Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen tapasztaltotok van a...

Milyen tapasztaltotok van a kombucha teáról? Tényleg használ?

Figyelt kérdés
2009. szept. 3. 16:04
 1/6 anonim válasza:
38%
talán attól függ h mire akarod, ha vékonyfosást akarsz arra kitűnő...
2009. szept. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

A kombucha teát szerte a világon, nemzedékek hosszú sora használta házi gyógyszerkészítmény gyanánt. De vajon a "minden betegséget gyógyító csodaszer" valóban választ ad az egészségügyi problémákra? Pont ezért nagyon sok kutatóintézet, kémikusok sora, még az FDA (Amerikai Élelmiszer engedélyeztető Hivatal) is vizsgálta összetételét, lehetséges hatásmechanizmusát, nem sok sikerrel. A tea nem más, mint egy gombatenyészet bomlásterméke. Aktiválja a szervezet immunrendszerét és erősíti saját védekezőképességét, de hogyan?


Ez a csodaital házilag könnyen elkészíthető, de nem mondhatni jóízűnek! A kereskedelemben kapható változatokkal nem árt vigyázni. Tartalmazhatnak tartósítószereket, amelyek tönkreteszik a hatását. A fagyasztott, vagy pasztörizált változat szintén hatástalan. Én mindenesetre óvatosan bánnék mindenféle gomba bevitelétől, mert könnyen előfordulhat, hogy visszájára sül el a dolog. Inkább a polinéziai Nonit javasolnám, ezzel kapcsolatban bőséges infót tudok adni.

2009. szept. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi régebben kaptunk ilyen gombát, és pár hónapig ittuk ezt a teát. A közérzetünk az jobb volt, bár én az ízét nem nagyon bírtam, ezért nekem gyengébbre kellett csinálni. Az biztos, hogy jó hatással van az immunrendszerre. Egyszer aztán véletlenül elfelejtettük leszűrni a gombát (kb 5 napig kell áztatni fekete teában és mindig duplázódik a gomba) és túl sokáig volt a teában, megbarnult és így már nem mertük felhasználni :( azóta nincs.
2009. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Igen, nagyon sokat használ! Nem okoz hasmenést, csak gyakoribb székletet, mivel felgyorsítja az anyagcserét
2011. nov. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nagyon erőteljesen méregtelenítő hatású volt nálam.
2011. nov. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én látványosan fogytam tőle, pontosabban akkor amikor jázminos zöld teával készítettem!!

Ezenkívül gyorsabban nőtt a hajam, szebb lett abőröm tőle, műtét utáni heg is sokkal szebben és gyorsabban gyógyult (orvos mondta). Csak ennyi jut eszembe mert rég volt már. Túl sok egészségügyi panaszom nem nagyon volt azt az egy műtétet leszámítva.

Most tenyésztem ismét, meghíztam jócskán, úgyhogy nagyon várom már, h újból fogyasszam...

2016. ápr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!