Szerintetek is undorító az Apple?
Így hogy most nemrég megjelent a Galaxy s8 szinte káva nélküli kijelzővel, az apple szokás szerint ellopta ezt a koncepciót és az Iphone 8 is hasonló kijelzővel lesz kapható.
Valamelyik nap néztem egy videót az 1.0 androidról és az 1.0 IOSről, hát egy csomó funkció nem volt benne a legelső ios-ben, míg az androidban már a kezdetekben benne volt.
PL.: az első ios-ben nem lehetett lapozni a alkalmazások között, nem lehetett elrendezést változtatni, sőt ha jól tudom még hátteret se lehetett beállítani.
Mint mondtam fentebb, ezek a funkciók már az 1.0-ás android-ban benne voltak !!!
Hmmm... akkor ki is utánoz, kit ?
Véleményem szerint az Apple már nincs egy szintem a jól ismert koreai márkával.
A Samsung mindig egy lépéssel előrébb van/volt/lesz.
Az Apple előnye a tartósságba van. Már ha még lesz neki.
Ugyanakkor sokan státusszimbólumként is veszik. Akinek Apple van az menő akinek meg nem az elbújhat. Pedig a Samsung is többet tud.
Az apple mindig is drága telefon volt, gondolom nagyobb haszonnal is adták. Ebből a plusz haszonnal, meg mindenféle licenc-et meg tudnak venni. Még azt is ami az új Samsungokba van.
#20 -as
Ha nem vagy tisztában az Iphone 8 kinézetével akkor miért kommentelsz ide zöldségeket ?
Én a kijelző lekerekített csücskeiről beszéltem. Nem pedig az edge-ről !!!
Arről ugye tud mindenki hogy az ios 3.0- ig nem volt elérhető a hattérkép csere funkció ?!
Én láttam már olyan videókat is, amiben darabokra szedték az Iphone alkatrészeit és mindent megnéztek benne. Majd összeszámolták, hogy mennyi is a valós értéke a telefonnak. Alig volt több az ára, mint egy középkategóriás Huaweinek.
Tudom, persze hogy a rendszer is ér valamennyit, de azzal együtt sem éri meg a pénzét. Magát a brand-et fizeted meg és nem a minősèget !!!
Nagyon sok embert ismerek, akik váltottak iosről androidra mert állandóan fagyott nekik. Sőt az olyan telefon ami elhajlik a zsebemben (iphone 6) közel sem minőségi darab. Lehett itt veszekedni, vitatkozni, de mindennek van jó és rossz oldala.
És igen, ha valaki megkérdezné volt Iphone-om pár évig. A régi iphone 5s- em a legvégén a frissítések miatt közel sem volt olyan stabil mint azelőtt.
Note-nál elismerték a hibát, és visszavonták, önköltségen.
Apple nem hívta vissza, csak aki akarja, kicserélheti.
Nem ugyanaz a kettő.
Egyébként el vannak szállva ezek a dolgok. Apple
jogvédetté tette a közepén a kerek gombot, ezért ovális
az összes többi telefoné. De könyörgöm, akkor most az
Audi levédeti a kereket, mert kör alakú, és innentől
mindenki ovális keréken gyártja? Evidens, hogy nem le-
het éles sarka a telefonnak, különben beleakad az ember
zsebébe. A dual kamerára visszatérve, LG és HTC már 5 éve
gyártott dual kamerás telefont, 3D kijelzővel.
#24-es
Miért kell nyomorékozni ?
Itt mindenki kultúráltan kifejti a véleményét te meg idejösz azzal a csepp kis eszeddel cigánykodni ?
Nagyon sokat csúsztatsz, és meglehetősen egyoldalúan látod a helyzetet, nyilván mert így akarod látni, ehhez jogod van.
1. utánoz itt mindenki mindenkit, az egész technológiai szakma egy nagy szabadalmi katyvasz, ember legyen a talpán, aki ezen elgyalogol. Ez alapján ha a bíróságok több év alatt nem tudják eldönteni ezeket a helyzeteket, nem gondolom, hogy itt bárki ezen a fórumon pár mondatban ezt kijelentheti (még beperelik rágalmazásért.. :-) ).
2. Az iOS és az Android összehasonlítása nem helyes, mert teljesen más hardverekre készültek, más céllal, ráadásul az Androidnak semmi köze a Samsung-hoz - próbálta másolni, hogy saját oprendszert csinál a hardveréhez, mint az Apple, csak hát kétszer sem sikerült neki... az OSX-et sikerült elsőre átültetni, mindegy. Továbbá ha már ezen lovagolsz, hogy mikor lehetett háttérképet cserélni.. és mikor kapott touch támogatást? iPhone megjelenés után. Jajj. És mikor kapott multi-touch támogatást? Android 2.0-n. Ójajj...(és még sz@r is volt). Szerintem ez a két funkció nagyságrendekkel fontosabb, mint az, hogy a soha nem nézett háttérkép micsoda. Ez persze senkit ne zavarjon, itt van egy alapvető különbség a két rendszert használó gyártói filozófia között. Sokan karácsonyfát és tech-bombákat építenek, csak hogy minden legyen benne, az is, ami a felhasználók 1%-nak hasznos, és ami a 95%-nak, az vagy működik, vagy nem, és vannak cégek, akik arra törekednek, hogy a 95%-nak hasznos funkciók legyenek igazán kényelmesen használhatók, a többi meg nem érdekes. Ilyen pl. az FM rádió, ami nyilván azért maradt ki, mert a célországokban már nem is nagyon volt erre igény (és Magyarország nem célország). Vagy az SD kártya, bár ez szerintem Jobs design őrületének esett áldozatul, nehogy még egy lyukat keljen vágni a házon, illetve a mérnökök is örülhettek, mert nem kellett ennek is helyet szorítani. Ráadásul jó (sok-sok-sok) pénzért el lehetett adni a különféle tárhelyekkel rendelkező készülékeket. Ezt nem nevezném mocsokságnak, a piac nem tiltakozott (vagyis csak egy elhanyagolható része, az meg mindig belefér).
Teljesítményben persze papíron sokan verik az iPhone-okat, csakhogy itt az a nagy probléma, hogy ezek a bench értékek messze a felhasználói igények felett vannak már régen. Azon versenyezni, hogy ezt 30-szor, vagy 1,5-szer szárnyalom túl, nem sok értelme van, és mára az Android rendszer is eljutott szerintem arra a szintre, hogy nem csak 32 magos, 32GB-os rendszereken tud jól működni (túloztam). Innentől kezdve meg méginkább semmi értelme a spacifikáció háborúnak, semmit a világon nem mond el arról, milyen felhasználói élményt kapsz. Ez utóbbit pedig az Apple-től szokás lopni hol több (van erre példa), hol kevesebb sikerrel. Ők sem találják el mindig.. sokszor :-)
Az pedig a legnagyobb demagógia, hogy szétszedsz egy kütyüt, és összeszámolod, mennyi alkatrész árban az eszköz, és hogy hát a szoftver is számít valamit, de a brand az, ami igazán.. már csak azért sem igaz, mivel más gyártó csúcskészüléke (bármelyiké is) kb. ugyanabban az árban van, és ugyanazokból az olcsó alkatrészekből áll. Akkor hogy van ez? Egyedül az igazi sz@r kínai márkáknál van némi különbség, csak ott technológiát lenyúlni szokás, nem fejleszteni, és az olcsóbb, ráadásul az Android-ot is ingyen kapják szinte, csak pár licenc díját kell megfizetni hozzá (pl. az Exchange-hez kapcsolódót a Microsoft-nak). Egy példa erre, még ha nem is a legjobb:
Ha tudsz csinálni egy fadobozt, akkor megoldod mondjuk 300 forint anyagköltséggel, megtervezted 1 óra alatt, az mondjuk volt 4000 Ft, eladsz belőle 100-at, akkor az anyagköltségre 40 Ft jut hozzáadott értékként. Ha lopod a tervet, akkor mondjuk számolsz rá 10 Ft-ot, de neked tiszta haszon, mert semmit nem csináltál -tehát még jobban is jársz. Ha meg megkérsz egy designer-t, ő megcsinálja neked 40.000 Ft-ért, így mindjárt 400 Ft-tal drágább lesz a dobozod, 100 esetében. Ha túl vagy a 10 millió dobozon és még mindig jól fogy, a 40 ezres befektetésedet miért osztanád tovább, ha így is megveszik? Ez a „túlárazás”, de ez nem a gyártó hibája, hanem a piacé, a vásárlóké, hogy erre hajlandók. Szerintem ez ilyen egyszerű - persze ehhez költeni kell még egy csomót marketingra, hogy eszükbe se jusson az, hogy mennyire átverik őket :-) És persze, itt még rengeteg tényező van (fejlődés, új modellek, stb.), de ez már túlmutat a témán nagyon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!