Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülhet egy katódsug...

Mennyibe kerülhet egy katódsugárcsöves 19 colos monitor beragadt gombjának megjavíttatása?

Figyelt kérdés
Suliban dolgozom és pont nálam ragadt be, ki se tudtuk szedni. Valszeg a rugó adta meg magát. Ti mennyit költenétek rá? Holnap visszük szervízbe, de a szervízes óradíja állítólag 4-5 ezer forint. Ha húsz körül lesz mindennel együtt kb ti megcsináltatnátok, vagy mivel ez olyan hiba, hogy bárkinél beragadhatott volna, hiszen régi monitor, visszautasítanátok? Köszi a válaszokat.
2017. aug. 8. 19:48
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
A bekapcsológomb ragadt be. Működik a monitor amúgy csak nem lehet kikapcsolni.Tehát bekapcsolt állapotba maradt.
2017. aug. 8. 19:49
 2/18 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb lenne egy zsinórkapcsolót beiktatni a tápkábelbe a monitor előtt.

Pl.:

[link]

2017. aug. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ja, ez házilag 10 perces munka, és mégsem ezresekbe kerül.
2017. aug. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A rendszergazda mondta, hogy szervíz. Mondjuk én őszintén megmondva régi dologra nem is költenék, de így voltam korrekt, hogy jeleztem, hogy ez a helyzet. De azért is kérdeztem, hogy várható, hogy drága a szervízdíj, hogy mennyinél mondjam, még, hogy okés megcsinálom, és menyinél, hogy ez már sok érte.
2017. aug. 8. 21:00
 5/18 anonim ***** válasza:
És miért Neked kell kifizetned? Ez olyan hiba ami bármilyen, kapcsolóval ellátott eszközön random előfordulhat. Vagy szándékos volt? Ha nem, elég ostoba a rendszergazda.
2017. aug. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Húszért kapsz 3 másik ilyen monitort. Talán többet is. Legutóbb talán 2k-ért vettem egyet. Csináld meg magad, vagy vegyél egy másikat helyette.
2017. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Dehogy volt direkt. Végeztem a tanítással és ekkor történt. Ki kell kapcsolnunk, mert áramtalaítva van a terem és hogy amikor felkapcsoljuk hírtelen mindig "pukkan " egyet mert tudjátok feltöltődik benne valami olyankor. Benyomtam, beragadt, gondoltam a rugó hátha kiakad ha picit benyomom és még belyeb ment. Igazgatónőnek jelezte és ő üeznte vele, hogy vigyem is el, és saját költségen csináltassam meg... Holnap megkérdem a szerelőt, hogy mit szól... ha drágának ítélem leszarom, inkább veszek egy lapos monitort, de ilyen régi valamire nem adok ki pénzt... Őszintén szólva reméltem, hogy azt mondja majd, hogy "ez bárkivel előfordulhatott volna, úgyis régi, maradjon így" de ő megpróbálta megcsinálni, nem ugrott ki a gomb, és jelezte is az igazgatónőnek... szóval ezt hogy írjam felül? :D De gondolom hogy fillérekből lehetne újat venni ugyanúgy... hiába mondja, hogy 24 ezer egy ilyen... nah ezt nem hiszem... :D amúgy köszi a véleményeket.
2017. aug. 8. 21:33
 8/18 anonim ***** válasza:

Hát én még ilyent nem hallottam.

Milyen rendszergazda és igazgató az olyan, aki egy nyomorult 100 éves, 0-ra amortizálódott crt monitor elromlott kapcsolójának a kedvéért ekkora cirkuszt csinálnak. Hol élnek ezek? Még ha egy drága lapos lenne? De egy roncsért cirkuszolni baromság.

Van egy javaslatom. Szerintem írd ki a facebookra, hogy mi történt és azt is, hogy ha van valakinek a közeledben van egy fölösleges 19 colos crt-je felajánlhatná erre a nemes célra. Ha nekem lenne örülnék is egy ilyen lehetőségnek, mert legalább nem foglalná a helyet.

2017. aug. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy nem akarom én ezt kirakni face-re. :D Isten ments, hogy valaki felismerje és azt gondolja, hogy cirkuszt akarok ebból kreálni. Nem akarom én, hogy kirúgjanak. Csak kíváncsi voltam, hogy vajon mire számíthatok, mert akár egy kocsit is akkor érdemes megcsináltatni,ha az nem megy túl az értékén, és bár nem feltétlen pótolható egy régi dolog, de itt is érvényesnek kell lennie ennek a dolognak szerintem. Mindegy meglátjuk mennyibe kerülne és ha úgy van jelzem feléjük, hogy ha nem éri meg és inkább veszek egyet használtan. Remélem őszinte lesz a szerelő és megmondja majd. Amúgy köszi a tanácsokat! :)
2017. aug. 9. 05:15
 10/18 anonim ***** válasza:

Igazad van , ne írd ki. De a cirkuszt már megcsinálta az igazgatód, meg a rendszergazda.

Még mindig nem tudom elképzelni, hogy miért neked kell ezt kifizetni. De ha a javítás irreális lesz, tényleg jobban jársz, ha veszel egyet nekik, legyenek vele boldogok.

A linken találsz néhány 19 colost viszonylag jó áron. Ha Budapesti vagy, akkor szerencséd van. Ott több van és könnyebb hozzájutni.


[link]

2017. aug. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!