Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mit tapasztaltotok a gépeitekkel?

Mit tapasztaltotok a gépeitekkel?

Figyelt kérdés
Tényleg igaz, hogy egy winyót kb huszezerszer lehet újraindítani és addigra annyi neki, és hogy a laptopok három év után az alaplap miatt megadják magukat? Az enyém három éves, vigyázok rá nagyon, csak idegesít ez az idő korlát. Tapasztalatok?
2010. júl. 18. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezekben időzítő, ami elromolhat az el is romlik idővel. Hogy mennyi ideig bírja, már más kérdés. Lehet akár egy, három, de több év is.
2010. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A vinyos dolgot nem tudom hogy mukodik, annyi hogy van egy hatar naluk, de nem tudom hogy mennyi vagy hogy. Viszont hogy egy laptop megmegy 3 ev mulva az nem igaz:) nekem is lassan 3 eves es en nem vigyazok ra, de meg nem jelentkezett semmilyen problema, akad ismerosom akinek regebbi es mukodik, egyik profomnak pedig meg megy a 2000 vagy 2001-es kiadasu laptopja.
2010. júl. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha igaz lenne ez a HDD-s dolog, akkor ha napi háromszor indítod a géped, akkor is bírná 18 évig. Sokkal hamarabb elromlik, de addig többször is lecserélnéd.

Ez a laptopos dolog ugyanúgy hülyeség. Nagyon sok 3 évnél jóval idősebb laptopot látni apróhirdetésekben, és semmi bajuk.

Szóval ezt valami hülye ember kitalálta és elkezdte terjeszteni.

2010. júl. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Négyéves gépem szerintem 20-szor nem volt újraindítva, nemhogy 20ezerszer :D

Bármitől tönkremehet egy vinyó. Van benne mozgó alkatrész is-> elkophat. Van benne elektronikus alkatrész->made in china. Van benne IC, na az pláne china...

2010. júl. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze, én sem időzítősre gondoltam, hanem tudjátok kikopik valami mint már hallani asztalinál is pár év múlva is. Én is ismerek régi gépes embereket, csak ezekre a p4-esekre mondják, hogy az alaplap megmegy, nameg márkától is függhet. Nekem Acer 5720 as Aspire van, és remélem nem kell ráköltenem egy darabig, elég volt három éve az a rengeteg pénz rá. Viszont olvastam itt már, hogy az aksiját jobb kivenni ha folyamatosan bevan dugva, mert arról megy olyenkor és folyton tölti magát. Még jó, hogy ezt hiába kérdeztem akkoriban, hülyének néztek, közben meg igaz tényleg. :(
2010. júl. 18. 13:35
 6/10 anonim ***** válasza:
szerintem márka függő!
2010. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
majdnem 10 éves gép még mindig megy...
2010. júl. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, tmeljes mértékben igaz. Minden winyóban van egy számláló ami számolja a ki-be kapcsolást és a 20.001-edszer már nem kapcsol be. xD

Dehogy igaz :D:D

2010. júl. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jajjjj!!!!! Én ezt nem úgy értettem, hogy van benne egy számláló, hanem kb annyikat bírnak, de nem is huszropit hanem kétezret hallottam. Olvassátok már végig. Informatikus vagyok, nem vagyok ennyire gyagya azért hozzá.
2010. júl. 19. 12:57
 10/10 anonim ***** válasza:

A flasheknél igaz, hogy csak pár tízezerszer (lehet, hogy százezerszer, nem tudom biztosra) lehet írni rá, utána már elveszíti a tárolási képességét.

A merevlemezek pedig a mágnesek miatt mehetnek tönkre, és az elektromos áram mágneses erőt is csinál, ezért mennek tönkre idővel... (de csak hosszú hosszú idővel, mondjuk 10 évnél több idő is kell ehhez... ezekben inkább más alkatrész adja meg magát... pl. olvasó/író fej vagy a motor vagy csak kontakthiba...) De itt nem áll fent a flashes probléma...

A CDk viszont... nekem a régiek többsége tönkrement, de nem tudom hogy csak rosszul tároltam, vagy ilyen a mai technika... (nem használtam őket, nem karcosak, egyszerűen nem mennek... főleg az újraírhatók csinálják ezt... :-?)

A floppyk pedig nagyon hamar megadják magukat...

2010. júl. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!