Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pc-ről laptopra. Milyen laptop?

Pc-ről laptopra. Milyen laptop?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Hosszas gondolkozás után arra jutottam, hogy bár a laptopnak egy előnye de azmindent visz... a mobilitás. Jelenleg egy PC-m van az alábbi konfiggal: Coolermaister gépház

ASRock B250M Performance alaplap

2x8 gb DDR4-es memória 2400mhz

nVIDIa MSI GeForce GTX 1060 6GB videókártya

Samsung SSD 860 EVO 500GB

WDC WD10EZEX-21WN4A0 1TB HDD

QuadCore Intel Core i5-7500, 3600 mhz


Kérdezném tőeltek, hogy ti akik laptopot használtok milyen márkát ajánlanátok ami megbízható?

Ami fő nézőpont:

Legyen megfelelő hűtése

Vigyen olyan játékokat amihez kb 8gb rem is elég és olyan 1050es videókártya (4gb).


Leginkább netezésre és filmezésre szeretném használni és persze kisebb gépigényű játékokra.


Esetleg mi a véleményetek? Nem érné meg a váltás?


2019. jún. 26. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én semmiképp sem hagynám el az asztali PC-m, de ha mindenképp váltanál, a zsebedbe kell nyúlnod.

[link]

Mondjuk ez a laptop megfelelne az igényeidnek, ha megdobod egy SSD-vel.

2019. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem sokan az Asus laptopokat ajánlották. Vélemény?
2019. jún. 26. 20:54
 3/11 Derwer ***** válasza:

A márka nem sokat számít. Minden márka gyárt alsó felső közép kategóriás cuccot.


Ha játszol is rajta akkor vagy nagyon drag és nehéz lesz, vagy épp nem sok játékot fog tudni futtatni.

2019. jún. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Milyen laptopot érné meg venni ha pl nem szeretnék játszani rajta? De pl videószerkesztő és a photoshopp menjen rajta rendesen.
2019. jún. 26. 21:30
 5/11 anonim ***** válasza:

Én csak annyit mondok, hogy PC-ről laptopra váltani hatalmas csalódás lesz. Ugyanazokkal a paraméterekkel bíró, tehát elvileg azonos tudású PC és laptop esetén a PC úgy leveri a lapost, mint vak a poharat!


Továbbá a szervíze is sokkal nehezebb, szervízeltetni pedig sokkal drágább és sokszor nehezebb is!

Én PC-ről váltottam laposra, azóta is bánom!

2019. jún. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Te mire használod a gépet?
2019. jún. 26. 21:37
 7/11 anonim ***** válasza:

Semmi komolyra.


Azt viszont tudom, hogy a jelenlegi laposom egy HP Intel Core2-es 2 GHz-el, 2Gb ram-mal, és amit ez tud, azt a régi PC-m is tudta!


Tudod mi volt? Egy Pentium 4-es Hyper threading, 3GHz-el, és 2 Gb ram-mal!

2019. jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Na jó, de ma már vannak jobbak is :D

nekem leginkább a mobilitás kellene.

2019. jún. 26. 22:00
 9/11 Derwer ***** válasza:

Szerintem se releváns 10+ éves technológiák összehasonlítása.

Annyi alapja van azért, higy mivel egy új i5ös CPUról valtanál, ezért szinte biztosan vissza lépés lenne abszolút teljesítményben. Az asztali CPUknak 60-100wattos TDPje van, míg a laptop CPUknak 15watt.


Ugyanez igaz a videó kártyára is.


Nézd meg a pontszámokat CPUBecnhmark.com oldalon, az jó kiindulási pont lesz.

Egy és több magos teljesítményt is érdemes összenézni!

2019. jún. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Na jó, de ma már vannak jobbak is :D"


Persze hogy vannak! Sok pénzért. Elmondható hogy ha egy 200.000Ft-os asztaliról akarsz váltani egy hasonló paraméterű laptopra akkor az 300.000-be fog fájni...

2019. jún. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!