Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a macbook ról?

Mi a véleményetek a macbook ról?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy macbook-ot. Tanuláshoz kellene de nagyon megoszlanak róla a vélemények. Van aki azt mondja, hogy nem jo tanuláshoz mert át kell konvertálni mindent (de ha van rajta word akkor mit kell átkonvertálni?). Van aki azt mondja, hogy nagyon jó. Nektek mi a véleményetek/tapasztalatotok? Előre is köszönöm a válszokat.
2010. máj. 28. 21:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Miért nem veszel inkább egy "normális" laptopot? Abból a pénzből, amennyiből MacBookot vehetsz, kaphatsz nagyon jó laptopot(esetleg kettő "kisebbet" is...), és azzal biztosan nem lesz "kompatibilitás" probléma, nem kell "konvertálgatni", mivelhogy szinte az összes(azaz néhány nem, de az nemhiszem, hogy kellene) "hétköznapi" program futna rajta. Persze a Mac-re is lehet Windows-t tenni, dehát akkor minek a Mac hardware? Persze Word van rá, dehát Word Windows 3.1-re is van. Én azt javaslom, hogy inkább egy sima laptopot vegyél, persze ahogyan tetszik. Amúgy miért pont MacBook-ot szeretnél? :)
2010. máj. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mint irtam jókat is hallok róla, valamint nagyon tetszenek. iPhone om vanés azzal is nagyon meg vagyok elégedve nem cserélném le semmire. Remélem ha macbook ra kerül a sor akkor azzal kapcsolatban is igy fogok érezni. Köszönöm a kommentet.
2010. máj. 28. 21:47
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
az hogy drága és hülyeség
2010. máj. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Hát az egy dolog, hogy jól néz ki, az Apple attól lett olyan sikeres, mert pl. az iPodból sikerült divatot csinálnia; és egy másik, hogy mit tud, mert hát attól, hogy valami a legjobban néz ki, közel sem biztos, hogy az a legjobb is. Véleményen szerint nem ér annyi pénzt, mert abból már olyan laptopot lehet kapni, hogy ihaj-csuhaj :) És nem, az nem rosszabb, mint a Mac. Ha Mac-je van valakinek, és lát egy programot, akkor "jééé tök jó, dehát exeeeeee :'(", és így is marad, ha nincs Windows a gépén valamilen formában. Európában nem használnak a hétköznapi emberek általában Mac-et, max. Amerikában, de a nagy domináns természetesen a Windows. Félre ne érts, a Mac OS egy nagyon jó rendszer, de nem elterjedt, leginkább kiadványszerkesztésre, fotófeldolgozásra, stb.-re használják/ták/mindkettő(persze mostmár a Mac-ben ugyanolyan processzor van, mint a sima gépekben, ezértis fut rajta a Windows). Az iPhone is jó, viszont szerintem az sem ér annyi pénzt...egyszer volt szerencsénk egyhez... Milyen előnyöket hallottál róla, ha szabad kérdeznem? Természetesen nem kötözködni szeretnék, csupán érdekelne :) Amúgy szívesen, nincs mit.


első

2010. máj. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szia. Van pár ismerösömnek és azoktol mind jót hallok. a rosszakat azoktol hallom akinek nincs. Mondták hogy 3 éve megvan és még egyszer sem fagyott le, akkumlátora 6-7 órát bír, nagyon gyors, felhasználóbarát, "tanítható" mint pl a touchpad on be tudsz állítani sok féle dolgot, hogy mit csináljon külömböző mozdulatokra. Az eggyetlen amítól, félek, hogy nem tudok majd rajta pár alkalmazást használni. Mondjuk a mac et csak tanuláshoz használnám minden másra ott lenne a nagy gép... előre is köszönöm a választ.
2010. máj. 29. 10:56
 6/13 anonim ***** válasza:
Az akkumulátor tényleg nagyon jó, hogy sokat bír, a felhasználó barátság szubjektív dolog, mert hogyha nem csinálsz nagyon nagy ördöngösségeket, akkor a Windows is felhasználóbarát szerintem. Hogy mi mennyire gyors, az a használt program(ok)tól is függ, mert hát az Opera a Worddel egy kicsit más teljesítményt igényel, mint egy videókonvetálás. Szerintem a touchpadnak be lehet tanítani Windows alatt is műveleteket, ahogyan hotkeyeket, stb.-t, szinte mindent, mi szem szájnak ingere be lehet Windows alatt ;) Hogy "néhány" programot nem fogsz rajta tudni futtatni az 100% biztos, viszont azok a programok mind futnak Windowson, és...van olyan Macintoshos program, amit hiányolnál Windows alatt? Mit jelent nálad a "tanulás", amire pont szeretnéd a gépet, milyen programokat használnál?
2010. máj. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
elsősorban word, pdf fájlok, videok szerkesztése, meg talán elvétve 1-2 egyszerübb játék.
2010. máj. 30. 18:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor Word, Foxit Reader(vagy Acrobat Reader, bár azt annyira nem ajánlom), Adobe Premiere, játékokból meg gondold ki, hogy melyik nem kell :D Mind Windowson, egyszerűen. Én még mindig ezt ajánlom, persze te veszed, szóval ahogy szeretnéd. Hogyha eldöntöd, akkor megírnád majd esetleg? :)
2010. máj. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
szia. Még nem döntöttem nagy dilemmában vagyok. venni majd csak nyáron fogok de meg fogom irni:) és köszönöm a tanácsokat
2010. máj. 31. 17:52
 10/13 anonim ***** válasza:
Rendben, szívesen, nincs mit, majd várom a válaszodat akkor :)
2010. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!