Mennyivel "rosszabb" egy nem annyira neves gyártótól való videókártya?
Jelenleg egy Asus rog strixes gtx1080-as kártyám van, de szeretném cserélni egy rtx2080-asra vagy egy rtx2080ti-re. De nem szeretnék több 10.000Ft-tal többet kiadni érte csak azért mert Asus. A kérdésem az lenne hogyha mondjuk egy Inno3D vagy hasonlóan nem annyira nagy márkából választom a kártyát akkor annak a teljesítménye rendesen egy rtx2080 vagy 2080ti teljesitménye lesz?
Tudom kicsit furcsa kérdés de talán a lényeg kivehető.
Ugyan olyan kártya olcsobban nem annyira neves gyártótól tudja azt mint az ugyan olyan kártya egy neves nagy gyártótól?
Köszi a segítséget!
A GPU maga értelemszerűen ugyanaz, ennek ellenére lehetnek különbségek. Konkrétan a 2080 esetében nem tudom, annak nem néztem utána, úgyhogy általánosságban beszélek, mindenesetre órajelben, gyári OC megléte/hiánya szempontjából lehetnek eltérések, és ez meg is mutatkozhat a teljesítményen, de értelemszerűen nem lesz számottevően rosszabb. Tehát nem kell arra gondolni, hogy a legdrágább 2070 és a legolcsóbb 2080 megközelíti egymás teljesítményét, magát a teljesítményt a GPU befolyásolja az meg értelemszerűen egy elég szűk keresztmetszet, ennek ellenére van valamennyi mozgástér. Hogy konkrétan mennyi az konkrét videokártya függő, ennek utána kell olvasni vásárlás előtt. Viszont, hacsak valaki nem kényszeres FPS számoló mániákus, akkor nem ez fog a döntő faktor lenni, hanem az egyéb eltérések.
Ugye mik azok a jóval fontosabb faktorok, amik eldöntik ezt? (És itt már különbségek is vannak, nem is kicsik.)
-garancia/terméktámogatás
-hűtő
-megbízhatóság, összeszerelés minősége
-egyéb faktorok (backplate, hány pines, stb.)
A garancia egyértelműen a legfontosabb kell legyen, a legjobb terméktámogatása egyértelműen az EVGA-nak van, de ez csak akkor számít, ha gyártói garival veszed, magyar boltban ez egyáltalán nem biztos, bolti gari pedig mindig is lutri.
A hűtő ma már szerintem ritkán számít annyit, egy jól hűtött alapvető gép esetén nem fog tönkremenni vagy túlmelegedni egy normális 2080, akármelyik gyártótól is veszed, kivéve ha valamiféle szériahiba, jellemző hűtésprobléma sújtja a gyártó kártyáit, éppen ezért itt is nagyon alaposan utána kell nézni.
A harmadik faktor önmagáért beszél, ez megint utánaolvasás kérdése, sajnos nem lehet előre megmondani, voltak minden gyártónak már rossz szériái adott kártyákkal, és azért az nem jellemző, hogy sorozatban mennek tönkre, ennek ellenére bármikor mellé lehet nyúlni, éppen ezért fontos a garancia. EVGA segít, szó nélkül kicseréli, tele van a net azzal, hogy mennyire híresen jó a terméktámogatásuk. A Gigabyte pl. ezzel szemben nem volt hajlandó kiadni nekem, hogy milyen vastagságú thermal padek vannak a kártyán, mert szerintük ezzel megsértem a garanciát. Igaz, leírtam az emailben, hogy a kártya nem garanciális, és így értelemszerűen a saját felelősségemre cserélem ki, őket nem terheli semmi, ennek ellenére nem segítettek.
Általánosságban azt tudom elmondani, hogy olvass utána, van egy valamilyen gyártónál jellemző szériahiba, nézz néhány benchmarkot, de a döntő faktor az mindenképpen a garancia legyen, ha csak bolti van, akkor ez se számít semmit és akkor válaszd a legolcsóbbat.
Azt is érdemes szem előtt tartani, hogy az "olcsóság" általában valaminek a rovására megy. Magyarán egyik cég sem jótékonysági szervezet, és csak azért nem fogják olcsóbban adni hogy kedveskedjenek az embereknek.
Mondjuk én biztos nem szarrágóskodnék egy 400+ ezer forintos VGA-nál, hogy a kínai noname 20 ezerrel olcsóbb mint az Asus.
De kinek mi.
#3 USB-ket gyártó kínai cég volt az Inno3D, nulla VGA gyártási tapasztalattal.
Az hogy pár éve elsősorban a kínai piacra kínőtte magát, és elkezdtek gyártani videokártyákat meg memóriákat, még ugyan úgy egy noname, tapasztalatlan cég marad, egy olyanhoz viszonyítva akinek több évtizedes tapasztalata van.
De mondom, kinek mi. Hidegen hagy hogy mire költik az emberek a pénzüket. És az is hidegen hagy ha néhány fóbiás elkezdi tolni a sablon dumát, hogy az Asus stb. így szar úgy szar.
Vegyél akkor te is kínai VGA-t aztán örüljetek neki. Mintha nem lenne tele így is az európai számítástechnikai piac kínai ipari hulladékokkal.
Ráadásul még mindig tartom magam ahhoz, hogy ez szarrágás ha egy 460 ezer forintos kártyánál inkább a 430 ezres kínait veszem meg.
Aztán ha beszarik majd érvényesítsd rajta a garanciát ahogy tudod. Azt meg most garantálom, hogy később használtan kurvä élet, hogy nem fogja senki megvenni ezt a kínai VGA-t, max valami nagyon szaré' húgyé' nyomott áron (talán).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!