak a hőmérséklet miatt megy kevesebb órajelen. És ezt az órajelet mindig hozzá igazítja a hőmérséklethez. Tehát minnel jobban melege van

annál kevesebb az orajel. Mondjukk gyárilag 100 fok nekem is soknak tűnik de valószínűleg nem véletlenül találták ki.

2019. dec. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!