Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Masinámban 2 SSD van. Két...

GiliMumus kérdése:

Masinámban 2 SSD van. Két oprendszert szeretnék üzemeltetni. Miért problémás egymás mellett Windows 7 és Windows 10?

Figyelt kérdés
A windows 10-et klónozni szerettem volna az egyik SSD-re. Egyedül nem mertem megcsinálni, bevittem a gépet a szakboltba, azt mondták, majd megcsinálják. A telepítések után a Windows 10-et csak a biosból kézi bootolással lehet indítani, akkor előjön a bootmenü is. Újraindításkor viszont mindig előjön a CHKDSK, és ellenőrzi a meghajtó(kat). Pár óra múlva egyik rendszer sem indult el. Backup mentésből újra feltettem mindkét rendszert, de a kézi bootolás és CHKDSK maradt. Mindkét SSD hibátlan, alignálás jó. Mi lehet a gond? Mit tegyek fel (programok) a most felesleges SSD-re?
2019. máj. 12. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Win10-nél alap hogy tiltani kell a Fast boot funkciót multiboot rendszeren!


Azon mit értesz hogy kézi bootolás..?

Természetesen kézzel magad választod ki hogy melyik bootoljon. Nehogy már véletlenszerű legyen hogy melyik indul és ne tudj manuálisan választani a kettő közt..

2019. máj. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Privátban NEM válaszolok..


[link]


Biosban állítsd be elsődlegesnek amelyiket alamértelmezettként indítanád (gyakrabban)

Adjál meg pár másodperc boot várakozási időt.

Másik os hez NE lépj be a biosba, hanem az F8 F11 F12 gyors menüben válaszd kell a másik lemezt..

2019. máj. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az F12-vel indítottam a gépet, de pár óra működés után se a Win 7 , sem a 10 nem indult el.
2019. máj. 13. 19:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Ellenőrizd a lemezek állapotát friss Hard Disk Sentinel-el, és úgy általában a többi hardvert is. Ha valami döglődik v túlmelegszik, kontakthibás az rejtélyes hibákat okoz..
2019. máj. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A sentinel-el megnéztem a meghajtókat. Mekkora lehet a hőmérsékletük, ami még nem baj? A két SSD 100%-os, a két merevlemez is hibátlan. A többi hardvert hogy tudom megnézni?
2019. máj. 14. 09:54
 6/10 A kérdező kommentje:
Van a gépben még 2 HDD is. Okozhatja a problémát a merevlemezek rossz beállítása (jumperelés)?
2019. máj. 27. 13:35
 7/10 A kérdező kommentje:
Meg lehet-e oldani, hogy a másik SSD GPT-s legyen MBR helyett és arra tenni a Windows 10-et? Az megoldaná a problémát, hogy mindkét Windows rendesen működjön, hiba nélkül? Másnál is volt már ilyen, hogy a Windows 7 "allergiás volt" másik Windowsra?
2019. máj. 28. 11:26
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: Természetesen lehet. win7 legacy (csm) módban mbr-re, win10 uefi módban gpt-re, egymástól teljesen függetlenül (többi lemezt lehúzva a telepítés idejére) és a bios gyors bootválasztó menüben váltasz köztük.
2019. máj. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Miért kell lehúzni a többi lemezt a telepítés idejére?
2019. máj. 28. 15:52
 10/10 anonim ***** válasza:
A win 7-10 szeret nemcsak arra a lemezre tenni indítófileokat ami nem a C meghajtóján van. Ezzel elrontva a másik os-t és nélkülözhetetlenné téve a 'felesleges' lemezt. Ezért olcsóbb most lehúzni mint hónapok múlva szívni az újratelepítésekkel..
2019. máj. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!