Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A MEGA felhőtárhely most már...

A MEGA felhőtárhely most már csak 15 gigát add ingyen?

Figyelt kérdés

Olvastam külföldi oldalakon is hogy csökkent a tárhely.


Ha letöltöm ezeket az alkalmazásokat akkor növekszik a tárhelyem, de azt olvastam csak ezek is 30 napig. Igaz lehet?


Kép: [link]

Kép: [link]


Olyan rossz lett ez a MEGA mint az OneDrive. Direkt csinálják ezeket az emberekkel?


Inkább zárnák be ezt a kettő felhőtárhelyt.



2018. jan. 5. 16:21
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

Szerintem, egy külső merevlemez ha ritkán használjuk akkor ki bír 20-30 évet is.


Tudom mondani fogod miért kell tárolni a filmeket, csak jobb nem kell meg várni míg letöltődik az nCore-rol 10 perc alatt, és vannak olyan filmjeim amit már nem lehet meg találni az internetet mert letörölték.

2018. jan. 7. 02:23
 12/34 A kérdező kommentje:

Egy külső SSD 1TB annyiba kerülne mint egy külső 1TB HDD, melyik lenne a biztonságosabb?


Pendreve, SD kártya, CD, DVD, BLU-RAY lemezek is biztonságosak?

2018. jan. 7. 02:32
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ami letölthetö, azt elég legfeljebb 1 helyen tárolni.


A többit, a pótolhatatlan adatokat pedig a lehetö legnagyobb redundanciával kell, minden eshetöségre felkészülve.


A gépeden belül az adataid akkor vannak a legnagyobb biztonságban, ha 2 merevlemezre van klónozva ugyanaz az adat (Raid0 tömb). Ezzel kivéded a belsö lemezek elromlásánál a napi munkád elvesztését.


A napi, heti ütemezett biztonsági mentés mehet például a felhöbe. Ezzel kivéded a fizikai problémákat - például lopás, villámcsapás, lakástüz vagy cunami. Ha olyan, akkor a vírustámadáskor sem biztos hogy megsérül, ennek utána kellene néznem.


A havi mentés mehet jól elzárt külsö merevlemezekre (lehetöleg 2, vagy több, mert a 30 év jól hangzik, de ha belerúgsz véletlen az ágyadba miközben viszed át a széfbe, kuka). Ezt biztosan nem dugod be vírusprobléma esetén, úgyhogy az ellen, és a felhö-törlések ellen is megvéd.


Természetesen mindenki maga dönti el, mit állít be ezekböl, mennyit szán (pénzben és idöben) az adataira. Azt viszont fontos tudni, hogy 1 merevlemez adatmentése 100ezer forintnál kezdödik és nem biztos hogy sikeres lesz.

2018. jan. 7. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

A felhőtárhelyen tárolhatod titkosítva, anonimizálva az adataidat.

[link]


Így, ha el is érik az adataidat, nem tudják, hogy mi van benne.

2018. jan. 7. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Ha már mindenképp a biztonságra szeretnénk halytani, akkor szerintem egy külső SSD lenne erre a legalkalmasabb.
2018. jan. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Pendrive és SD kártya is olyan biztonságos mint az SSD?


Ezekben sincs forgó alkatrész, olyanok mint az SSD.

2018. jan. 7. 11:42
 17/34 anonim ***** válasza:

A flash memóriák (ssd, pendrive, memóriakártya) egy idö után elvesztik az adataikat, ha nem használod folyamatosan:

[link]

2018. jan. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Akkor nem tudom hol vannak biztonságban az adatok (HDD-n kívül).


Mindennap használom a A flash memóriákat, akkor sokáig bírják? Meddig


Régen mikkor VHS-re vettem fel a filmeket még a mai napig semmi bajuk, szinté az audió kazetták is. Nem tudom miért kellet tönkre tenni egy jó technológiát.

2018. jan. 7. 14:14
 19/34 anonim ***** válasza:
Sajnos már nem tudok adni ötleteket, Videómegosztókra semmi értelme mert törölhetik, A videa meg saját tartalmú videot is törölget szépen, legutóbb feltettem egy családi videót amit én készítettem, de törölte, egyáltalán a neten semmit nem lehet biztonságosan tárolni, merevlemezeken, pedriveken tárold legalább 3-4 db legyen nálad...
2018. jan. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Én így mentem a filmeket 2db külső HDD, 1db belső HDD.


De hamarosan a zenéket is máshol kell tároljam, mert a CD DVD lemezek nem sokáig bírják, 5-10 év az élettartamuk.

2018. jan. 7. 14:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!