Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gyermekemnek szüksége lenne...

A gyermekemnek szüksége lenne egy számítógépre, mert nélkülözhetetlen az egyetem miatt. Honnan szedjek annyi pénzt, vagy hol vehetnék működőképes gépet nagyon olcsón?

Figyelt kérdés

Rokkant nyugdíjas vagyok, egyedül nevelem a gyermekem. Egyetemre jár, így a neptun miatt szüksége van netre. Nem tudom már az albérletet fizetni, mert nem bírom anyagilag, így hazaköltözött. Most mi legyen ám, ithon nem hogy net, gép sincs, és nincs pénzem. Mit tegyek? Honnan szerezzek olcsón?


Javaslatok?Köszönöm.


2010. jún. 27. 09:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítségüket, hálás vagyok érte. Akkor úgy látom, tudok olyan 40-ért már venni, azt meg összevakarom valahogyan.


Annyit kérdeznék még, ha megengedik, hogy ez a feltöltőkártyás mobil net hogy működik? Mennyit bír egy töltéssel stb? Rendesen megy vele a net?


Köszönöm.

2010. jún. 27. 15:14
 12/20 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni, milyen a térerő és azzal a céggel szerződést köti, amelyiké a legjobb. Nézd meg a díjcsomagokat, amennyi pénzed éppen van, annyiért töltöd fel. Olyan, mint a mobiltelefon, SIM kártya van benne. Én előfizetésest használok, már három éve, asztali gépen (itt nincs kábeles).
2010. jún. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Használt asztali gép nem nagyon éri meg, kérdés, milyen a műszaki állapota, én is kénytelen voltam újat venni (részletre) két év után. A T-Com ajánlatát választanám, a laptopon van op.rendszer (Windows), van hozzá USB modem (stick), nem drága és készen kapja. Azonnal használható.
2010. jún. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: erre gondolok.

[link]

2010. jún. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy lehúzna, sajnálom, ha tévedtem. De magam körül csak azt látom, hogy aki nem akar dolgozni, az kijelenti, hogy válság van, ezért nem kap munkát, stb. Aki meg valóban akart, az mindenki talált. Igaz, én Pesten tanulok, nyilván itt több a lehetőség.

Nem tudom, milyen egyetemre jár, nálunk senkinek eszábe nem jutna ilyen, hogy kinevessék az embert, mert nem divatos. Nekem se telik divatos farmerbe, azokat a ruhákat hordom, ami anyukámra már nem jó, vagy amit rokonoktól, barátoktól öröklök. Nagyon gyerekes dolog ilyenekért kinevetni a másikat.


Viszont fenntartom, hogy nem érdemes ilyen laptopokat, pláne részletre venni. Mivel a lakótársam is volt olyan okos, hogy megvette részletre, leejtette, még mindig azt fizeti, de közben az én régi gépem használja, ami pentium 3-mas, meg nincs nagy winchestere (20GB), memóriája is csak 512 kb, mégis netezésre tökéletesen alkalmas. Na most annak a gépnek piaci értéke jelenleg körülbelül pontosan 0 ft, ha nem lenne rá neki szüksége, akkor felajánlanám nektek ingyen. Mert a neptun használatára és e-mailezésre tökéletesen alkalmas, és még szórakozásra is (pl. filmet nézni).

Ha most megvesztek egy gépet mobilnettel, az azt jelenti, hogy először fizetsz 20.000 ft-ot, aztán minden hónapban 12 vagy 13 ezret két évig. Tehát a két év végére 300.000-330.000 ft-ba kerül nektek ez a gép és utána sem alacsony a havidíj (havonta 8.200 ft).

Szerintem ez iszonyatosan drága. Ráadásul ezek a gépek csillivillik, de annyira nagyon nem jók. Azért írom ezt, mert pontosan tudom, milyen amikor az embert nem veti fel a pénz. Ennél még akkor is jobban jártok, ha megvesztek 40.000-ért egy gépet, és hozzá a netet. Minimum 70ezret spóroltok, arról nem is beszélve, hogy egy asztali gép sokkal kisebb eséllyel hibásodik meg, mint egy laptop, és a javíttatása is sokkal olcsóbb.

Egy példa: ha az ember véletlenül beleönti a kávéját a billentyűzetbe, az asztali géphez 1.500 ft-ért vesz egy újat. A laptopot szervizbe kell vinni, 50.000 alatt nem nagyon lehet megúszni a javíttatását.


Szóval lehet, hogy nagyon vonzók ezek a laptopok, de ha nincs pénzetek, semmiképp nem éri meg megvenni. Drága, drága később a korszerűsítése, valamint a szervizelése is. Én fenntartom, hogy érdemes használt gépben gondolkozni, ha utánajártok, akár ingyen is lehet szerezni, és most itt van rá a nyár. Ne dőlj be ezeknek a lehúzós konstrukcióknak, nagyon rosszul jártok velük...

2010. jún. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Még egy: ha nem nagyon sürgős a dolog (ha ráér még a nyáron), akkor ha a srác visszakapta a szervizből a laptopját, én szívesen odaadom nektek azt, amit most ő használ.
2010. jún. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Áhhhhhhh, a havi 12 ezer kizárt, azt nem bírom kifizetni a nyugdíjamból.


Szerintem marad a használt olcsó gép egy feltöltős nettel.


Kedves Felajánló!

Nagyon rendes ember vagy, remélem tudod. Én erre azt tudom mondani, ha komolyan gondoltad, én megvásárolnám tőled. Maximum 40 ezer ft-ot tudok érte adni, és még akkor is hálás lehetek neked.



Ezek a mobil netek asztali géppel is működnek?

Köszönöm szépen!

2010. jún. 27. 18:37
 18/20 anonim ***** válasza:
Valaki írta, hogy a Avocompnál Pentium 4-es 12-15 ezer forintért kapható, hozzá a monitor 7-9 ezer, ha valaki vállalja, hogy ingyen feltesz rá egy Windows XP-t, akkor lehet vele videót nézni, zenét hallgatni stb. Ingyenes OpenOffice.org (drága MS Office helyett), ingyeses vírus- és kémprogram védelem. És ezek a gépek is működnek USB modemes mobilnettel. Nekem is az van, asztali gépre.
2010. jún. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én itt vettem új gépet tavaly, éppen a kis pénzüeknek készülnek. Így sem olcsó, de havi 3000 ft a részlete, az kibírható. Telepítő XP CD-m volt hozzá. 60 [link]
2010. jún. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Ezt találtam az Avocompnál:

[link]

[link]

Számítógép: 15 900 ft, monitor: kis hibával 9900 ft. Ehhez csak egy Windows XP telepitő kell és néhány ingyenes szoftver. És működik UBS stickkel is.

2010. jún. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!