Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért szidják az informatikuso...

Miért szidják az informatikusok a Windows-t?

Figyelt kérdés
2016. dec. 29. 14:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Általában az informatikusok nem tesznek ilyet. A más rendszereket használók tesznek. Részben elitizmus, részben kognitív disszonancia, ezzel erősítik a maguk döntését saját maguk számára.


A valóság az, hogy mindegyiknek megvan a maga helye, és amiben a legjobb, és baromság "egymást" szidni.

2016. dec. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Miért, te tudsz valamiről, amit NEM szidnak?
2016. dec. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy példa: merevlemezt cserélsz vagy átdugod máshova, nem boot-ol be a Windows, más partícióba telepíted, nem boot-ol be a Windows, míg a Linux akár logikai partícióból is tud futni.

Alaplapod elromlik, akkor lehet újratelepíteni a Windows-t (bár régen - és lehet hogy most is - vannak bizonyos praktikák hogy ne kelljen, de kissé körülményesnek tűnt), míg Linux esetén nem kell újratelepíteni, mert kernel kezeli.

Bár lehet hogy Ubuntu és hasonló Windows-alternatíváknak szánt Linux rendszereken már újra kell telepíteni vagy valamit máshogyan kell csinálni.

Windows esetén kapsz egy szabványos környezetet, amit csak korlátozottan tudsz testreszabni, Linux esetén tehetsz fel más grafikus környezeteket is, ha egyik nem tetszik.

Biztos van még jópár dolog.

2016. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#3.A Linux-szal is lehet bőven szidni illetve az nagyon tág fogalom.

Kérdező:

Én nem vagyon informatikus.

De megvan az oka hogy sokszor miért szidom.Egyszerűen nem lehet a rendszer működésébe belenyúlni és egyszerűen túl zárt.Szóval szívni lehet bele bőven.Egyszerű példa:Valami elkezdte fogyasztani a memóriát(nem átlagosan,olyan 1GB-t),belenéztem a feladatkezelőbe és csak annyit láttam hogy egy rendszerfolyamat volt,elég sok időbe beletelt míg rájöttem hogy a letiltót(!)automatikus frissítés volt megnyitva úgy hogy a felhasználó beleegyezése nélkül tette ezt,szóval erről ennyit.Túl kevés dolog van adva a használó kezébe,a rendszer túl önálló ezért kiszámíthatatlan és instabil.Egy átlag user meg nem tud ez ellen semmit tenni ha esetleg egy nagyobb probléma jön,egyszerűen csak egy hibaüzenet...

Szóval még csak nem is felhasználóbarát.Annak ellenére a használata muszáj mert rengeteg SW csak erre van.

2016. dec. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Én informatikus vagyok (vagy legalábbis annak tanulok egy ideje az egyetemen), és a windows-t részesítem előnyben.

A linuxosoknak az a baja vele, hogy nem enged a windows olyat piszkálni, amit nem is kéne a felhasználónak piszkálnia.

2016. dec. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#5.Nem az a probléma.Hanem az hogy amikor a Win esetén előjön valami gond azt nem pontosan írja le míg mondjuk egy Debian esetén sokkal könnyebb és így már a megoldás is megvan.A másik hogy nem olyan amilyen én akarom,nem annyira személyre szabható.Sok felesleges dolog van Win esetén(gondolok itt szolgálatatásokra és SW-re)amire mondjuk nekem nincs szükségem,na ezek többségét ki se lehet kapcsolni.

Egyéb probléma az hogy könnyen meg lehet törni és nagyon rossza a memóriakezelése.Szóval igen,Win-nek csak annyi előnye van hogy arra több SW van.

2016. dec. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5-ös, nagy informatikus lesz akkor belőled :D Nem feltétlenül azért szidják a Windows-t mert nem lehet belenyúlni. macOS-t nem nagyon szidják, pedig az is egy zárt rendszer, még talán zártabb mint a Windows. A Windows-t azért szidják, mert kiszámíthatatlan és instabil, sokszor előfordul, hogy vállalati környezetben logikátlanul nem működnek, vagy nem megfelelően működnek dolgok. Linux esetén nincsenek problémák ha jól felépített a rendszer, viszont amit soha nem értettem, hogy istenítik a Linux-ot. Szervernek a legjobb a BSD-vel együtt, de desktopnak lassú, akadozó, nem megfelelően működő. Átlag használatra mindenféleképpen a macOS a nyerő mivel nagyon egyszerű használni és egy stabil rendszer na meg elegáns is és ha több Apple eszközöd van, rendkívül együttműködő a többi készülékkel. A Windows gamereknek jó vagy jobban hozzá értőknek. Legalábbis én szerintem, de ahány ember annyi vélemény.
2016. dec. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#7.Nekem nincs egy erőgépem de pont hogy a Win 7 ami kiszámíthatatlan míg a Debian-ra nem jellemző hogy akadozik.10 Tab-on is tudok netezni,e közben mehet egy Gimp amin képet szerkesztek+1 Qbittorrent,esetleg ezek mellett egy fájlmásolás.Ezt mind 2GB RAM+E4600-al.(Chrome a böngésző,XFCE ami még szép is szóval nem fapados)Win 7 alatt örülök ha egy fájlmásolás mellett tudom használni a fájlkezelőt vagy hogy 3 Tab-nál többel tudok netezni.

Ez nem istenítés hanem a tény hogy igen,ezek a rendszerek sokkal jobban alkalmazkodnak szélsőséges HW-khez és jobb a memóriakezelése.Nem az uborka féle Win majmolásra kell gondolni.

Win 7 meg azért jó több célra használható,azon renderelek,Flash-es tartalmakat nyítok meg,játszok.

De megfér a Debian mellett szóval egy szavam nem lehet.

2016. dec. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
az akadozást úgy értem, hogy a felhasználófelület lassú a Windows-hoz képest :)
2016. dec. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9.XFCE mellett elbújhat a Win 7 felület,sebességben is de van egy olyan gyanúm hogy te még nem használtad.
2016. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!